Autor Wątek: O ekspresach przelewowych ogólnie  (Przeczytany 113161 razy)

Offline kaju666

  • Wiadomości: 42
  • Ekspres: AP, HD7140 x3
  • Młynek: Von Shef aka Cafe Style BCG152SK
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #60 dnia: 27 Październik 2017, 18:48:07 »
W promocji za 250 masz Severina z listy norweskiej, temat był kilkukrotnie wałkowany w tym roku więc poszukaj trochę na forum.

Hmm do przemyślenia, natomiast również w tym wątku "Oferty sklepowe" użytkownik @Ardaturan pisze że ten ekspres nie jest warty tych pieniedzy i kawe robi tak samo jak philips.

Więc może warto też pod uwagę jakiegoś philipsa brać np: https://www.al.to/p/276817-ekspres-do-kawy-philips-intense-hd7685-90.html z regulacją.

Ale te strony piszą o polecanych ekspresach, a nie ekspresach ze sprawdzoną i powtarzalną metodą zaparzania. W takiego Moccamastera wsypiesz 3x tą samą kawę i 3x wyjdzie to samo.

no niestety na tą markę mnie nie stać :(
Nowy w świecie dobrej kawy.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #61 dnia: 28 Październik 2017, 08:31:26 »
Cytat: siewcu w 27 Październik  2017, 16:51:52
Ale te strony piszą o polecanych ekspresach, a nie ekspresach ze sprawdzoną i powtarzalną metodą zaparzania. W takiego Moccamastera wsypiesz 3x tą samą kawę i 3x wyjdzie to samo.

Prawda.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Ardaturan

  • Wiadomości: 10
  • Ekspres: Mellita LOOK, DeLonghi EC885BG
  • Młynek: Wilfa Smart
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #62 dnia: 30 Październik 2017, 08:19:28 »
Hmm do przemyślenia, natomiast również w tym wątku "Oferty sklepowe" użytkownik @Ardaturan pisze że ten ekspres nie jest warty tych pieniedzy i kawe robi tak samo jak philips.
To prawda. Przy czym Philipsa (inny model niż linkujesz) mam okazję "smakować" w pracy i moje subiektywne zdanie jest że nie jest gorszy od Severina - testowane na tej samej kawie - i gdybym miał do wydania max. 300 zł to pewnie zdecydowałbym się na Philipsa, no chyba że designem odpowiada tobie Severin.

Offline mm3210

    • brak
  • Wiadomości: 5
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #63 dnia: 26 Listopad 2017, 15:37:12 »
Witam. Jestem tu nowy, chciałbym zakupić ekspres przelewowy z młynkiem do 500 zl. Lub ekspres+młynek w w/w kwocie. Możecie polecić coś fajnego. Już mam dość kapsułek DG.

Wysłane z mojego PULP 4G przy użyciu Tapatalka


Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #64 dnia: 26 Listopad 2017, 16:14:34 »
kup  młynek na aktualnych wyprzedażach w ten weekend: Severin 3873, Nivona Cafe Grano, Wilfa lub ręczny Timemore. Całkiem fajny przelew jest teraz w outletowej cenie Melitta Look do kupienia nowa z przesyłką w okolicach 100zł na allegro. Mogą być też inne: Philipsy, Bosche / Siemensy itp od 1000W mocy w górę. Myślę że aktualnie w kwestii jakość do ceny ta Meltita jest nie do pobicia.

Offline antsaren Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Kawiarka, AP, APgo, FP, v60, Gabi, kbg741, MELITTA 1011-04
  • Młynek: C40, Bodum Bistro, Zassenhaus Quito, BCG152SK
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #65 dnia: 26 Grudzień 2017, 21:54:36 »
Jak jest z tacką do podgrzewania kawy w ekspresie przelewowym? Rozumiem, że jeżeli zostawię kawę by się na niej grzała to skończy się tym, że będzie bardzo gorzka. Pewnie ten smak by się dało zabić mlekiem i cukrem ale w moim wypadku nie tędy droga. Używacie tej tacki czy zaraz po zaparzeniu ściągacie dzbanek?

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #66 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:21:26 »
Czemu gorzka? Traci aromat, a smak się raczej wypłaszcza niż gorzknieje. I tak wolę z podgrzewacza niż z termosu, choć nadal bezpośredniego porównania nie zrobiłem.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #67 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:23:22 »
Muszę kupić jakąś kawę osobom korzystającym z ekspresu przelewowego. Pytanie czy ma być jaśniej palona jak do V60 czy jak do ekspresu kolbowego? I mieli się grubiej niż do kolby? Nie wiem co to za ekspres (na pewno jakiś tani bez certyfikatów) i nie chciałbym aby im jakiś kwiasior z tego wyszedł

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #68 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:54:17 »
Muszę kupić jakąś kawę osobom korzystającym z ekspresu przelewowego. Pytanie czy ma być jaśniej palona jak do V60 czy jak do ekspresu kolbowego? I mieli się grubiej niż do kolby? Nie wiem co to za ekspres (na pewno jakiś tani bez certyfikatów) i nie chciałbym aby im jakiś kwiasior z tego wyszedł
Zależy co piją na codzień, jeśli wsypują tam jakobsa zmielonego to pewnie lepiej będzie zacząć od jasnych kawek do espresso i jakiś bezpiecznych regionów (Ameryka Płd, środkowa). Ewentualnie można spróbować z czymś w stylu Audun - Brazylia Miaki :)

Mielenie jak do v60
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10514
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #69 dnia: 18 Styczeń 2018, 13:36:18 »
Pytanie czy ma być jaśniej palona jak do V60 czy jak do ekspresu kolbowego?

Tak jak do V60 będzie OK. Nie może być jak do espresso, bo się to dobrze nie zaparzy, jakikolwiek by ten ekspres nie był. W promocji mamy teraz świetną Brazylię Yellow.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #70 dnia: 18 Styczeń 2018, 23:00:26 »
Zdecydowanie wszystko zależy od ich obecnych preferencji. Może się okazać, że jasne kawy przelewowe będą zbyt jasne. Będzie brakować w nich goryczy. Czasem sprawdza się niższa doza przy espresso paleniach w przelewach.

Offline ZielonyOny

  • Wiadomości: 2
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #71 dnia: 20 Styczeń 2018, 11:25:52 »
Witam się ze wszystkimi, jestem tutaj nowy.
Przez ostatnie kilka dni, wraz z małżonką, przeglądaliśmy to forum. Mamy zamiar kupić młynek (wybór padł na comandante MK3) i ekspres przelewowy, polecany przez donkiszot, KA 5700, ale ... no właśnie. Nie jest on już produkowany, więc trzeba się rozejrzeć za czymś innym i tu pojawia się moja prośba o podpowiedź, o jakiegoś godnego następcę, lub nieco droższy.
Używane raczej nie.

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #72 dnia: 20 Styczeń 2018, 12:03:53 »
Czy mówiąc o następcy masz na myśli coś konkretnego, na przykład podobny sposób polewania?
Jeśli ma być z certyfikatem ECBC, to najtaniej któryś z ekspresów Melitta albo Wilfa Classic.
Ja w tym roku będę kupował nowy ekspres i najprawdopodobniej na przekór ECBC kupię model Bosch Styline
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2018, 12:08:56 wysłana przez Felix »
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline ZielonyOny

  • Wiadomości: 2
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #73 dnia: 20 Styczeń 2018, 15:23:12 »
Czy mówiąc o następcy masz na myśli coś konkretnego, na przykład podobny sposób polewania?

Technicznie nie jest to aż tak istotne, najważniejsze, żeby kawa była smaczna. Oczywiście sprzętu do kupienia jest dużo, ale szukam takiego, jaki ktoś sprawdzał/testował/używał i może polecić (bo pyszna kawa). Ekspres, który ma w sobie to coś, co czyni go lepszym niż konkurencja w podobnej cenie.
Wilfa Svart Classic CCM-1500S vs Moccamaster KBG 741 AO - skłaniałbym się ku temu drugiemu, jednakże nie chciałbym, żeby się okazało, że sprzęt droższy, ale kawa jakaś taka ...

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: O ekspresach przelewowych ogólnie
« Odpowiedź #74 dnia: 20 Styczeń 2018, 15:52:48 »
Wilfa ma kontrolę przepływu, co daje możliwość kombinowania i może się przydać przy przygotowywaniu mniejszych objętości. Tutaj dopatrywałbym się różnic w smaku przygotowanej kawy.
Pomijając powyższą opcję nie spodziewałbym się jednak jakichś dużych różnic - na forum możesz znaleźć opinie użytkowników porównujących ekspresy z certyfikatem ECBC i tańsze ekspresy marketowe o mocy 1000W lub większej - istotnych różnic w smaku nie odnotowano.

Dobry młynek jest, jak wsypiesz dobre ziarna to i efekt będzie :)
Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi