Autor Wątek: Dwa pytania do fachowców  (Przeczytany 3244 razy)

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Dwa pytania do fachowców
« Odpowiedź #15 dnia: 03 Marzec 2018, 15:23:16 »
Ja w Gaggii classic v1 odkręciłem wylewkę z oryginalnej kolby (niełatwe zadanie - trzeba zagrzać śrubę najlepiej, bo czymś jest posmarowany gwint, żeby było na „amen”) i w to miejsce zapiąłem na kolanko redukujące manometr olejowy z Allegro. Uszczelniłem taśmą teflonową.

W sumie gdybym to dzis miał robić, to próbowałbym dopasować krótki wężyk z oplotem. Manometr miałem na gwincie 3/4’’ - standardowy, do kolby kolanko dobrałem wiec tez coś standardowego było (nie pamietam). Z wężykami jest mniej roboty, bo nie trzeba uszczelniać, bo te maja juz uszczelkę.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Dwa pytania do fachowców
« Odpowiedź #16 dnia: 03 Marzec 2018, 18:57:38 »
Tylko proponuję użyć wężyk wytrzymujący ciśnienie 10 bar przy temperaturze  90°C , a właściwie to więcej. Te znane nam z przyłączy wodnych wprawdzie wytrzymują ciśnienie nawet 20 bar, ale przy temperaturze 20°C. Im temperatura wyższa, tym wytrzymałość na ciśnienie niższa.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline rubin Mężczyzna

  • Wiadomości: 1646
  • Ekspres: Rocket Mozzafiato Evo R, Cafelat Robot
  • Młynek: Ceado e6p, 1zpresso JE PLUS
Odp: Dwa pytania do fachowców
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Marzec 2018, 06:55:57 »
Tylko proponuję użyć wężyk wytrzymujący ciśnienie 10 bar przy temperaturze  90°C , a właściwie to więcej. Te znane nam z przyłączy wodnych wprawdzie wytrzymują ciśnienie nawet 20 bar, ale przy temperaturze 20°C. Im temperatura wyższa, tym wytrzymałość na ciśnienie niższa.

No tak. Zupełnie o tym nie pomyślałem. Gdybym teraz to skręcał to pewnie bym się lekko zdziwił. W takim wypadku pewnie lepiej pozostać przy kolanku.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi