Autor Wątek: Poradnik - co i jak pić. Czyli wprowadzanie w świat kawy.  (Przeczytany 49274 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Sierpień 2017, 20:42:49 »
Nie jest broń boże sponsorowany, jeśli ktoś tak pomyślał to przepraszam - artykuł pisałem sam, i nikt mnie na nic nie nakierował. Jedyną korzyścią jest to, że być może komuś pomogę :) Nie potrzebuję i nie chcę nic więcej za to.
To nie jest żaden przytyk tylko moja propozycja. Za uświadamianie ludzi i przekazywanie wiedzy chwała Ci. Poważnie.

Spokojnie, nie odebrałem tego w ten sposób :) Konstruktywna krytyka jest jak najbardziej wskazana, zresztą miałem nadzieję, że pomożecie to poprawić i rozbudować - byłem świadom tego, że mogą być tam błędy, że może być to mało komfortowe w czytaniu, i liczę na Waszą pomoc - choć poprawek sam nie wprowadzę :)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Sierpień 2017, 23:45:18 »
Nie wspomniałeś ani słowem o backflushu.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Sierpień 2017, 23:57:23 »
@Krakus, a co z backflushem?

@siewcu wiedziałem, że jeszcze coś mi nie grało. W opisie budowy kawiarki brakuje górnego sitka i uszczelki :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Sierpień 2017, 00:09:34 »
@Krakus, a co z backflushem?
Jest informacja o odkamienianiu, nie ma informacji o czyszczeniu za pomocą backflusha.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Sierpień 2017, 00:28:07 »
Słusznie :-)

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Sierpień 2017, 00:56:35 »
Siewcu, fajnie że zrobiłeś taki poradnik. W tej chwili nieco pomieszane są metody, rezultaty oraz urządzenia, Ja bym sugerował usystematyzować trochę podział metod oraz urządzeń do ekstrakcji, przykładowo:

- metody ciśnieniowe - ekstrakcja kawy odbywa się za pomocą wody przeciskanej przez kawę pod ciśnieniem. Urządzenia - ekspresy ciśnieniowe, moka, aeropress,
- metody przelewowe (z filtrem papierowym lub bez)- ekstrakcja  następuje w wyniku polewania kawy wodą i przelewania jej do naczynia poniżej (kalita, v60, mellitta, tiamo, phin, clever itd.)
oraz metody zanurzeniowe (z podgrzewaniem lub bez) nie wiem czy to odpowiednia nazwa w każdym razie obejmuje urządzenia takie jak (french press, syfon, dżezwa). Można tutaj dodać że cold brew, cupping czy zalewajka też w ten sposób powstaje, jednak nie wymagają specjalnego urządzenia.

W kwestii dozy wydaje mi się że lepszą definicją mogłoby być określenie jej dwiema definicjami jako: 1. stosunku wagi kawy do wagi wody w danym przepisie dla metod przelewowych i zanurzeniowych oraz wagi kawy przy danym rodzaju sitka w ekspresach ciśnieniowych tu myślę że na forum znajdzie się wielu obeznanych w temacie, mogących zaproponować lepszą definicję.

słowo "Drip" proponowałbym zastąpić polskim określeniem np metoda przelewowa, a "drip" czy "pour over" dodać w nawiasie.

Przy V60 nie zgodzę się z kwestią lepszej stabilności temperatury w szklanych i ceramicznych wersjach. Plastikowy najmniej ciepła pochłonie i odda do otoczenia, a więc jest materiałem najstabilniejszym temperaturowo.

W kwestii podziału ilościowego naparu. Myślę że mała czarna to będzie bardziej określenie dla napoju objętości americano. Espresso większość osób określiłoby jako naparstek  a doppio jako kieliszek :)

No i brakuje mi części jak pić.  No właśnie jak pić? Mój nowy sąsiad widząc mnie drugi raz na oczy zapowiedział mi że nauczy mnie jak pić. Nie wiem czy tak marnie wyglądałem czy jakiś inny powód tego stwierdzenia był. Jak już się czegoś nauczę to dam znać.

 Można by się spytać pani premier jak pić pluskawę. Może po cichu, samemu, w skupieniu, we fraku, wyłącznie w porcelanie, z nogami zgiętymi w biodrach i kolanach pod kątem prostym, z kołem aromatów przed oczyma i górnolotnymi określeniami na ustach i lewą dziurką od nosa zatkaną kocim ogonem ? ;)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpień 2017, 01:34:21 wysłana przez krystians »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Sierpień 2017, 07:06:33 »
Artukuł oczywiście można rozbudować, tylko... czy nie zniechęci to do czytania? Z założenia miał to być możliwie prosty i krótki opis poszczególnych metod i ew. pomoc w wyborze odpowiedniej metody. Pamiętajcie, że nie jest on skierowany do nas, ale raczej do tych, którzy pierwszy raz tu zaglądają i wierzą reklamie, która mówi, że prawdziwa kawa tylko z automatu. Stąd szedłbym raczej w kierunku upraszczania a nie rozbudowywania ;-).
@siewcu - świetna robota!
@krystians - jak pić? Sam nie wiem :-)

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Sierpień 2017, 08:48:01 »
Nie powiem, że przeczytałem z wypiekami na twarzy, ale...


 :szampan:


 :mrgreen:
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Sierpień 2017, 09:08:24 »
nie jest on skierowany do nas, ale raczej do tych, którzy pierwszy raz tu zaglądają i (...)
@siewcu - świetna robota!

O to to to!
To musi być z założenia opracowanie beletrystyczno-popularnonaukowe a nie doktorat.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Sierpień 2017, 09:14:00 »
To teraz prośba do szerokiego grona czytelników - bo samo się nie zrobi. :diabelek: Dzięki piękne za Wasze uwagi i sugestie co zmienić/dodać/rozbudować. Jednocześnie chciałbym zachęcić Was do tworzenia tychże zmian. @siewcu się raczej nie obrazi, a artykuł będzie nieco bardziej spójny i kompletny. Postarajmy sie tylko nie zrobić z tego pracy doktorskiej  :hihihi:

Technicznie zmiany mogę wprowadzić ja - niech tylko ktoś je dostarczy ;)
LMWDP #469

Offline Wojciech Mężczyzna

  • Wiadomości: 78
  • Ekspres: Gabi, Aeropress, Phin, Melitta CI Touch, ex. Ascaso Dream
  • Młynek: Rhinowares, ex. Ascaso i2
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Sierpień 2017, 09:23:33 »
Siewcu!  :kwiat: :uklony:
Dzięki za czas który poświęciłeś na ten tekst.
Oszczędzisz przyszłym neofitom około pół roku czytania forum  :)
Pozdr., W.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Sierpień 2017, 10:06:22 »
A je się ciesze że pierwsze poprawki/uzupełnienia już wpływają. Dzięki @Krakus mamy krótkie info o backflushu.
LMWDP #469

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Sierpień 2017, 10:16:14 »
To może jeszcze drobiazg edycyjny - podziel tekst na wyraźne rozdziały opisane boldem czy jakimś kolorem. Czytanie tak długiego artykułu może kogoś zniechęcić  ;)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Sierpień 2017, 10:28:32 »
@siewcu się raczej nie obrazi
Strasznie się obrażę :P


Jak artykuł zostanie w takiej formie jak jest ;) Cieszy mnie to bardzo, że jest chęć do rozbudowy go i poprawek, aczkolwiek celowo nie wnikałem w jakieś głębokie aspekty i zasady działania każdej metody w najdrobniejszych szczegółach... Ludzie wchodząc tu wiedzą raczej co to ekspres ciśnieniowy i ekspres automatyczny, jak będą chcieli więcej to wejdą na forum i pogrzebią, jak nie... Oczywiście można tam dopisać, że nadekstrakcja i podekstrakcja polegają na zbyt dużej lub małej bla bla bla, ale to raczej nie ma sensu - chyba że uznacie, że tak, no to śmiało dopisujcie :) W końcu po to to pisałem, żeby to poprawić i ulepszyć.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Poradnik - co i jak pic. Czyli wprowadzanie w świat kawy.
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Sierpień 2017, 10:40:11 »
Moje propozycje korekty:

Kawiarka/moka – zaparzacz, którego charakterystyczną cechą jest zaparzanie na kuchence ;) Kształtem przypomina klepsydrę. Składa się z kilku części – zbiorniczek na wodę, sitko na kawę, [DODANE] sitko górne, uszczelka [/DODANE] i zbiorniczek na zaparzoną kawę. [... dalsza część akapitu]


Czas na małe podsumowanie, jeśli dotarliście do tego etapu :)
Jeśli lubi się duże, czarny kawy pite w szklankach lub kubkach, nie warto kupować ekspresu ciśnieniowego – tutaj dużo lepiej sprawdzą się alternatywne metody zaparzania kawy. Jeśli jest się miłośnikiem espresso, latte lub cappuccino – tutaj w grę wchodzi jedynie ekspres ciśnieniowy. Nie ma złotego środka – albo jedno, albo drugie. Albo oba [EDYCJA] Bardzo trudno znaleźć alternatywę dla ekspresu w przypadku espresso, można próbować z kawiarką, phinem lub AeroPress'em, efekt będzie tylko nieco zbliżony, ale nadal odległy. W przypadku kaw mlecznych używając dodatkowo spieniacza lub praski francuskiej do spieniania mleka efekt może być zadowalający[/EDYCJA] :)


Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi