Autor Wątek: Czekolada barowa do picia  (Przeczytany 14795 razy)

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Czekolada barowa do picia
« dnia: 20 Listopad 2013, 19:55:32 »
Macie jakieś sprawdzone sposoby na recepturę czekolady do picia ? Ewentualnie co polecacie jakich firm warto spróbować ? Maksymalnie coś do 50 pln za kg.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Listopad 2013, 20:36:28 »
Brałem czekoladę od Janusza z łodzi o od Andrzeja z Kołobrzegu. Moim dzieciom bardziej smakuje łódzka wersja - jest słodsza i bardziej mleczna, mi bardziej leży kołobrzeski klimat -jest wytrawna i nie przesłodzona.

A przepis to dodajże 120ml mleka +25g proszku, wymieszać na zimno, i zacząć spieniać dyszą w ekspresie. W zależności od czasu spieniania, otrzymujemy czekoladę lejącą się jak mleko, bądź jak budyń. Ja lubię taką gęstą jak tężejąca galaretka - gęstość widać w dzbanku, więc da się nad tym ładnie zapanować i osiągnąć żądaną konsystencję.
LMWDP #469

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Listopad 2013, 21:01:48 »
Dobre czekolady maja też Silesiusy w Tarnowskich Gór.
Proporcje te same, a zamiast ekspresu garnuszek i źródło ciepła np. prąd czy gaz.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2013, 21:18:05 »
Kiedyś wysłałem do FUX-a czekoladę, może jeszcze pamięta czy dało się to wypić ?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad 2013, 21:35:58 »
Jeszcze jest, bo sepy o niej zapomniały...
 :ok:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Listopad 2013, 22:30:57 »
Chyba zecyduje się na wersję z Kołobrzegu bo zależy mi na tym aby to nie było za słodkie. Jeszcze mi chodzi po głowie Agust z Silesiusa albo Ristora za 45 zeta z alledrogo, tylko że tu nic nie ma napisane o składzie tych mieszanek.

A próbowaliście takie kombinacje jak rozpuszczanie gorzkiej czekolady w gorącym mleku z dodatkiem mąki ziemniaczanej, kakao i śmietanki ?

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Listopad 2013, 06:38:51 »
Spróbuj jeszcze u Rogera :)

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Listopad 2013, 16:01:28 »
Na sklepie u Rogera nie widzę czekolady. Może już nie ma. Tymczasem spróbowałem dziś tej mieszanki: 2 szklanki mleka, 50g czekolady 70 %, 5 kopiaste łyżeczki kakao, 4 łyżeczki mąki z manioku (zamiast ziemniaczanej) i trochę nierafinowanego cukru do smaku. Wszystko podgrzewane na rondelku nad gazem. Nie powiem że wyszło złe, bo wyszło pyszne. To było coś pomiędzy budyniem czekoladowym a czekoladą barową. Teraz będę eksperymentował na czekoladowej polewie do ciasta z Lidla (wygląda jak tabliczka czekolady tylko trzeba to rozpuścić)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Listopad 2013, 16:26:12 »
Rogera trzeba pytać :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Listopad 2013, 17:01:46 »
tej mieszanki: 2 szklanki mleka, 50g czekolady 70 %, 5 kopiaste łyżeczki kakao, 4 łyżeczki mąki z manioku (zamiast ziemniaczanej) i trochę nierafinowanego cukru do smaku.
Problemem tego przepisu mogą być składniki. Ciężko o dobre kakao, dobra czekolada tania nie jest. Poza tym, ta budyniowa mąka zapala mi lampkę ostrzegawczą. Poszedłbym raczej w stronę śmietany zamiast mąki i mleka.

Pijałem (a raczej jadłem) czekoladę zrobiona tylko z rozpuszczonej czekolady w ciepłej wodzie (odrobina), też niegłupie.

Tylko, że nie wiem czy warto mnie słuchać, bo ani to moje rejony smakowe, ani specjalnego doświadczenia nie mam. Tak tylko plotę, żeby na inne aspekty zwrócić uwagę.

Offline cuper

  • Wiadomości: 21
  • Ekspres: Gaggia Classic
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopad 2013, 18:01:38 »
Tak dobre składniki są kosztowne. A to tak samo jak z kawą. Te kakao co ja dodawałem miało ok 10-12 % tłuszczu kakaowego ale znalazłem takie belgijskie co ma 24 %, to już coś. Może taki przepis bez mąki ziemniaczanej jako zagęstnika się sprawdzi: "1 litr mleka ugotować z 250 g proszku kakaowego, następnie dodać 250 g śmietany (36% tłuszczu mlecznego). Odstawić do dojrzewania na noc".

Kawa-Swiezo-Palona

  • Gość
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Luty 2014, 17:25:51 »
Zgadzam się,za dobre składniki trzeba zapłacić i jest to kosztowne,ale podobnie sytuacja ma się w przypadku kawy ale w końcu coś za coś. Dzięki za przepis,nigdy nie widziałem podobnego,a przecież przegląda się sporo wątków na różnych forach. Chyba najwyższy czas wypróbować:)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Kwiecień 2014, 12:27:09 »
W zależności od czasu spieniania, otrzymujemy czekoladę lejącą się jak mleko, bądź jak budyń

Doktorze, pozwalasz jej się zagotować w dzbanku? Inaczej nie da się chyba uzyskać "budyniu"?

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Kwiecień 2014, 13:01:03 »
Włoskie "budynie" nie są dobre. Mniej lub bardzie wstrętne. Najlepsze co mi się udało zrobić to mieszanina czekolady (dowolna w tabliczkach), śmietanki 30% i mleka. Proporcje 1/1/1. Smak zależy od tego jaką czekoladę się zastosuje a gęstość można regulować ilością dodawanego mleka. Ja kupuję w MAKRO tanią czekoladę zacnej marki ARO. Koszt "filiżanki" takiej czekolady nie jest większy niż w przypadku tych wszystkich budyniów a smaku nie ma co porównywać. Można kombinować dodając mniej czekolady i kakao, kardamon, cynamon, wanilię itp... itd... A jak ktoś lubi budynie to niech doda żelatynę i będzie miał czekoladową prawie panna cottę  ;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Czekolada barowa do picia
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Kwiecień 2014, 15:08:24 »
No to co uzyskuję nie ma związku z budyniem - taka chyba nietrafiona przenośnia wyszła. Ale jest gęsta i leje się jak .... miód, gęsty syrop.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi