Autor Wątek: Gaggia Classic - wszystko ok?  (Przeczytany 11799 razy)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Luty 2018, 11:42:20 »
Dobry klucz imbusowy 5mm 😀

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Luty 2018, 12:27:41 »
Ja kupiłbym kilka (2-3) uszczelek grupy od razu - to tania rzecz a jak ci się zużyje, będzie ciekło, ciśnienie niedobre i goście przyjdą to lipa, a tak 5 minut na wymianę i gotowe. Ja co kilka miesięcy wymieniam tą uszczelkę, ale czas wymiany zależy pewnie od tego jak długo ekspres stoi włączony w ciagu dnia. Do uszczelki polecam smar silikonowy do kontaktu z żywnością - ułatwia demontaż i montaż.

Z przydatnych narzędzi w tej okolicy: krótki wkrętak krzyżykowy i imbus jak wspomniał tom517.

Silvia Wand do mleka jest bardzo fajna - próbowałem na oryginalnej rurce z pozdejmowanymi plastikowymi dodatkami - nie jest to samo.

Polecam zaopatrzyć się w NPF (dostępny u rogera) - szybko nauczysz się poprawnie ubijać kawę w kolbie :). A potem nie ma piękniejszego widoku niż lej cremy płynący do filiżanki. Poza tym odpada czyszczenie wylewek.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2018, 12:30:33 wysłana przez rubin »

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Luty 2018, 12:37:52 »
Dzięki. Młynek zawsze można zmienić, na razie jestem zadowolony że ogarnie jednocześnie aeropress i kolbę. Póki co szukam gdzie kupić ta dysze do mleka

Kiedyś była dostępna u rogera. Ja tam kupiłem. Instalacja jest nieskomplikowana (ja jestem raczej średnio manualnie uzdolniony). Poza tym ekspres jest na tyle popularny, że jest masę instrukcji w sieci jak to zrobić.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2018, 12:42:04 wysłana przez rubin »

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Luty 2018, 13:02:22 »
wlasnie przegladam gaggiaclassicmods i pisze tam o uszczelkach silikonowych, ktorych ponoc nie trzeba wymieniac tak czesto.

Classica wybralem glownie dlatego, ze jest tani, bardzo popularny i ma latwy dostep do czesci. A jesli sie nie dogadamy, to powinien sprzedac sie bez wiekszej straty. Czy jest jeszcze cos, co powinienem przeczytac, albo o czym powinienem wiedziec, zanim zaczne robic kawe? :)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Luty 2018, 13:11:07 »
Ja bym już nie zwlekał z robieniem kawy. Dla treningu warto mieć wagę + stoper (to niezależnie od ekspresu). I pozostaje wyciskać shoty i kombinować z parametrami - aż ci zacznie smakować.

Jak będziesz robił zakupy z akcesoriami to zaopatrz się w ślepe sitko, detergent (cafiza np - bardzo dobre i wydajne) i jakąś szczotkę do czyszczenia grupy (ja mam pallo i sobie chwalę). Z brudnego ekspresu leci zwykle niedobra kawa. Regularny backflush i czyszczenie kolby, grupy, sitek pozwala utrzymać ekspres w należytej czystości.
« Ostatnia zmiana: 24 Luty 2018, 13:16:45 wysłana przez rubin »

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Luty 2018, 00:11:57 »
musze niestety pozwlekac, bo ekspres jeszcze nie dojechal. Ale moze to i dobrze, bo mam czas aby sie doksztalcic :)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Marzec 2018, 20:26:31 »
wlasnie robie zamowienie w atp, czy ktos ma namiar na slepe sitko i ta szczoteczke do czyszczenia?
Ta Cafiza jest ok?
https://www.atp-czesci.pl/chemia-profesjonalna/37453-detergent-urnex-cafiza2-900-g-1092505.html

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Marzec 2018, 07:17:49 »
Szczotkę Pallo znajdziesz np. na Akcesoriach Baristy. W ATP nie widzę.

Offline jatohalo

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Profitec Pro 300
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #24 dnia: 09 Lipiec 2018, 09:05:46 »
Cześć,

przymierzam się do wymiany sitka grupy oraz mocowania - tak jak w wyborem sitka nie mam problemu (IMS na akcesoriach baristy)  tak z mocowaniem nie jest już tak kolorowo  ::) Na ATP jest fajne całe z mosiądzu (Indeks:1086509) ale niestety ma wymiar 57mm i są problemy z uszczelką. Macie namiary na jakieś mocowanie ze stali nierdzewnej bądź z mosiądzu ale z wymiarem 58mm? Dzięki  :piwko:

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #25 dnia: 09 Lipiec 2018, 09:15:34 »
Myślę że ten dyfuzor będzie pasował - zobacz sam
LMWDP #469

Offline jatohalo

  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Profitec Pro 300
  • Młynek: Ceado E5P
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #26 dnia: 09 Lipiec 2018, 09:20:01 »
W innym wpisie na blogu piszę tak:

"Jak już wcześniej wspomniałem ja używam innego uchwytu sita który widzicie na zdjęciu powyżej, jest to uchwyt od modeli Gaggia DECO - D90-E90- GD - GE-LCD -TS-XD -XE zakupiłem go na atp-czesci nr.katalogowy 1086509 cena: 72.40zł plus koszty transportu. Jednak jest on mniejszy o 1mm i posiada wymiar zewnętrzny 57mm, niestety mam z nim przez to trochę problemów gdyż uszczelka grupy potrafi wyskoczyć na dyfuzor. Przy rozmiarze 57mm nic jej po prostu nie trzyma w grupie dlatego zsuwa się i doprowadza czasami do frustracji."  ::)

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #27 dnia: 19 Styczeń 2019, 12:43:24 »
Hej
Przyszedł czas na wymianę uszczelki grupy. Niestety jest ona zdrewniała i twarda, wręcz się kruszy. Skutkiem ubocznym jest fakt iż dyfuzor przyspawał się do ekspresu i pomimo odkręcenia śrub imbusowych ani drgnie. Jest jakiś sposób aby go zdjąć?

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #28 dnia: 19 Styczeń 2019, 13:41:21 »
To nie przez zużytą uszczelkę. Jak nigdy nie zdejmowałeś dyfuzora to się tak „zaparzył”. Polecam podważyć dużym śrubokrętem przykładanym przez np. ręcznik (żeby niczego nie zniszczyć). Trzeba użyć siły i gwałtownie odejdzie. Ew. spróbuj wcześniej opukać dyfuzor (przez ręcznik) i wtedy podważyć.

Uszczelkę polecam wsadzić silikonową - np. Cafelat. Więcej nie będziesz jej już zmieniał.

Edit: Te czynności to po wyjęciu uszczelki dopiero. Jak się kruszy to spróbuj wkręcić w nią śrubkę i za śrubkę ją wyjąć.

Offline Henry Mężczyzna

  • Wiadomości: 650
  • Ekspres: Sage Dual Boiler BES920, Gaggia Classic "Automat" (mod), Cafe phin
  • Młynek: Baratza Sette 270, Kazak Tura, MYM54
Odp: Gaggia Classic - wszystko ok?
« Odpowiedź #29 dnia: 19 Styczeń 2019, 13:43:39 »
Dyfuzor można chyba "odkleić" wkręcając długą śrubę na środku.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi