Autor Wątek: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?  (Przeczytany 10387 razy)

Offline insane

  • Wiadomości: 5
Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« dnia: 15 Listopad 2017, 11:18:44 »
Witam,

W ekspresie Bezzera Magica S PID, który używam od 2 mc pojawiły się nie wiem jak to do końca nazwać drobinki kurzu - czarne paproszki / drobinki

Używam filtru brita do filtrowania wody i ten sam problem pojawił się już drugi raz - pierwszym razem zignorowałem bo ekspres był świeżo użyty ale teraz chciałbym zapytać czy ktoś z Was kojarzy co to może być ?

Załączam zdjęcia poglądowe.



Pozdrawiam

Offline insane

  • Wiadomości: 5
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2017, 11:21:17 »
Nie mozna dodac zalacznikow wyskakuje blad http 500 :(


ibb.co/h7NLa6
ibb.co/jCNLa6
ibb.co/mYttv6
ibb.co/nPoRF6
ibb.co/dv842m

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2017, 12:33:46 »
Sprawdź wielkość załącznika lub staż na forum :-)

Offline shz

  • Wiadomości: 9
  • Ekspres: Bezzera BZ10, AP
  • Młynek: Fiorenzato F4E NANO V2, Graef 800
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Listopad 2017, 18:53:28 »
Również używam wody z Brity do Bezzery BZ10 i podobnie, jak u kolegi, gdy tylko dolewam wody pojawiają się drobne 0,5mm szare drobiny. Podejrzewam, że  korzystne warunki temperaturowe umożliwiają powstawanie glonów. Teraz częściej płuczę zbiornik po zużyciu zapasu wody w nim się znajdującej i wylewam resztę wody. W przypadku, jak  wyhoduję kolejne to zabiorę je na spacer pod mikroskop.  Trzymam w zbiorniku kawał czystego srebra, aby spowolnić powstawanie mikro-ustrojów, ale na glony chyba nie działa  :(

Offline sobota

  • Wiadomości: 278
  • Ekspres: basic / brasilia / linea
  • Młynek: compak k3 / RR55OD / ikej / k30 / guatemala / tm nano
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Listopad 2017, 19:10:44 »
Ja maiłem problem ze śliskim zbiornikiem (od glonów zapewne) i wrzuciłem taki filtr https://fabrykaform.pl/black-blum-wegiel-do-butelki-eau-good i jest znacznie lepiej - dodam że filtr używany był wcześniej z rok w butelce do której był przeznaczony, wiec raczej słabo już działał ale zawsze coś.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Listopad 2017, 19:22:10 »
Śliski przezroczysty osad to mogły być kolonie bakterii :-). Np woda mineralna jest ponoć nieznaczne napromieniowana, żeby powstrzymać rozwój bakterii.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Listopad 2017, 21:35:02 »
Te czarne drobinki to cząstki węgla z filtra. Jak będziesz wymieniać wkład, rozetnij stary to zobaczysz co jest w składzie wewnątrz filtra. Filtr Brita czy jakikolwiek inny z jednym pojemnikiem filtrującym ma w swoim składzie wszystko to, co mają filtry z kilkoma kartuszami, tylko jest to skumulowane w jednej obudowie. Wkład filtra ma pod spodem sitko i to niezbyt gęste, więc co nieco może się przedostać do wody. Czy to ma wpływ na smak kawy i przede wszystkim czy jest neutralne dla nas? A któż to może wiedzieć? Śliski zbiornik to już raczej nie jest ciekawie. Woda stara i zaczęła kwitnąć. Dodatkowo woda w zbiorniku jest przecież podgrzewana przez bojler, więc rozwój wszelakiej zwierzyny jest jak najbardziej możliwy. Nie piłbym takiego śluzu. Błee.

ale na glony chyba nie działa
Off-Topic:
może glonojad sobie poradzi?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Mr.Ed Mężczyzna

  • Wiadomości: 297
  • Ekspres: Rancilio Silvia V4,Bialetti Venus 4tz,Phin
  • Młynek: Bodum Bistro,Baratza Vario
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Listopad 2017, 21:40:43 »
Swoją drogą, w instrukcji do tych filtrów można wyczytać, że aby zapobiec pojawianiu się takich drobinek, należy zamoczyć filtr na chwilę w pojemniku z wodą (aby usunąć powietrze ze środka), a następnie przelać dwa razy taki filtr napełniając dzbanek i wylewając taką wodę. Trzecie napełnienie powinno dać już wodę bez paprochów.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Listopad 2017, 08:27:44 »
@insane- przestaw ekspres z dala od światła dziennego (okna) lub oklej z zewnątrz zbiornik na wodę jakąś folią/okleiną do szafek aby znajdująca się w nim woda miała "noc". Wtedy glony nie będą miały sprzyjających warunków do rozwoju.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Listopad 2017, 08:29:14 »
Glony nie, ale bakterie nie mają problemu z brakiem światła. Zbiornik na wodę trzeba po prostu czasem umyć.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Listopad 2017, 09:52:22 »
Tak...zostawcie zacienione mikro akwarium :) to zobaczycie co tam będzie za jakiś czas, jak dobrze pójdzie to z organizmami co tam się rozmnożą będzie można prowadzić inteligentną rozmowę:)
Fakt u mnie w zwykłym dzbanku ten osad z węgla sie pojawia.i to bez różnicy czy wkład płukany zalewany itp. Po prostu węgiel zbyt drobny i sitko na dnie nie zatrzyma fafrochów .
Kawał srebra do tłuczenia bakterii ok ale nie możne być czyste-  bo czyste to próba "fine " czyli 999,999 ja takiego używam w pracowni.
Natomiast próba 925-czyli 92,5% srebra i reszta miedzi- czyli typowy odlewniczy stop srebra- to rzeczywiście do tłuczenia drobnoustrojów idealne.


Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Listopad 2017, 11:36:07 »
to z organizmami co tam się rozmnożą
Ale co masz na myśli? Bo na pewno nie będą to glony

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Listopad 2017, 11:46:28 »

Ale co masz na myśli? Bo na pewno nie będą to glony

Glony nie, ale bakterie nie mają problemu z brakiem światła. Zbiornik na wodę trzeba po prostu czasem umyć.
Kawał srebra do tłuczenia bakterii ok ale nie możne być czyste...

Można się domyślić. ;)

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Listopad 2017, 12:06:20 »
No tak, ale jakie ?  :diabelek:

Offline resco Mężczyzna

  • Wiadomości: 20
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, kawiarka Bialetti 2tz
  • Młynek: Mazzer Super Jolly Automatic
Odp: Dziwny osad w pojemniku na wodę - drobinki kurzu ?
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Luty 2018, 20:27:14 »
U mnie jest to samo. Również stosuję wodę z Brity i jak zostawię ją kilka dni to pojawiają się te czarne drobinki. Jedynym słusznym sposobem jest częste płukanie zbiornika i dolewanie świeżej wody  :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi