Autor Wątek: Pierwsza kolba  (Przeczytany 8907 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5087
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #45 dnia: 20 Sierpień 2017, 00:06:06 »
Co racja to racja. A jak już sprzedaje, to lepiej kupić ekspres z najwyższej półki - nie ma co się szczypać :D

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #46 dnia: 20 Sierpień 2017, 10:12:43 »
Czyli jednak miałem racje, że nikt nie bierze tego na logikę, a tylko niektórzy wciąż nie chcą mówić prawdy na głos :evil:

W takim razie może jednak to? :diabelek:

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Sierpień 2017, 12:20:34 »
Czyli jednak miałem racje, że nikt nie bierze tego na logikę, a tylko niektórzy wciąż nie chcą mówić prawdy na głos

Na logikę, jak ktoś naprawdę lubi espresso i cappuccino, to powinien mieć taki sprzęt w domu, jeżeli akurat ma na niego środki. Uzasadnienie jest proste ekonomicznie. U mnie na przykład, dziennie parzy się około 8 espresso. Za taką ilość, przy cenie 5 zł za espresso, trzeba zapłacić 40 zł. Wkład własny, ziarna + energia + woda, to powiedzmy 1 zł na jedno espresso. Więc zostaje 32 zł dziennie x 30 dni = 960 zł miesięcznie. Łatwo można wyliczyć po jakim czasie sprzęt się zwróci.

Offline Fugazus

  • Wiadomości: 62
  • Ekspres: Ascaso Dream
  • Młynek: Nuova Simonelli Grinta
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sierpień 2017, 12:44:07 »
Jeszcze jest fajny i zgrabny Lelit Diana PL60 - połowę tańszy niż Profitec. Za zaoszczędzoną kasę kupić porządny młynek :)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sierpień 2017, 13:24:14 »
@WS , twój tok myślenia przypomina mi żart mojego kolegi, który twierdzi, że zaoszczędził ponad milion złotych oglądając sprośne filmy na portalach erotycznych zamiast płacić za prostytutki. :-D

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline grzes

  • Wiadomości: 59
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #50 dnia: 20 Sierpień 2017, 13:35:50 »
W takim razie może jednak to?
Dobry pomysł ;)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #51 dnia: 20 Sierpień 2017, 14:34:28 »
@WS , twój tok myślenia przypomina mi żart mojego kolegi, który twierdzi, że zaoszczędził ponad milion złotych oglądając sprośne filmy na portalach erotycznych zamiast płacić za prostytutki. :-D

Marek.

To był przykład ekonomiczny, a nie żaden tok myślenia.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #52 dnia: 20 Sierpień 2017, 14:56:22 »
I zapewne każdy z obecnych na forum posiadaczy ekspresu kolbowego przed zakupem wydawał 1000 PLN w kawiarniach na espresso :-)

Dla mnie to żaden przykład ekonomiczny, a jeśli, to w takim stopniu ułomny, że nieprawdziwy.

W moim przypadku wydatki moje i małżonki na kawę w kawiarniach przed zakupem ekspresu nie przekraczały 100 PLN miesięczne, oscylowały znacznie niżej bo w okolicach 50 zł. Po zakupie ekspresu na samą kawę wydaję 150 zł miesięcznie. To znacznie przekracza pierwotny poziom wydatków nie licząc ceny ekspresu, mleka, chemii etc.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Expel Mężczyzna

  • Wiadomości: 894
    • Moje cuda :)
  • Ekspres: Rocket Celini V3 PID, Hario v60, Aeropress, Moka Bialietti 2cup, French Press, Chemex, Mr. Clever, Kalita Wave 155, Phin, Tygielek
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Severin 3873, Porlex Mini, Comandante mk3 Nitro Blade
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #53 dnia: 20 Sierpień 2017, 15:00:33 »
Moj ascaso uno prof pid będzie na sprzedaż za około 2 tygodnie na start idealny :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #54 dnia: 20 Sierpień 2017, 15:22:30 »
I zapewne każdy z obecnych na forum posiadaczy ekspresu kolbowego przed zakupem wydawał 1000 PLN w kawiarniach na espresso 

Przecież tak nie napisałem. Podałem tylko, ile by mnie kosztowało picie takiej ilości espresso.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Pierwsza kolba
« Odpowiedź #55 dnia: 20 Sierpień 2017, 15:34:40 »
I właśnie o tym toku myślenia pisałem :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi