Autor Wątek: Młynki z aliexpress  (Przeczytany 37209 razy)

Offline Katarzyna 12345

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Kolbowy zelmer piano
Młynki z aliexpress
« dnia: 10 Styczeń 2018, 22:32:29 »
Witam wszystkich.To mój pierwszy post.Dopiero zaczynam przygodę z kawą.Na początek chcę kupić młynek.
Jestem ciekawa opini młynków z aliexpres.Konkretnie rozpatruje dwa /zdj w załącznikach
Godne uwagi czy szkoda pieniędzy?
A może coś innego w podobnej kwocie polecicie?
« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 22:35:21 wysłana przez Katarzyna 12345 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:37:26 »
Bierz ten pierwszy ;) Miałem, zadowolony byłem. Za 40 zł nic innego nie kupisz i tak...

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:44:40 »
cena 30zł jest tak niska, że aż trudno uwierzyć że za tą kwotę da się zrobić coś porządnego. Czy nie lepiej kupić sprawdzony model marki specjalizującej się w takim sprzęcie? W każdym poradniku kawowym piszą, że dobry młynek to podstawa.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Styczeń 2018, 22:52:34 »
Bo to jest podstawa. Ale jeśli można zacząć od młynka za 40 zł a potem zainwestować w taki za 400 zł, to po co kupować np Porlexa za dwie stówki, żeby go zmienić na np Wilfe?

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Styczeń 2018, 23:18:45 »
Bo to jest podstawa. Ale jeśli można zacząć od młynka za 40 zł a potem zainwestować w taki za 400 zł, to po co kupować np Porlexa za dwie stówki, żeby go zmienić na np Wilfe?

Otóż to  :szampan:

Ja natomiast tradycyjnie poradzę koleżance Katarzynie taki oto młynek z allegro:
http://allegro.pl/reczny-mlynek-do-mielenia-kawy-przypraw-klausberg-i7046394532.html
Kupujesz na miejscu w Polsce, za kilka dni jest u ciebie w domu, masz dwuletnią rękojmię w razie czego i mielił będzie podobnie do tego sprowadzonego z Chin. A potem sobie zmienisz na Comandante :)

« Ostatnia zmiana: 10 Styczeń 2018, 23:21:44 wysłana przez Pawcio »

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Styczeń 2018, 07:59:35 »
Bo to jest podstawa. Ale jeśli można zacząć od młynka za 40 zł a potem zainwestować w taki za 400 zł, to po co kupować np Porlexa za dwie stówki, żeby go zmienić na np Wilfe?
Nie rozumiem tej ciągłej nagonki na Porlexa. Gdybym nie posiadał i intensywnie nie użytkował, to pewnie bym uleg presji środowiska i go nie kupił.
Porlex to gwarancja trwałości i niezawodności, czego pewnie nie można powiedzieć o wyrobach chińskich. W mojej ocenie warto mimo wszystko mieć trwały i niezawodny młynek, który na przykład będzie nam toważyszył podczas wyjazdów. To, czy on jest drogi czy tani jest kwestią bardzo subiektywną. Mi osobiście ten młynek bardzo odpowiada. Mam też Hario Slim i różnica w ergonomii, użytkowaniu w jakości przemiału jest na korzyść Porlexa - to rónica jednej klasy. Ktoś kto ma Porlexa i kupi comandante może się czuć nieco rozczarowany. Bo ten drugi owszem jest już marką samą w sobie, przemiał ma bardzo przyzwoity - jednak czy jest ona warty wydanych pieniędzy? W ocenie jednych jak najbardziej, inni wybiorą tańszy erzac tego młynka. Tak jest ze wszystkim niestety - w kazdej naszej dziedzinie naszego życia. Ja od jakiegoś czasu staram się unikać kompromisów.
W moim przypadku zakup wszystkich moich młynków był wynikiem pewnych przemyśleń i procesu naturalnej ewolucji kawowej. Najpierw Hario - to był wstęp do świata dobrej kawy. On zainspirował mnie i przekonał do zakupu czegoś lepszego - zakupiłem do domu porlexa, hario trafił do mojej pracy - tam spędzam kilkanaście godzin dziennie stąd potrzeba picia w pracy dobrej kawy. Po zakupie kolby naturalną konsekwencją tego kroku był zakup czegoś pod kolbę - wybór padł na comandante. Po tym, jak porlexa uzależniona już małżonka od dobrej kawy zabrała do pracy wynikła potrzeba zakupu kolejnego młynka - wybór padł dla odmiany na elektryczny. Każdy z naszych młynków jest intensynie użytkowany i szczerze powiem że nie żałujemy wydanych na nie pieniędzy. Moje dotychczasowe doświadczenia, przemyślenia i wrodzony pragmatyzm uzmysłowił mi, że warto jednak zainwestować w coś, co gwarantuje nam jakość i niezawodność, jednocześnie należy zachować zdrowy rozsądek - u mnie centa 1tys. zł była i jest przemyślaną ceną zaporową przy zakupie młynka.
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2018, 08:29:12 wysłana przez pafcio0 »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Styczeń 2018, 09:58:25 »
Tam jest napisane "na przykład" - Porlexa z wyglądu najbardziej przypomina, ale możesz tam równie dobrze wpisać Hario Slim/Skerton, Rhino czy co tam się znajdzie. Jeśli ktoś chce max ekonomicznie to taki chinol jest dobrym startem, do tego plastikowe V60(albo cały zestaw pour over) i można się w stówce zamknąć. A potem zabawa idzie... Ja już mam za dużo sprzętu :P

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Styczeń 2018, 10:12:33 »


Ja już mam za dużo sprzętu [emoji14]

Druga połowa zaczyna na mnie patrzeć jakoś dziwnie. Na razie nie żałuje mi miejsca w szafkach, ale w końcu zacznie ;P

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Styczeń 2018, 10:19:19 »


Ja już mam za dużo sprzętu [emoji14]

Druga połowa zaczyna na mnie patrzeć jakoś dziwnie. Na razie nie żałuje mi miejsca w szafkach, ale w końcu zacznie ;P

Tia, skąd ja to znam. Mój już się na mnie dziwnie patrzy i pyta czy NA PEWNO jest mi to potrzebne :D i po co mi 3 młynek ;)
(a mi sie wydaje, że mam taaaaaaaaak malutko wszystkigo, bo jeszcze wagi nie mam, żadnego ekspresu i tak dalej i tak dalej ;P)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Styczeń 2018, 10:24:18 »
Nie rozumiem tej ciągłej nagonki na Porlexa.
Nie ma nagonki na żadną firmę. Po prostu ceramika, to nie jest dobry materiał na żarna. Nie trzeba wcale wydawać worka pieniędzy jak sugerujesz. Za cenę Porlexa można kupić kilka starych młynków ze stalowymi żarnami lub nowy młynek elektryczny ze stalowymi żarnami.

Owszem fajnie jest móc zabrać młynek, ale można też mielić kawę w domu i zabrać. Szczególnie gdy robi się to wygodniejszym i lepszym narzędziem.

« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2018, 10:26:51 wysłana przez krystians »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Styczeń 2018, 11:07:54 »
Ja już mam za dużo sprzętu [emoji14]
Druga połowa zaczyna na mnie patrzeć jakoś dziwnie. Na razie nie żałuje mi miejsca w szafkach, ale w końcu zacznie ;P
Tia, skąd ja to znam. Mój już się na mnie dziwnie patrzy i pyta czy NA PEWNO jest mi to potrzebne :D i po co mi 3 młynek ;)
(a mi sie wydaje, że mam taaaaaaaaak malutko wszystkigo, bo jeszcze wagi nie mam, żadnego ekspresu i tak dalej i tak dalej ;P)
3 już? Ja mam chyba 6 młynków, 3 ekspresy, dwa V60, Clevera, AP, FP, 4 wagi....

Offline Katarzyna 12345

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Kolbowy zelmer piano
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Styczeń 2018, 11:55:48 »
Bardzo dziękuję za wskazówki.
Na początek chce sprawdzic czy to w ogóle dla mnie zabawa z mieleniem kawy itd.Jak się wkręce bede inwestować dalej.Nie mogę też męża na starcie zarazić kosztami 😉

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Styczeń 2018, 12:15:39 »
Nie mogę też męża na starcie zarazić kosztami 😉
Nie nie lepiej nie zarażaj Męża niczym i do tego na starcie;-)

Offline Katarzyna 12345

  • Wiadomości: 4
  • Ekspres: Kolbowy zelmer piano
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Styczeń 2018, 12:59:57 »
Ten z allegro klausberg też brałam pod uwagę ale stwierdzilam ze ten z ali może być solidniejszy.
Ale skoro porownywalne to zamowie go nie będę tak długo czekać :-)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Młynki z aliexpress
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Styczeń 2018, 14:35:07 »
I w taki oto sposób zaoszczędziłaś ( w stosunku do porlexa) na aeropress i dobrą kawę na początek  :brawa:
« Ostatnia zmiana: 11 Styczeń 2018, 14:37:37 wysłana przez Pawcio »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi