Autor Wątek: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty  (Przeczytany 9308 razy)

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Marzec 2017, 23:05:29 »
Catler TM 8010

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Marzec 2017, 19:17:50 »
Fajny bajer z tym Catlerem, ale jak dla mnie za dużo hebaty przygotowywuje :P Cały dzień bym to pił.

Donkiszot, sprawdzałeś może jak wychodzi herbata z clever drippera?

Off-Topic:
Po wpisaniu catler i wejściu w google grafika moim oczom ukazały się ciekawe obrazki :P

Offline Piskoor Mężczyzna

  • Wiadomości: 284
  • Ekspres: Bezzera DUO TOP DE
  • Młynek: Eureka Atom 65E
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Marzec 2017, 20:11:44 »
A czemu za dużo ? Można chyba minimalnie 0.3l zrobić

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka


Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Marzec 2017, 21:35:32 »
Za dużo, bo będę celował w herbaty speciality (tak to się nazywa?), szczególnie w oolongi, które parzy się conajmniej 4 razy. Pomnożone przez 300 ml daje dużo ponad litr herbaty. A do tego jeszcze codzienne dwie kawki i będę miał sen z głowy  :wow2:
Ale do tańszych herbat w ramach codziennego picia dla całej rodziny naprawdę fajna rzecz. Pewnie ma funkcję podtrzymania temperatury co też jest na plus. Coś jak ekspres przelewowy. Łatwość przygotowania ale mniejsza kontrola nad zaparzaniem.

Offline Antoni

  • Wiadomości: 10
  • Młynek: nagie pięści
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Marzec 2017, 02:06:17 »
Za dużo, bo będę celował w herbaty speciality (tak to się nazywa?)
herbaty supergrade ;)

W herbatach nie chodzi o sprzęt, tylko o doświadczenie i intuicję/umiejętności. Wystarczy gaiwan porcelanowy do 50 zł, a jak chcecie parzyć większe ilości dla kilku osób, to wystarczy dzbanek z wyjmowanym sitkiem (dużym, żeby liście mogły się rozwinąć).

Ale z drugiej strony, jeśli filtry nie zostawiają posmaku w kawie, to dlaczego by miał być w herbacie?

Herbata ma niestety subtelniejszy smak od kawy, więc smak papieru będzie się w niej wybijać. Na początek polecam czajnik i sitko lub dwa kubki i sitko, najtańsze i tak naprawdę najskuteczniejsze. Jeśli ktoś chce zgłębiać herbaty wysokogatunkowe, to wtedy warto zaopatrzyć się w gaiwan i poczytać oraz pooglądać o sposobach zaparzania konkretnej herbaty.
« Ostatnia zmiana: 31 Marzec 2017, 02:08:34 wysłana przez Antoni »

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Marzec 2017, 13:40:36 »
@Antoni
Dobrze,że "świecisz się"  na zielono, bo niejednemu pewnie z  @Antonio się pomylisz.  ;)

Offline pomm Mężczyzna

  • Wiadomości: 168
  • Ekspres: Kawiarka, phin, AP, Hario V60-02, forumowy dripper (Kalita), kubek
  • Młynek: Hario Slim, Nuova Simonelli MDX, Mahlkönig Guatemala
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Marzec 2017, 14:00:09 »
Jak za późno na kawę to i Gong Fu Cha w pojedynkę może nie być najlepszym pomysłem :P

Offline Antoni

  • Wiadomości: 10
  • Młynek: nagie pięści
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Marzec 2017, 16:07:27 »
Dobrze,że "świecisz się"  na zielono, bo niejednemu pewnie z  @Antonio się pomylisz. 

Nie chciałem się pod nikogo podszywać, założyłem konto głównie po to, żeby spytać o radę w wyborze kawy, i wszedłem z ciekawości na wątek o herbacie, żeby zobaczyć, co tam o niej pisujecie. Nie zwróciłem uwagi, że na forum istnieje ktoś o podobnym nicku ;)

Pomnożone przez 300 ml daje dużo ponad litr herbaty. A do tego jeszcze codzienne dwie kawki i będę miał sen z głowy

Jak za późno na kawę to i Gong Fu Cha w pojedynkę może nie być najlepszym pomysłem

Jeśli chcecie pić herbatę wieczorem, żeby uniknąć kofeiny, to warto wybrać herbaty o niskiej zawartości teiny (Bancha wysokiej jakości i Kukicha będą w sam raz), dobrze zdecydować się na naczynie o niskiej pojemności, 250ml to max.

Offline Alek Mężczyzna

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Plastikowy Hario V60-01, Bialetti Moka Express 3tz, Bodum French Press
  • Młynek: Nivona Cafe Grano 130
Odp: Uniwersalne akcesoria do parzenia kawy i herbaty
« Odpowiedź #23 dnia: 01 Kwiecień 2017, 14:15:43 »
Dzięki za porady :) W nabliższej przyszłości kupię sobie gaiwan oraz parę różnych herbat z wrocławskiej czajowni żeby zobaczyć co mi przypasuje. Z tego co pamiętam to oolongi mi smakowały.

Jak za późno na kawę to i Gong Fu Cha w pojedynkę może nie być najlepszym pomysłem :P
Najwyżej ograniczę trochę spożywanie kawy albo zrezygnuje ze snu  [emoji12] Szkoda że nie ma tak dużego wyboru bezkofeinowych kaw jak zwykłych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi