Autor Wątek: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767  (Przeczytany 4849 razy)

Offline Chinka

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Krups xp 4000, DeLonghi Nespresso Lattissima Touch en 550
Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« dnia: 16 Lipiec 2016, 00:46:09 »
Kochani, mam dylemat z wyborem ekspresu. Już byłam zdecydowana na Saeco (już nawet zamówiłam) ale realizacja sie przedłuża i zaczęłam drążyć temat. Trafilam tutaj bo szukałam konkretnych opinii o nivonie.
Szukam ekspresu one Touch. Lubię intensywna kawę z niewielka ilością mleka (w sumie około 180 ml).
Do tej pory miałam prymitywnego  Krupsa - 10 lat i epizod z Nespresso. Teraz szukam czegoś wygodnego  :).
Będę wdzięczna za wsparcie i odpowiedz na pytania:
Czy pojemnik na mleko to faktycznie taki dramat? W Nespresso nie był, ale może z Saeco jest trudniej.
Czy nivona 757 jest dużo głośniejsza od 767?


Offline Chinka

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Krups xp 4000, DeLonghi Nespresso Lattissima Touch en 550
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lipiec 2016, 11:14:36 »
Ok, pół nocy czytałam.
Już wiem że Saeco won - zamówienie anulowane.
No to teraz w grę wchodzi Nivona 757, 767 albo może coś innego? Budżet do 3000pln. Czy ktoś poeci automat w tak niewielkim budżecie?
Pytanie do znawców nivony czy dodatkowe wygłuszenie młynka ma duże znaczenie? Nie chciałabym aby ekspres nie dawał spać domownikom. Czy w modelu 757 mogę sobie trwale zdefiniowć kawę mleczną wg moich upodobań? Czy wtedy pod jedną pozycją np cappuccino będzie ta zdefiniowana przeze mnie? Wiem że 767 ma pozycję "moja kawa" i tam to możliwe.
pozdrawiam weekendowo :)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lipiec 2016, 11:43:26 »


Ok, pół nocy czytałam.

Kilka lat temu na innym forum takich pół-nocy miałem chyba dwa tygodnie. W efekcie zamiast zabawki z makro za 300 kupiłem najtańszy zestaw ascaso od Janusza -- i to był tylko początek, bardzo dobry początek.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lipiec 2016, 12:08:56 »
tak jak napisał poprzednik - jeśli to nie jest sprzęt do biura tylko do domu, i jeśli ma robić dobrą kawę a nie tylko ładnie wyglądać, to rada jest taka że o wiele lepiej wybrać kolbowiec+młynek. Różnica smaku jest duża.

Offline Chinka

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Krups xp 4000, DeLonghi Nespresso Lattissima Touch en 550
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lipiec 2016, 13:18:06 »
Dzięki za radę :)
Zdaję sobie sprawę z tego że młynek + kolba to jest droga do prawdziwie dobrej kawy. Ale. No niestety muszę pójść na kompromis. Kawę będę robiła nie tylko ja. Obsługa musi być mega prosta i intuicyjna. Do tego konieczne jest trwałe zdefiniowanie moich ustawień.
Kupując automat zostawię sobie pretekst do szukania miłych kawiarni z prawdziwie dobrą kawą, gdzie można spędzić niezapomniane chwile :)

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lipiec 2016, 14:48:04 »
w kawiarni raczej prawdziwie dobrej kawy nie znajdziesz, większość serwuje stare, byle jakie, tanie ziarna.

Obsługa musi być mega prosta i intuicyjna.
pomyśl jeszcze o metodach alternatywnych, tutaj również można liczyć na znacznie lepsze niż z automatu wrażenia smakowe a obsługa takiego np. Phina jest chyba najprostsza z możliwych. https://youtu.be/10IqxId2VSQ?t=46s Dłuższy kontakt ziaren z wodą wyciąga maksimum smaku.

Ekspres automatyczny poza ładnym wyglądem to - jako urządzenie do kawy - kiepski wybór. Drogi, awaryjny i robiący kawę byle jak, nie wiem czy ktoś tutaj ci go poleci. Inny forumowicz który miał kontakt z ekspresem automatycznym a obecnie spróbował prawdziwej kawy tak podsumował tego typu gadżety:
Wiele lat temu najadłem się takiego wstydu przed przyjaciółmi z Włoch. Przyjechała cała rodzina i zaserwowałem im espresso z automatu Saeco Royal Cappuccino. teraz to widzę jak to było dalekie od espresso. To byla po prostu "mała czarna". Pierwsze dwie osoby wypiły te "polskie espresso", a następne już odmówiły. Potem powiedzieli mi, że Polacy robią podłą kawę . To była jakaś kawa z supermarketu.
« Ostatnia zmiana: 16 Lipiec 2016, 14:54:04 wysłana przez grex »

Offline Chinka

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Krups xp 4000, DeLonghi Nespresso Lattissima Touch en 550
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lipiec 2016, 08:35:08 »
Z tymi kawiarniami to do końca się nie zgodzę. Zdarza się trafić perełki, np. w Poznaniu na Mickiewicza :)
Poza tym OK, wszystko prawda, ale jak już napisałam, idę na kompromis - kawę będę robiła nie tylko ja.

Offline Chinka

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Krups xp 4000, DeLonghi Nespresso Lattissima Touch en 550
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lipiec 2016, 23:05:07 »
Jeszcze jedno pytanie do ekspertów: ile kawy bierze na jeden raz nivona 757? Chodzi mi o porcje w gramach dla najsłabszej i najmocniejszej porcji.

Offline Chinka

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: Krups xp 4000, DeLonghi Nespresso Lattissima Touch en 550
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Lipiec 2016, 13:04:52 »
Decyzja zapadła - to będzie Nivona 757. Przewagą nad 767 jest wygląd :)
Dziękuję Wam za odpowiedzi i wsparcie.

Dziękuję Miłemu Panu z firmy konesso.pl, który na jakimś festynie w Sandomierzu wręczył mi katalog Nivony. Wiem, że Pana zbyłam, sadząc że to jakiś badziewny noname - przepraszam  :kwiat:
Dzięki Panu dowiedziałam się o istnieniu Nivony. Wcześniej sądziłam ze porządne ekspresy to tylko Jura, która niestety nie jest na moją kieszeń.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Saeco incanto 8917/09 nivona 757 czy nivona 767
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec 2016, 14:50:47 »
miły Pan z firmy KONESSO dziękuje za miłe słowa  :uklony: i w cale się nie gniewam :)
Jeżeli jeszcze Pani nie zamówiła ekspresu to proszę o prywatną wiadomość, myślę że będę mógł zaproponować dobrą ofertę.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi