Autor Wątek: Wybór niedrogiego młynka.  (Przeczytany 2276 razy)

Offline ddmkr

  • Wiadomości: 4
Wybór niedrogiego młynka.
« dnia: 13 Styczeń 2018, 13:09:43 »
Witam,
szukam niezbyt drogiego młynka do ekspresu Gaggia Classic. Sprzęt będzie mielić kilka (nie więcej niż 5-6) kaw dziennie, w małym biurze, zakup będzie wykonywany przez firmę, więc używany sprzęt odpada.
Swój wybór wstępnie zawęziłem do trzech modeli, który z nich sprawowałby się najlepiej - Graef CM 900, Baratza Encore lub Nuova Simonelli Grinta. A może w ogóle są jeszcze jakieś alternatywy w podobnej cenie które przegapiłem?
Dziękuję za pomoc.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Styczeń 2018, 13:34:19 »
Baratza Sette 30 AP
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ddmkr

  • Wiadomości: 4
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Styczeń 2018, 13:37:56 »
Baratza Sette 30 jest o 80 euro droższy niż najdroższa opcja z tych co podałem (Nuova Simonelli - 199 euro) - nie mieszkam w Polsce i zakup również w Polsce nie będzie robiony, więc operuję cenami jakie mam na miejscu - budżet około 200 euro.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Styczeń 2018, 13:53:54 »
Kosztuje €251 z przesyłką. Uważam, że warto dopłacić by posługiwać się nowym, niedawno wydanym młynkiem, z małą retencją, i bardzo prostą obsługą.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ddmkr

  • Wiadomości: 4
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Styczeń 2018, 13:58:52 »
Czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie znalazłeś ten młynek w takiej cenie? Nie byłem w stanie znaleźć poniżej 280 euro plus przesyłka. Jeśli jest zauważalnie lepszy od tych co podałem to te 50 euro jestem w stanie dołożyć.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Styczeń 2018, 14:01:04 »
https://www.coffeedesk.com/product/5604/Baratza-Sette-30-Ap

Zaczekaj też na odpowiedzi innych w tym temacie i popatrz w wątku o Sette. @MisterTwister wygląda na zachwyconego tym młynkiem ;)
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline ddmkr

  • Wiadomości: 4
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Styczeń 2018, 14:10:51 »
Wygląda bardzo interesująco, cena też jest akceptowalna - jeśli do tych 250 euro jest to najlepszy wybór to chyba faktycznie warto odrobinę dołożyć.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Styczeń 2018, 15:10:11 »
Baratza Sette 30 AP posiadam od kilku dni i już mogę potwierdzić, że do espresso nadaje się idealnie.
Raz ustawiona grubość przemiału i jego czas powoduje, że nawet laik za jednym naciśnięciem guzika za każdym razem w PF uzyska taką samą ilość idealnie zmielonej pod espresso kawy. Całkowicie zautomatyzowany proces mielenia - chyba o to chodzi podczas przyrządzania kawy w biurze ;) prosto szybko i za każdym razem smacznie.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Styczeń 2018, 16:21:31 »
Całkowicie zautomatyzowany proces mielenia

Trochę za bardzo się rozpędzasz, to tylko timer.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Styczeń 2018, 17:45:33 »
Całkowicie zautomatyzowany proces mielenia

Trochę za bardzo się rozpędzasz, to tylko timer.
Po kilkunastu mieleniach uzyskana tolerancja to tylko 0,1g - więc można powiedzieć, że proces zautomatyzowany. Jeśli dla kogoś taki "rozrzut" robi różnicę, to trudno - dla mnie on jest absolutnie akceptowalny.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Wybór niedrogiego młynka.
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Styczeń 2018, 17:46:27 »
z wymienionych na początku jedynie Grinta ma płaskie żarna i metalowy mechanizm, jak w młynkach kawiarnianych.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi