Autor Wątek: Herbata  (Przeczytany 168765 razy)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Herbata
« Odpowiedź #420 dnia: 22 Luty 2018, 17:46:29 »
Robię drugie podejście do Pu-erh. Poprzednią tabliczkę dobrej jakości oddałem, bo mi nie podszedł pu-erh. Postanowiłem spróbować jeszcze raz. Jedzie już dostawa z ali.  Nie mogę doczekać się, bo oprócz czerwonej herbaty będzie jeszcze  Long Jing, Bai Hao i jaśminowa. Kupowałem próbki na eherbata i spośród zielonych Long Jing najbardziej mi posmakował, a sencha jakaś taka  trawiasta.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Herbata
« Odpowiedź #421 dnia: 22 Luty 2018, 19:36:19 »
Jak to sencha ;) też wolę zielone z Chin.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Herbata
« Odpowiedź #422 dnia: 22 Luty 2018, 20:37:45 »
Robię drugie podejście do Pu-erh. Poprzednią tabliczkę dobrej jakości oddałem, bo mi nie podszedł pu-erh.

Jak Pu - Erh, to najlepiej w prasowanych brykietach. Rzeczywiście nie każdemu smakuje przez swój antyczno - ziemno - drzewny charakter, ale suche aromaty może mieć także kwiatowo - cytrusowe. Parzę ją trzykrotnie, w temperaturze 95 stopni, odpowiednio przez 1,5, 2 i 2,5 minuty.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Herbata
« Odpowiedź #423 dnia: 22 Luty 2018, 20:47:53 »
Taka sprasowana tabliczka właśnie do mnie jedzie. Nie mogąc doczekać się wstąpiłem dziś do "czasnaherbatę" i kupiłem sypaną Pu-Erh Superior. Na kanale czajnikowego słyszałem o wspaniałych właściwościach Pu-Erh.  Tylko jak się do niej przekonać? Wielu się zachwyca, a dla mnie smakuje niczym muł z akwarium :)
Może czymś ją doprawiać? Bo nawet jej nie słodzę.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Herbata
« Odpowiedź #424 dnia: 22 Luty 2018, 21:57:30 »
Jedni ją lubią, a inni nie znoszą. Tak to już z tą herbatą jest. Jakieś korzystne właściwości pewnie ma, bo oferta na chiński rynek jest bardzo rozległa. Ja jej nie doprawiam, pilnuję tylko parametrów parzenia. Wolę zieloną i czarną, ale czerwoną też piję. Chociaż czerwona to ona jest u nas. Chińczycy uważają Pu-Erh za czarną herbatę, bo taki kolor mają jej fusy.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Herbata
« Odpowiedź #425 dnia: 24 Luty 2018, 16:11:03 »
Herbaty z dodatkami są jak kawy mleczne z syropami  Najczęściej podstawą jest niskiej jakości herbata
:ok:

herbata (dobrej jakości) nie jest tanim surowcem, no to się stosuje różne sztuczki jak coś pośledniego sprzedać drożej. Ta sama sytuacja co kawy aromatyzowane.

Offline yeeezo

  • Wiadomości: 1
Odp: Herbata
« Odpowiedź #426 dnia: 04 Kwiecień 2018, 13:09:40 »
Zawsze, gdy mam zamiar uzupełnić swoje zapasy herbaty to wybieram małe sklepy, które często mają wyjątkowe i bardzo smaczne mieszanki. Tanie to co prawda nie jest, ale przynajmniej jest w stanie rozróżnić gołym okiem składniki takiej herbaty. W większości dyskontów, gdzie w torebkach znajduje się okropny miał, możesz tylko zgadywać co znajduje się w środku. Smak także pozostawia wiele do życzenia.
Dobrze wspominam herbatę, którą dostałam w prezencie od koleżanki z Indii. Była to czarna herbata z kardamonem. Bardzo subtelna, ale jakże przyjemna i orzeźwiająca. Gdy natomiast w moim małym ogródku urośnie co nieco mięty, to bawię się w przygotowywanie herbaty po arabsku. Idealna na lato, bardzo orzeźwiająca. ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Herbata
« Odpowiedź #427 dnia: 04 Kwiecień 2018, 21:41:50 »
wyjątkowe i bardzo smaczne mieszanki
Mieszanki i smaczne? to w herbacie jest niezwykle rzadkie.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Herbata
« Odpowiedź #428 dnia: 04 Kwiecień 2018, 23:22:46 »
Dziwne bo w małych sklepikach, to zazwyczaj można najpopularniejsze polskie herbaty spotkać, klasy żółtej czibo. Chyba, że o sieciówki herbaciane chodzi, ale tam też nic ciekawego. Ostatnio na ali robiłem zakupy i dobrą herbatę w dobrej cenie dostałem.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Herbata
« Odpowiedź #429 dnia: 05 Kwiecień 2018, 07:46:22 »
Ostatnio na ali robiłem zakupy i dobrą herbatę w dobrej cenie dostałem.
Podzieliłbyś się linkiem? :)

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Herbata
« Odpowiedź #431 dnia: 05 Kwiecień 2018, 13:00:49 »
Myślicie że takie coś do parzenia herbaty to dobry pomysł: http://tnij.at/256087 (może bym się przerzucił :) )

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Herbata
« Odpowiedź #432 dnia: 05 Kwiecień 2018, 14:31:29 »
Gaiwan jest  jedną z najlepszych opcji w przygotowywaniu herbaty.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Herbata
« Odpowiedź #433 dnia: 05 Kwiecień 2018, 15:01:21 »
gromog plusik za linka, wybrałem 250g Fujian Anxi Tie Guan Yin Oolong  + Made in 2008 yr Dojrzałe Puer Herbata, do tego 2 gaiwany, w niedzielę wypiłem u rodzinki herbatkę, chyba pierwszą od 2 lat i hm... dobre to było :)

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Herbata
« Odpowiedź #434 dnia: 05 Kwiecień 2018, 15:15:09 »
 gromog dzięki za linkę - ceny naprawdę fajne i super herbatki  :pycha:

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi