Autor Wątek: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys  (Przeczytany 4280 razy)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Listopad 2017, 11:44:26 »

Wracam wiec do mojego pytania - w budżecie 10tys. zł: jaki młyn, jaki ekspres - jako alternatywa dla Giotto R/V i Zenitha/Olympusa?


Może nowa odsłona ekspresu ALEX czyli ALEX DUETTO IV PLUS z możliwością spersonalizowania wyglądu. Młynek do tego F64 EVO, i-bar 30, ewentualnie CEADO lub F4 E Nano.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline PanDemonium Mężczyzna

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: R58, Moccamaster, V60, Kalita, APress, Baletti
  • Młynek: Olympus 75E, Iron ❤, Svart, Skerton, Slim
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Listopad 2017, 14:16:13 »
@Janusz - Izzo jest ponad mój budżet, dochodząc do 15-20-25tys z młynkiem byłby GS3 i Mythos One (albo nowa dwojeczka)

@malkos - czytałem, ten i inne wątki rota vs vibe, znam plusy i minusy jak i ewentualne problemy, ztcp w Giotto jest system zapobiegający pracy na pustym zbiorniku

@ws - nie musi być bieżącą :), aktualnie radzę sobie bardzo dobrze bez zlewu. ECMy biorę pod uwagę.

@siewcu - Ty tak na serio? Pierwsze co zrobię to otworzenie ekspresu, ztcp Rocket nie zabrania.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4843
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Listopad 2017, 14:23:53 »
@Janusz - Izzo jest ponad mój budżet, dochodząc do 15-20-25tys z młynkiem byłby GS3 i Mythos One (albo nowa dwojeczka)

Nie sądzę. Pogadać nigdy nie zaszkodzi.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Listopad 2017, 01:47:38 »
Woda, w pomieszczeniu z ekspresem, jest właściwie niezbędna, choćby do opłukania portafiltra po ekstrakcji. A co do modelu ekspresu, to celowałbym w ECM-a lub Vivaldi La Spaziale.

@WS, portafilter po ekstrakcji przecieram papierowym ręcznikiem :-)..Do umycia można włożyć do metalowej miseczki i wynieść do kuchni  :-)

Offline KAKR Mężczyzna

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: La Pavoni Professional,Faema Faemina,Baby Faema,Rocket Giotto Evo 2, Aeropress,Arrarex ,Kalita
  • Młynek: Macap,Rancilio Kryo,Lido E,Mahlkonig Kenia
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopad 2017, 05:36:24 »
Hmm mam podobny zestaw może będę nawet chciał zmienić ale do meritum...
Rocketa trzeba koniecznie rozebrać i ja założyłem małe uszczelki gumowe , które maja Na celu zniwelować wibracje ... Działa  :uklony: kolejne pompa Rota jest super...przy pomocy  wężykow plastikowych doprowadziłem wodę z filtra. Mam tez baniak 5 litrowy po żywieckim krysztale który robi mi za zlewke..podłączony z ekspresu do banieczki - :ups: wylewanie raz na tydzień... sprzęt super ...do tego  npf jakiś fajny odbijaj ja kupiłem odbijaj skrzynkowy pod ekspres i super....ale zastanawiam się na zmianą... :Bicz: :Bicz:

Offline PanDemonium Mężczyzna

  • Wiadomości: 52
  • Ekspres: R58, Moccamaster, V60, Kalita, APress, Baletti
  • Młynek: Olympus 75E, Iron ❤, Svart, Skerton, Slim
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Listopad 2017, 21:33:54 »
Dziękuję wszystkim za pomoc, wygląda na to, że klamka zapadła.

Kudos dla Elki (adwokat diabła, ta faema sni mi się po nocach), El Espresso, Rogera i Deskowego (oferty, rabaty, wsparcie). W sprawie zamówień będę kontaktował się na priv.

Temat do zamknięcia.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Marzec 2018, 16:48:43 »
Rocketa trzeba koniecznie rozebrać i ja założyłem małe uszczelki gumowe , które maja Na celu zniwelować wibracje ... Działa  :uklony:

Odkopię ze względu na te wibracje (OT). Jestem świeżym użytkownikiem Rocketa. Pierwsze co się rzuca „w ucho” po odpaleniu pompy to ... wibracje półeczki ogrzewające filiżanki. Wyraźnie od przodu się telepie, a tam nie ma jak dokręcić (od przodu nie ma śrubek do tej półeczki). Czy możesz się pochwalić szczegółami instalacji tych uszczelek gumowych?

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Marzec 2018, 10:05:20 »
Hmm, rubin też używam Rocket z pompą V, szczerze mówiąc nie wiem o jakim "telepaniu" piszesz. Na tace trzymam filiżanki, w trakcie ekstracji nawet nie nie słychać by choćby rezonowały....

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Giotto V + 75mm / Giotto R + 65mm / inny set do 10tys
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Marzec 2018, 13:31:33 »
Hmm, rubin też używam Rocket z pompą V, szczerze mówiąc nie wiem o jakim "telepaniu" piszesz. Na tace trzymam filiżanki, w trakcie ekstracji nawet nie nie słychać by choćby rezonowały....

Ja akurat mam pompę rota (seria Evo). Już zaobserwowałem kiedy rezonuje taca na filiżanki - gdy jest pusta. Dociskające filiżanki likwidują drgania. Ewidentnie taca jest luźna - za luźna.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi