Autor Wątek: Kawa bez mleka - ekspres czy alternatywa?  (Przeczytany 6588 razy)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Kawa bez mleka - ekspres czy alternatywa?
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Grudzień 2016, 10:06:14 »
nie dolewam wody do kawy tylko kawę do wody
No technicznie tak to najładniej wychodzi, pisząc z telefonu nie chciałem się wgłębiać w tłumaczenia – skupiłem się na istocie rzeczy.

Offline wowa50

  • Wiadomości: 17
  • Ekspres: deLonghi EC200CD
Odp: Kawa bez mleka - ekspres czy alternatywa?
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Grudzień 2016, 10:46:09 »
Ok
czyli robię dalej próby z americano- ale tym razem poprawię technologię według waszych wskazówek....;)
co do alternatywy to na razie tylko ja jestem zainteresowany- ale liczę na ewolucję w tym temacie. Szczególnie, że w tygodniu to raczej dwie kawy poranne i dwie popołudniowe- więc mam komfort czasowy. Co do budżetu to też raczej chyba nie będzie problemów- metody alternatywne nie są z tego co czytam zbyt drogie (w porównaniu choćby z młynkiem)
Póki co świeżo zmielona Yellow bourbon bije na głowę wszystkie inne -choćby nawet jeszcze z małymi usterkami technologicznymi...;)

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Kawa bez mleka - ekspres czy alternatywa?
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Grudzień 2016, 11:11:44 »
Duża, mocna czarna wyjdzie wyśmienicie z phina ;) Może dzięki temu schowasz ekspres do piwnicy, i będziesz zalewał 3-4 phiny na raz dla całej rodziny
LMWDP #469

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawa bez mleka - ekspres czy alternatywa?
« Odpowiedź #18 dnia: 02 Grudzień 2016, 14:00:32 »
Dwie kawy (0,5L) na raz to nie tak dużo ;) wszystko się nada. No może poza aeropresem.
Clever będzie najmniej kłopotliwy, chemex najładniejszy, dwa phiny najtańsze.
Intensywniejsza będzie gdy użyjesz więcej kawy (niż standard 6g/100ml) lub gdy kawa będzie nie najjaśniejsza. Pamiętaj, że w metodach przelewowych dobry dobór kawy to znakomita część sukcesu. Metoda to tylko kropka nad i.

Offline Jakub12

  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 54
Odp: Kawa bez mleka - ekspres czy alternatywa?
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Grudzień 2016, 12:14:06 »
Jeżeli lubisz duże, czarne kawy, to polecam tak jak poprzednik Chemex. Pozwoli Ci to przygotować 500 ml naprawdę bogatego w smaki i aromaty naparu. Proponuję poeksperymentować z kawą i z jej regionami, ale pamiętaj, że ziarna muszą być jak najlepszej jakości. Polecam uzbroić się w parę ciekawych paczek kaw oferowanych na forum, eksperymentować i zobaczyć, które najabrdzej smakują Tobie i Twoim domownikom :) Jeżeli masz problem z mieleniem, to forumowicze na pewno pomogą w tym zakresie. [emoji106]
*Link Removed*

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi