Autor Wątek: Żarno Wilfy Svart cgws-130b  (Przeczytany 2795 razy)

Offline Sanglier

  • Wiadomości: 3
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa Svart cgws-130b
Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« dnia: 21 Luty 2018, 09:04:35 »
Dzień dobry, chciałbym się dopytać użytkowników nowszej wersji Wilfy, czy górne żarno po położeniu go na swoim miejscu, jeszcze przed nałożeniem hoppera powinno się  przyblokować/ ustabilizować? Zastanawiam się, czy te wypustki w plastikowej obudowie górnego żarna powinny pełnić właśnie taką funkcję, ponieważ po położeniu go na dolne wciąż mogę nim wykonywać lekkie ruchy rotacyjne w poziomie. Dzięki za każdą wskazówkę.

Offline vitheck Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: AP, V60, Gabi.
  • Młynek: C40 mk3 nitro blade, wilfa svart cwgs-130b, Ś.P. rhinowares
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Luty 2018, 09:33:21 »
U mnie jest identycznie. Też się nad tym zastanawiałem, ale tak to jest chyba stworzone. Patrząc na te plastikowe wypustki, to nie ma tam możliwości, żeby po włożeniu żarna była pełna jego blokada.

Offline Sanglier

  • Wiadomości: 3
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa Svart cgws-130b
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Luty 2018, 09:52:07 »
Czyli za jego stabilizację będzie odpowiadał głównie hopper... Ciekawe, czy nie przyczyni się to znaczenie do powstania rozrzutu w mieleniu.

Offline vitheck Mężczyzna

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: AP, V60, Gabi.
  • Młynek: C40 mk3 nitro blade, wilfa svart cwgs-130b, Ś.P. rhinowares
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Luty 2018, 09:55:14 »
Dokładnie tak. Co do rozrzutu, to jak przechodziłem z rhino na wilfę, to byłem "zachwycony". Jak zacząłem dzałać na mk3 to od razu dostrzegłem niedoskonałości wilfy. Pytanie czego oczekujesz. Najgorzej wyglądał ten przemiał przy bardzo twardych ziarnach.

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Luty 2018, 09:56:03 »
Wczoraj czyściłam młynek i tak się zastanawiałam czy źle nie złożyłam, bo właśnie górne żarno można przekrecić jakie 2-3 mm.
Ale widocznie ten model tak ma i trzeba to przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza.
Mieliłam wczoraj do aero - nie widziałam różnicy w wielkości zmielonych cząstek.
Ale oczywiście tutaj pytanie do czego porównujemy? Bo jak do tych młynków za 1tyś i więcej, to chyba nie o to w tym chodzi..
« Ostatnia zmiana: 21 Luty 2018, 09:58:16 wysłana przez dilbi »

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Luty 2018, 09:58:13 »
Norma. Taki urok. Nie ma to wpływu na przemiał.

Offline Sanglier

  • Wiadomości: 3
  • Młynek: Rhinowares, Wilfa Svart cgws-130b
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Luty 2018, 10:15:08 »
Porównywanie go do bardzo drogich młynków jest zdecydowanie bezcelowe, ważne żeby działał "poprawnie" w swojej klasie. Dzięki za rozwianie wątpliwości :-)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Luty 2018, 10:31:14 »
Wszystko gra, górne żarno mocuje się niemal luzem, tak jak napisał Sanglier, po założeniu hoppera się nieco bardziej blokuje.

Ale tak jak piszecie, nie można tego młynka stawiać w rzędzie z Comandante czy wyższymi modelami Baratzy lub innymi droższymi o 500+ zł . To taki młynek który jest po prostu wystarczająco dobry dla osoby, której się nie chce już kręcić swoim mini millem, czy porlexem i chcą coś zmienić dla wygody.

Z innej strony, jeszcze w 2014 roku na MP Brewers Cup zawodnicy startowali z takimi młynkami, a o EK-43 krążyły legendy ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #8 dnia: 26 Luty 2018, 08:52:28 »
Żarno ma luz, wchodzi w swoje otwory wypustkami i można nim kręcić w lewo i prawo o parę stopni. Taki pewnie był zamysł inzyniera :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline TomekP

  • Wiadomości: 3
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Kwiecień 2019, 16:16:28 »
Podbiję trochę temat. Nie miałem dotychczas młynka żarnowego więc nie wiem dokładnie jak wygląda budowa mechanizmu -  czy takie żarna są wymienialne? Widzę w niektórych sklepach zapasowe żarno do tego młynka ale zawsze jest to jedna część (górna?) Czy dolna też jest wymienialna? A może dolnej nie trzeba wymieniać?

Offline WitekN Mężczyzna

  • Wiadomości: 79
  • Ekspres: Różne Bialetti, AP, phin, V60-2, Konewki: Brewista, Tchibo
  • Młynek: Severin 3873, Porlex mini, Fio F4E nano, Xeoleo 50, MYM54, 1Zpresso JE-Plus
Odp: Żarno Wilfy Svart cgws-130b
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj 2019, 09:04:35 »
W sklepach sprzedają zapasowe żarna górne dlatego, że są obudowane plastikiem, który pewnie u niektórych użytkowników pęka.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi