Autor Wątek: Rozważania wege.  (Przeczytany 44876 razy)

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Rozważania wege.
« dnia: 24 Czerwiec 2017, 13:17:19 »
Temat, jaki chciałabym tutaj poruszyć nie tak do końca wiąże się z kawą czy też tylko z kawą.
Od  lat byłam dość bezmyślną konsumentką produktów zwierzęcych. Wizyty na wsi w okresie dzieciństwa utrwaliły w mojej świadomości obraz krów pasących się na rozległych łąkach oraz aromat ciepłego, pachnącego mleka pochodzącego wprost z udoju. W trakcie kilkunastu lat prowadzenia własnej kawiarni osobiście wykonałam i podałam setki filiżanek cappuccino bazującego na "tradycyjnym" mleku.

Dopiero przejście mojej dwunastoletniej córki na wegetarianizm "coś" we mnie obudziło. Zaczęłam szukać w internecie materiałów dotyczących przemysłowej hodowli zwierząt, tak bardzo odbiegające od "sielankowych" obrazów, jakie podsumował mój mózg. Znalazłam rzeczy wstrząsające, jak chociażby ten film i strona:


http://www.otwarteklatki.pl/zwierzeta-w-hodowli/

Jest to tylko czubek "góry lodowej", także metody "hodowli" kur czy świń budzą przerażenie. Chciałam poddać kwestię zbiorowej refleksji: CZY NAPRAWDĘ MUSI tak być? Co możemy zrobić, żeby działo się inaczej?
« Ostatnia zmiana: 26 Czerwiec 2017, 12:12:52 wysłana przez fux »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Czerwiec 2017, 13:41:32 »
Zastanawiam się, jaki test czy porównanie wstawilas w to miejsce. Wegetarianizm to cos wspanialego, zwłaszcza dla kstaltujacego się dopiero 12 letniego organizmu. Chcesz sobie porozmawiac na te tematy, jest mnóstwo forów o tematyce wege.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Czerwiec 2017, 13:59:01 »
To nie chodzi o tematykę wege..Chodzi mi o to, co możemy zrobić żeby inne, czujące istoty były traktowane ze współczuciem, co możemy zrobić żeby zaprzestano przemysłowych hodowli. Wydaje mi się, że przejście paru osób na weganizm niewiele zmieni w tej kwestii, póki nie zostanie zrozumiane przez większość populacji ludzkiej, jak bardzo hodowlane zwierzęta cierpią.
Chodzi mi o szerzej pojętą zmianę świadomości.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2017, 14:15:50 wysłana przez Elka »

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Czerwiec 2017, 14:19:25 »
co możemy zrobić żeby inne, czujące istoty były traktowane ze współczuciem, co możemy zrobić żeby zaprzestano przemysłowych hodowli
te materiały co wrzuciłaś to i tak lajcik, zobacz sobie jak wygląda ubój rytualny lub gotowanie psów/kotów w Chinach - żywcem. Albo obdzieranie ze skóry, też na żywca.

Wydaje mi się, że bez zmniejszenia popytu na te produkty niemożliwe jest zaprzestanie takich praktyk. Dawniej było o wiele mniej ludzi i produkty odzwierzęce były drogie, więc nawet mało wydajna hodowla domowa jakoś tam (z trudem) zaspokajała popyt. Dziś gigantyczna populacja ludzka, żądająca taniej żywności wymusza taki sposób hodowli bo inaczej zwyczajnie nie da rady wytworzyć dużo i tanio. Kto kupowałby kiełbasy po 150zł/kg lub mleko  po 15zł/L?

Z czasem może naukowcy wymyślą jak wyhodować sztucznie mięso/mleko i to rozwiąże problem, pierwsze próby już są, ale póki co jedyne co można zrobić to przekonać ludzi do zmiany nawyków, tak jak w przypadku futer miejsce futer naturalnych zajmują sztuczne.
Myślę, że wegetarianizm (czy dla bardziej radykalnych osób - weganizm) ma o tyle sens, że pokazuje innym, że tak można i też fajnie się żyje. Bez problemu dałby się zastąpić wiele produktów zwierzęcych innymi, gdyby tylko ludzie chcieli je kupować.


A kawa..... mi tam smakuje czarna, w napojach mlecznych smak kawy bardzo się rozmywa.
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2017, 15:10:59 wysłana przez grex »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Czerwiec 2017, 15:06:11 »
Tak, masz rację. Wydaje mi się, jednak że wegan jest wciąż stosunkowo mało i że nie mają oni szansy na zmianę istniejącego prawa w sensie poszanowania praw zwierząt oraz odprzedmiotowienia sposobu ich postrzegania. W edukacji szkolnej, w programie pierwszej klasy jest ćwiczenie łączące dane zwierzę z "korzyścią", jaką przynosi ono człowiekowi: świnie hoduje się na schabowe i torebki, krowę na mleko, befsztyk i torebki, kurę na jaja i mięso. Pomijany jest fakt, że te zwierzęta też czują i cierpią, że mają swoje prawa. Małe cielaczki nie znają ciepła matki, kury i krowy nie widzą słońca. Liczy się tylko wydajność i zysk z hodowli.

Znam system odwołujący się do Współczucia względem wszystkich żyjących istot. Myślę, że budzenie tego Współczucia i współodczuwania ze światem to najważniejszy cel edukacji. To, że ja sama próbuję nie jeść mięsa niewiele zmieni, jeśli nie wpłynę na decyzję innych ludzi i nie postaram się zmienić otaczającej mnie rzeczywistości.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Czerwiec 2017, 15:33:08 »
To nie chodzi o tematykę wege..Chodzi mi o to, co możemy zrobić żeby inne, czujące istoty były traktowane ze współczuciem
To naprawdę nie jest miejsce na taką dyskusję. Nie jesteś na forum od wczoraj, więc powinnaś wiedzieć gdzie zacząć taką dyskusję http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?board=21.0 Tu gdzie zaczęłaś jest miejsce do porównywania sprzętu kawowego. Poproś moderatora o przesuniecie tematu w bardziej odpowiednie miejsce.
To, że ja sama próbuję nie jeść mięsa niewiele zmieni, jeśli nie wpłynę na decyzję innych ludzi
Poza tym natrętne namawianie do czegokolwiek budzi u mnie odruch wymiotny. Czy ja namawiam CIEBIE do jedzenia mięsa? Zapewne masz torebkę, buty itp wyłącznie z tworzyw sztucznych?
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Czerwiec 2017, 15:41:50 »
Jeżyku, nie noszę torebek i buty mam sportowe..a skłonić chciałam raczej do..myślenia i do zajrzenia do serca

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Czerwiec 2017, 15:50:03 »
  Widzisz Elu, wszystko to wynika z wszechogarniającego nas bożka taniości. Zobacz sobie, jak czas temu jakiś wyglądała przeciętna reklama proszku do prania. Uśmiechnięta kobieta pokazująca śnieżnobiałe pranie wrzucająca monetę do świnki. Ergo - ma być tanio. A tanio, to oznacza produkcję przemysłową.
Ty myślisz, że ci okropni kapitaliści tak męczą te zwierzątka, bo to lubią? Nie, to jest najtańszy sposób przemysłowej produkcji żywności. A że okrutny? Cóż, klient nasz pan, chce tanio.
  Możesz temu przeciwdziałać kupują sprawdzone produkty eko. Tylko czy zaakceptujesz mleko po 10 zł za litr?
Rzecz kolejna - czy możemy być wegetarianami? Pewnie tak. Wegetarianie nie wymierają masowo, czyli można. To w takim razie czemu nie jesteśmy? Bo mamy za krótki przewód pokarmowy oraz nie trawimy celulozy. Taki brzydki psikus matki natury. A oglądając nasze zęby i porównując je do innych zwierzątek z niemałym zdumieniem odkryjemy, że jesteśmy mięsożernymi drapieżnikami.
  Zatem, mimo wszystko, jedzmy roślinki bo to eko. Tylko, że obejrzenie arcyciekawego filmu "Podróż przez sekretne życie roślin" znany głównie z genialnej muzyki Stevie'go Wondera popsuje nam humor - otóż roślinki też czują. Cóż, co za zonk.

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Czerwiec 2017, 16:38:29 »
jesteśmy mięsożernymi drapieżnikami
:wow2: :wow2: a gdzieś to takie cuda wyczytał? Bo porównanie budowy anatomicznej wskazuje że człowiek to istota wszystkożerna, z dużą przewagą cech bliskich roślinożercom (90%) i niewielkim przystosowaniem do jedzenia również mięsa (10%):
http://www.smakzdrowegozywienia.pl/wiadomosc/czlowiek-jest-roslinozerny-miesozerny-czy-wszystkozerny.html
http://www.eioba.pl/a/2js5/czy-czlowiek-z-natury-jest-istota-miesozerna
http://www.newsweek.pl/wiedza/zdrowie/czy-mieso-jest-niezdrowe-czy-czlowiek-jest-miesozerny-miesoholicy-ksiazka-marty-zaraski,artykuly,409041,1.html
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2017, 16:50:52 wysłana przez grex »

Offline Elka Kobieta

  • Wiadomości: 1281
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: GW15
  • Młynek: Probat-100g (1973)
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Czerwiec 2017, 16:40:02 »
Krakusie, piszesz o długości przewodu pokarmowego czy też braku enzymów do trawienia celulozy jako o argumentach za "drapieżną" naturą człowieka. Można byłoby przytoczyć wiele kontrargumentów: człowiek nie posiada pazurów tak jak drapieżniki (zastąpił je narzędziami) i posiada zdolność do wykonywania ruchów poprzecznych żuchwą, tak jak roślinożercy. Wielu ludzi mieszkających na wsi chociażby w przedwojennej Polsce jadło mięso najwyżej dwa razy w roku a wielu Azjatów wegetuje na symbolicznej misce ryżu. Takich ludzi są miliony. Co do roślin, sama kiedyś zajmowałam się allelopatią, ale szukanie w "inteligencji roślinnej" analogii do świadomośći zwierząt o stopniu rowoju układu nerwowego zbliżonym do naszego wydaje mi się nieuzasadnioną generalizacją..mającą zagłuszyć..wyrzuty sumienia?

Dylemat moralny: czy nasza Przyjemność czy oszczędność warte są cudzego cierpienia to jest właśnie pytanie, jakie chciałam tu postawić.  Dodam, że nie tak dawno ludzkie niemowlęta uważano za istoty nie obdarzone świadomością i wykonywano na nich zabiegi bez narkozy..zapewne było taniej..

http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,21272546,rzez-niewiniatek-operacje-bez-znieczulenia.html
« Ostatnia zmiana: 24 Czerwiec 2017, 16:43:38 wysłana przez Elka »

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Czerwiec 2017, 16:52:20 »
Skoro człowiek jest istotą wszystkożerną, to powinien jeść wszystko - inaczej organizm dostaje po tyłku. A przejście na wegetarianizm w wieku 12 lat... No cóż, wykonuj córce pełny zestaw badań co miesiąc, żeby mieć pewność, że bez mięsa jej organizm rozwija się prawidło - a wiem po sobie, jak bardzo obrywa organizm bez jedzenia części pokarmów.

A co do tematu... Trafne podsumowanie, klient chce tanio, to ma tanio. A jakim sposobem jest tanio, to już nie robi różnicy. Chcesz mieć eko, to sobie to eko zrób sama, od początku do końca. Bo produkty sprzedawane jako eko, nie zawsze takimi są. Bo jest po prostu za drogo, a łatwiej jest sprzedać zwykłe w cenie eko, bo sam fakt "eko" żywności przyciąga ludzi. Kolega, którego rodzina ma fermy kurczaków mówił mi, jak wyglądają kurczaki z wolnego wybiegu. Taki wybieg, że dalej jedzą to samo i żyją w takim samym tłoku... A z wolnego wybiegu, bo mają to na trawie, ale warunki takie same jak w klatce. Klienta łatwo omamić, bo nikt i tak nie zweryfikuje, czy eko to naprawdę eko.

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Czerwiec 2017, 17:09:02 »
Jeszcze jedno zdanie o eko. Ktoś przebadał jajka eko na zawartość dioksyn. Okazało się (skądinąd ku przerażeniu właścicieli "fermki"), że sprzedawane przez nich jajka (którymi zresztą karmili swoje dzieci - po to rozpoczęli hodowlę) są bardziej zatrute dioksynami, niż jajka z marketu. Rzecz miała miejsce w Rabce - okazało się, że zanieczyszczenie powietrza przez domowe "wszystkopalące" piece było tak wysokie, że grzebiące w ogródku kury były tymiż dioksynami wprost nafaszerowane.
Elu, ty chyba jednak mylisz bycie człowiekiem porządnym z biznesem. Biznes jest nastawiony na maksymalizację zysku (według kapitalistycznej definicji pracą jest wszystko, co pomnaża kapitał) i nie ma tu ani słowa o ekologii, krzywdzie, ani też wyborze drogi życiowej.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Czerwiec 2017, 17:19:52 »
Tu w sumie porównaniem może być kawa. Albo kupujesz kawę eko - czyli normalne, świeżo palone produkty - takie jak od Was, Gorana, xcafe, świeżopalona, Gregorio etc - za odpowiednią cenę(powiedzmy, że od 100 zł/kg), albo kupujesz marketowy szmelc, produkowany przemysłowo, za "grosze". Tyle że w przypadku kawy różnicę wyczujesz, a w przypadku eko żywności już niekoniecznie... Choć i z kawą różnie bywa ;)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Co tak naprawdę kryje się za filiżanką cappuccino
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Czerwiec 2017, 17:28:16 »
Albo kupujesz kawę eko - czyli normalne, świeżo palone produkty
Eko w przypadku kawy to raczej Fair Trade, niż świeże palenie.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi