Autor Wątek: Młynek Concept KM5120  (Przeczytany 3377 razy)

Offline Victus

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Melitta Aroma Signature Deluxe, Aeropress, Bialetti Venus 6 cup, Tygielek
  • Młynek: Concept KM5120
Młynek Concept KM5120
« dnia: 16 Sierpień 2017, 11:50:44 »
Cześć, niecałe dwa miesiące temu skończyła mi się gwarancja na młynek Concept. Jak to zwykle bywa po zakończeniu okresu gwarancyjnego zaczynają się problemy ze sprzętem. W moim przypadku młynek po uruchomieniu (bez względu czy jest kawa czy jej nie ma) pracuje dosłownie przez kilka sekund i przestaje działać. Z otrzymanych informacji od serwisanta firmy Concept na 90% jest to problem z płytką/programatorem, lecz równie dobrze może to być coś innego.
W związku z powyższym poszukuję serwisu, który mógłby wymienić tę płytkę lub inną część. Jeśli posiada ktoś namiary na serwis, który podjąłby się takiej naprawy byłbym bardzo wdzięczny.

Niestety nie mam możliwości wrzucenia linku z filmem.

Gdyby mi się nie udało naprawić młynka to niestety będę musiał coś kupić w podobnej klasie nowy lub używany.
« Ostatnia zmiana: 16 Sierpień 2017, 12:00:34 wysłana przez Victus »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Sierpień 2017, 12:13:16 »
Mieli kilka sekund i przestaje działać. Pytanie czy mieli zawsze tyle samo czasu? Osobiście ewentualne sprawdzanie co jest nie tak zaczynałbym od potencjometru. Podmień go (koszt kilka PLN, a może masz nawet w domu coś z czego można go pożyczyć), parametry masz na bank na obudowie potencjometru. Może się zużył, może zapchał drobinkami kawy.

Wymiana elektroniki pewnie będzie droga. Jeśli już miałbym to robić to wyceniłbym to w Concept - tylko oni mają te części. Ewentualnie zapytałbym CoffeeDesk o podmiankę elektroniki z Wilfy.
LMWDP #469

Offline Victus

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Melitta Aroma Signature Deluxe, Aeropress, Bialetti Venus 6 cup, Tygielek
  • Młynek: Concept KM5120
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Sierpień 2017, 12:17:23 »
Serwisant z Conceptu powiedział, że od półtorej roku już nie mają części zamiennych ;/ Jeśli wymiana elektroniki okaże się droga to będę musiał coś nowego ewentualnie używkę w dobrym stanie kupić do alternatyw.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Sierpień 2017, 12:18:44 »
No to zostaje @Deskowy. Ale tak jak pisałem - zaczynałbym od rozkręcenia i sprawdzenia potencjometru.
LMWDP #469

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Sierpień 2017, 12:20:41 »
Miałem podobną sytuację z innym młynkiem, uwaliła się płytka z elektroniką do czasówki. Nie szukałem nawet innej elektroniki, nie naprawiałem jej również z prostego powodu, procesor lub inny element zalany czarnym tworzywem skutecznie taką naprawę eliminuje. Co zrobiłem? Ominąłem czasówkę i mieliłem kawę załączając młynek wyłącznikiem startującym czas przemiału ale trzeba go było trzymać tak długo jak chciałem mielić. Twój młynek może mieć inną możliwość załączenia przemiału, mój miał taką konstrukcję, że można było to zrobić właśnie tak. Zastanów się, czy warto kupować nowy młynek, czy nie lepiej zrezygnować z czasówki? Można też przystosować inny układ czasowy do Twojego młynka. A naprawa? Zapewne pochłonie lwią cześć ceny nowego młynka.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Victus

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Melitta Aroma Signature Deluxe, Aeropress, Bialetti Venus 6 cup, Tygielek
  • Młynek: Concept KM5120
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Sierpień 2017, 12:58:54 »
Najpierw spróbuję go naprawić, jeśli się nie będzie dało, lub naprawa będzie kosztowna to wtedy coś kupię. Z czasówki nie korzystam. Dzwoniłem do lokalnego elektronika, może coś wykombinuje.

Offline Victus

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Melitta Aroma Signature Deluxe, Aeropress, Bialetti Venus 6 cup, Tygielek
  • Młynek: Concept KM5120
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sierpień 2017, 15:55:08 »
Zaniosłem młyn do dobrego elektronika, liczę że mu się uda naprawić  :)

Offline Victus

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Melitta Aroma Signature Deluxe, Aeropress, Bialetti Venus 6 cup, Tygielek
  • Młynek: Concept KM5120
Odp: Młynek Concept KM5120
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sierpień 2017, 22:43:05 »
Dziś odebrałem młynek do fachowca. Młynek dostał drugie życie  :taniec: Teraz włączam go bocznym przyciskiem, nie działa mi czasowe wyłączenie ale i tak z niego nie korzystałem. Najważniejsze, że młynek jest sprawny i Columbia La Meseta od Rango się nie zmarnuje :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi