Autor Wątek: Forum budowlane jakie polecacie  (Przeczytany 6095 razy)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6207
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Forum budowlane jakie polecacie
« dnia: 06 Wrzesień 2017, 15:12:32 »
Witam, mam pytanie jak w temacie. Znacie jakieś fora budowlane, które możecie polecić?

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2017, 15:15:55 »
muratordom :)
Jakby co kończę drugą budowę.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10558
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień 2017, 16:08:29 »
Też wstąpiłem na tę ścieżkę... ;)

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3461
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Wrzesień 2017, 16:21:33 »
A tam też jest tak, że jak zapytasz jak zbudować chatę z bali drewnianych to dostaniesz odpowiedź o konstrukcjach żelbetowych? :)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrzesień 2017, 17:56:25 »
Pewnie tak.
Przeglądałem kilkanaście lat temu. Amatorszczyzna najczęściej + marketing szeptany.
Dopytywałem o rekuperację. Podjechałem pod Wrocław. Rozmowa we firmie, polecanej, której strop na głowę spadł.
 
Co chcesz wiedzieć?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Wrzesień 2017, 18:15:02 »
Od siebie polecę, jak ogrzewanie to tylko pompy ciepła. Oszczędność na kotłowni, magazynie na opał, niskie koszty utrzymania, wygoda.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Wrzesień 2017, 18:31:08 »
Naprawdę?  A stopa zwrotu? 20 lat starczy?
Studnie, wykop czy powietrze?
Ile izolacji na ścianach, podłodze, stropie?
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Wrzesień 2017, 19:11:40 »
Pompę ciepła to i ja polecam. Teraz jest już taniej niż jeszcze 5 lat temu. A rachunek przy -20C za miesiąc to 600-800 pln za cały dom - CO CW i kuchnia indukcyjna i cały dom. Gazu nie ma.
Latem 200-250 pln.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2017, 19:21:21 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Wrzesień 2017, 19:21:36 »
Pompa z odwiertami, z grzaniem wody, indukcja, suszarka, itp. 120m użytkowej, parterowy, średnia 200zl za prąd /miesiąc (taryfa weekend). 30cm wełny na suficie, styropian 15cm, podłoga 13cm. 5 rok użytkowania minął. Zwrotu nie widzę, ale wygodę 😀koszt pompy z odwiertami odejmując kominy kotłownię i miejsce na opał, których nie trzeba nie jest wyższy niż zwykłego pieca.
« Ostatnia zmiana: 06 Wrzesień 2017, 19:24:56 wysłana przez tom517 »

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Wrzesień 2017, 19:32:01 »
140 mkw, 1000l oleju op. ca. 2,7-3,0 kpln/rok
+ kilka m3 drewna do kozy. CO, CWU, SOLARY.

To jeszcze koszt pieca i reszty podajcie. Bez kaloryferów i rur.
Mnie piec kosztował około 8 kpln.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Wrzesień 2017, 19:47:49 »
Pompa Biawar w 2012 24 tys, teraz z opcją chłodzenia też 24 tyś, odwierty 140m w 2012 10 tyś, teraz 100m 5 tyś.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2987
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Wrzesień 2017, 20:18:38 »
średnia 200zl za prąd /miesiąc

W to nie wierzę.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #12 dnia: 06 Wrzesień 2017, 20:30:25 »
Koszty reszty ukryte i ich nie znam. W cenie wybierałem pompę ciepła vs. piec gazowy.
Ale u mnie na osiedlu jest 16 pomp. Więc pewnie i cena była negocjowalna w zakupie.
LMWDP #469

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Wrzesień 2017, 20:54:45 »
Fux grzanie głównie w taniej taryfie. Podłogówka ma dużą bezwładność. W zimie  idę spać mam o 1 stopień zimiej (21) z rana po nocnym grzaniu 22 i mi to pasuje (lepiej się śpi) 2x odczyt w roku. Kiedyś w excelu wyliczałem dokładnie, teraz z faktur dokładnie widzę. Ludzie w sumie nie wierzą w koszty.
Przy dużych mrozach w podłodze krąży trzydzieści kilka stopni a nie 60 w grzejniku.

Offline kuń Mężczyzna

  • Wiadomości: 490
  • Ekspres: Astoria perla ...dżwignia.i dużo zapału ale mało czasu
  • Młynek: mazeer SJ
Odp: Forum budowlane jakie polecacie
« Odpowiedź #14 dnia: 06 Wrzesień 2017, 22:10:26 »
Instalacja instalacją... wykonanie wykonaniem.
W skrócie: jak byłem młody i głupi to wierzyłem wykonawcom:)  znajomy  robił instalacje gazową-ogrzewanie plus ciepła woda do kumpieli. U rodziców kilka lat przedtem zrobił i było ok. Więc zrobił i u mnie, gość ma uprawnienia,wszystko legalnie itp. Instalacja z piecem vailant,zamknieta komora.

No u mnie było ok do tego roku.tzn 6 lat ....kolejny porządny deszcz letni....piec nie działa, widzę ze się gdzieś woda leje z pieca-kapie- dzwonie do  wykonawcy- robił u mnie przeglądy itp.
Telefoniczna diagnoza, odkręć pan obudowe itp, w piecu pod wentylatorem woda z wentylatora cieknie woda. Super. Piec oczywiście wysiadł.
rano sie niby przesuszył, próbny rozruch działa....niby ok.... głupi byłem bo trzeba było kontrolnie ściągnąć  przegląd. Piec działa...jak nie jebnie....... na szczeście była odkręcona pokrywa główna to  pokrywa komory miała miejsce by sie odgiąć, jakbym miał tam łeb to by mi go urwało.
Skończyło sie na ściągnieciu innego serwisanta, z wyższymi uprawnieniami, kombinowanie,diagnoza, scieżki gazowe badanie...
Konia z rzędem temu kto zgadnie czemu był wybuch . Powód "błachy" idiota który montował piec -podbił sie,podpisał ze jest ok-
 nie założył daszka osłaniającego komin więc woda lała sie do komina
 nie odkręcił zaślepki i nie założył wężyka odprowadzającego skropliny i ewentualną wodę z komina a jest taki specjalny króciec na kominie nad  piecem i tam trzeba było wężyk montować .
  Zastosował -uwaga to nie żart- metr od pieca  rurę spalinową zrobioną z plastiku-  rura do pieca kondensacyjnego- z dopuszczeniem chyba powyżej 3m od pieca czy jakoś tak.....
  na żadnym połączeniu rur spalinowych nie było uszczelek
 
Efekt.... woda w kominie w piecu , przecież piec pracował również w czasie deszczu, powoli i metodycznie zamieniała sie w parę wodną i wtedy spaliny już nie miały 50-60 stopni ale ponad 100 i stopiły rurę wyprowadzającą spaliny z pieca więc  piec dostawał  czyste powietrze wymieszane ze spalinami.
Efekt niedokładne spalanie i bum.
   
Kretyn ,partacz i jeszcze kilka innych określeń mi sie nasuwa.
Obecnie sprawa wygląda tak że dostał zdjecia tego co spieprzył i wycenę naprawy ( 650zł ) bez gadania to zapłacił. Inna sprawa że prawdopodobnie skończy sie na tym że napisze do vailanta żeby go wezwali na dywanik bo to była partanina i potencjalne zagrożenie życia.
 
Sprawdzajcie 3 razy, bierzcie swojego inspektora nadzoru, niech sprawdza, węszy a nie pije kawkę  z wykonawcami.

 

 

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi