Autor Wątek: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.  (Przeczytany 29505 razy)

Offline Jakkolwiek

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Poccino cappuccino, Rancilio Silvia v2
  • Młynek: Hario slim, Astoria SJ.
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #105 dnia: 30 Sierpień 2020, 23:54:35 »
OPV regulowany ale dziś zbrakło czasu na demontaż... Może jutro. Tak czy inaczej dzięki za podpowiedzi.

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4816
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #106 dnia: 31 Sierpień 2020, 10:19:26 »
Zrób odkamienianie przy użyciu ślepego sitka przez zawór OPV.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #107 dnia: 31 Sierpień 2020, 11:24:08 »
Zrób odkamienianie przy użyciu ślepego sitka
:ok: :ok: :ok:

Offline Jakkolwiek

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Poccino cappuccino, Rancilio Silvia v2
  • Młynek: Hario slim, Astoria SJ.
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #108 dnia: 31 Sierpień 2020, 11:41:35 »
Zrób odkamienianie przy użyciu ślepego sitka przez zawór OPV.
Oj było i odkamienianie ślepym sitem, i regularne czyszczenie a i tak (jak się właśnie okazało) zawór się zaciął.
Rozebranie, wymiana uszczelki i ponowne skręcenie rozwiązało problem. O dziwo nie było tam ani kamienia ani też "śmieci". Winna była właśnie uszczelka która praktycznie skleiła się z obudową zaworu przez co ten się nie otwierał.

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #109 dnia: 11 Wrzesień 2020, 16:11:34 »
Również założyłem tłumik do pompy. Połączenie w moim przypadku było jeszcze łatwiejsze, bo kupiłem wężyk z nakrętką z jednej strony. Pewnie przydałby się odrobinę dłuższy (mam 18 cm), ale udało się go w miarę ładnie ułożyć. Na marginesie, wężyk kupowałem na allegro u sprzedawcy KlinikaAGD_pl - nie polecam, przesyłka przyszła po 12 dniach.

W sprawie dźwięku, na pewno jest ciszej, ale nie jakoś drastycznie. Bardziej zauważalną zmianą jest niższy ton dźwięku, bardziej buczący - coś jak akcesoryjny tłumik w samochodzie :D.

Poza tym na ślepym sitku ciśnienie zmalało o jakiś 1B. Do tego zaobserwowałem inny sposób nabijania ciśnienia - na początku dłużej utrzymuje się niskie, następnie szybciej osiąga wartość maksymalną. No i wskazanie manometru minimalnie faluje na maksymalnym ciśnieniu - wcześniej stało idealnie w miejscu. Smakowo jakby na minus...

Macie obserwacje podobne do moich?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #110 dnia: 11 Wrzesień 2020, 20:39:38 »
Macie obserwacje podobne do moich?
Nie do końca, ale po kolei:

kupiłem wężyk z nakrętką z jednej strony.
Podrzuć, z łaski swojej, link. Znalazłem. Którego użyłeś? 185mm?

W sprawie dźwięku, na pewno jest ciszej, ale nie jakoś drastycznie.
Ciekawe. U mnie zrobiło się sporo ciszej.

Poza tym na ślepym sitku ciśnienie zmalało o jakiś 1B.
Nie przejmował bym się tym za bardzo, może po prosty przy mniejszej pulsacji ciśnienia inaczej reaguje OPV. Po prostu przereguluj. A przy okazji - co z ciśnieniem podczas ekstrakcji?

Do tego zaobserwowałem inny sposób nabijania ciśnienia - na początku dłużej utrzymuje się niskie, następnie szybciej osiąga wartość maksymalną.
U mnie po założeniu tłumika nieznacznie spadła wydajność pompy. Natomiast trochę dziwne jest to falowanie wskazówki manometru.
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2020, 20:43:35 wysłana przez Krakus »

Offline Kasper Mężczyzna

  • Wiadomości: 599
  • Ekspres: Bezzera Magica
  • Młynek: OE Pharos 2, C-40 IH
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #111 dnia: 11 Wrzesień 2020, 20:48:26 »
Znalazłem. Którego użyłeś? 185mm?
18 cm, kolejny dłuższy był 35 cm u tego sprzedawcy na allegro.

co z ciśnieniem podczas ekstrakcji?
Trzyma się normalnie po podkręceniu OPV, z tym że tak jak pisałem faluje delikatnie wskazówka.

Ktoś wcześniej pisał, że tłumik zmienia (uśrednia?) pulsacje pompy - jakiś plusów w związku z tym można się teoretycznie spodziewać?

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #112 dnia: 12 Wrzesień 2020, 14:38:52 »
Pulsów bym się właśnie spodziewał mniejszych. Pompa wibracyjna działa tak że wstrzykuje porcje wody do układu. W tym momencie "pulsator" przejmuje część energii i oddaje ja za za chwile gdy pompa jest między cyklami. Działa lekko jak kondensator przy wygładzaniu napięcia.

Offline robek25

    • Delonghi
  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: Delonghi Ecam 6900M
Odp: Wymiana pompy wibracyjnej na nieco cichszą.
« Odpowiedź #113 dnia: 05 Styczeń 2022, 19:48:04 »
Witam, posiadam expres delonghi 6900M  od jakiegos czasu czy to przy plukaniu czy to przy robieniu kawy slychac buczenie jakby pompa,  jest aktualnie zamontowana ulka typ EP5  48w, postanowilem zaryzykowac i wymienilem pompe na taka jak w opisie aukcji ARS Invensys CP4/SP 230V  70w  po zamontowaniu  pracowala bardzo cicho zrobilem z 4 plukania i jak nie ten expres zrobilem kawe i rowniez cichutko, ale po okolo 30 min. Expres  wylacza sue sam i uslyszalem ponownie buczenie nowej pompy,  teraz  buczy juz ciagle jak ulka, co jest nie tak,  jakis zawor zatkany,  w procesie odkamieniania  przez pierwsza chwile chodzi głośniej ale jak juz zaciagnie wode mam wrazenie ze pracuje juz ciszej, jak by przez chwile byla pusta takie wrazenie, ale wezyk jest pelen wody. Czy poprostu nowa pompa wadliwa ?
Prosze o pomoc.
« Ostatnia zmiana: 05 Styczeń 2022, 20:01:33 wysłana przez robek25 »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi