Autor Wątek: Kinu M47  (Przeczytany 154959 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #360 dnia: 19 Luty 2018, 22:01:35 »
Czy zauważyliście, że nowa wersja Kinu ma już 'tylko' 5 lat gwarancji?

jak długa była wcześniejsza gwrancja? 10 lat?
ps. może zasadne albo i niezasadne reklamacje zrobiły swoje i gwarancje skrócili

Offline Cinello

  • Wiadomości: 424
  • Ekspres: V60
  • Młynek: Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #361 dnia: 20 Luty 2018, 08:15:22 »
Było 10 :)

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1490
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #362 dnia: 20 Luty 2018, 09:29:05 »
Jak w samochodzie, co nastąpi pierwsze, 5/10 lat albo 650kg kawy ;)

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #363 dnia: 03 Marzec 2018, 09:57:18 »
Poratujcie koleżanki i koledzy. Czyściłem ostatnio młynek bez wyciągania wewnętrznego dużego żarna. Skręciłem z powrotem jak zawsze. I problem na tych samych ustawieniach inna tej samej kawie ledwo kapie a kawa zmlynka wychodzi bardzo drobno zmielona. Audi Santa Rosa robiłem na 1.36 przy czym moje zero wypada na 3 kresce poniżej 0. 36 g wychodziło w 36-37 sekund. Teraz 45 sekund na ustawieniu 1.46. Ktoś tak miał, jakieś pomysły?
Z góry dzięki za pomoc!

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #364 dnia: 03 Marzec 2018, 10:20:18 »
Sprawdź, czy jeśli skręcisz młynek na zero, to faktycznie znacznik wskazuje zero. Nie wiem jak to jest rozwiązane w nowych Kinu, ale w starym jest tak, że tą zewnętrzną tuleję, na której jest znacznik od skali można włożyć w kilku pozycjach. Ja dociskam dolne żarno do górnego przed skręceniem i wtedy ustawiam ją znacznikiem na zero.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #365 dnia: 03 Marzec 2018, 10:24:43 »
Sprawdź, czy jeśli skręcisz młynek na zero, to faktycznie znacznik wskazuje zero. Nie wiem jak to jest rozwiązane w nowych Kinu, ale w starym jest tak, że tą zewnętrzną tuleję, na której jest znacznik od skali można włożyć w kilku pozycjach. Ja dociskam dolne żarno do górnego przed skręceniem i wtedy ustawiam ją znacznikiem na zero.

Marek.
Marek ja kupowałem w lipcu 2017. u mnie zero jest tak samo jak u ciebie na 3 kresce poniżej 0. Ustawienia do dripa też miałem takie same jak ty. W tej chwili na 2.2 wychodzi miał i gorzka kawa. A skręcałem jak zawsze dociskając dolna część do górnej.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #366 dnia: 03 Marzec 2018, 10:35:50 »
No to nie mam pomysłu, a na pewno kręcisz 2,2 a nie np 1,2? U mnie zawsze po czyszczeniu ustawienia są powtarzalne jeśli pamięta się o dobrym ustawieniu tej tulei. Jeszcze jedno przyszło mi do głowy,  w żarnie jest otwór, w który wchodzi trzpień wystający z dolnego walca na osi, który ma za zadanie przytrzymanie żarna. Może źle to złożyłeś i trzpień nie trafił w otwór, albo w otwór coś się dostało i wtedy żarno jest wyżej.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #367 dnia: 03 Marzec 2018, 10:45:36 »
No to nie mam pomysłu, a na pewno kręcisz 2,2 a nie np 1,2? U mnie zawsze po czyszczeniu ustawienia są powtarzalne jeśli pamięta się o dobrym ustawieniu tej tulei. Jeszcze jedno przyszło mi do głowy,  w żarnie jest otwór, w który wchodzi trzpień wystający z dolnego walca na osi, który ma za zadanie przytrzymanie żarna. Może źle to złożyłeś i trzpień nie trafił w otwór, albo w otwór coś się dostało i wtedy żarno jest wyżej.

Marek.
Może być coś z tym otworem. Bo ustawienia zawsze mam powtarzalne. Będę kombinować. Dzięki Marek.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #368 dnia: 03 Marzec 2018, 11:04:37 »
Sprawdź, czy jeśli skręcisz młynek na zero, to faktycznie znacznik wskazuje zero. Nie wiem jak to jest rozwiązane w nowych Kinu, ale w starym jest tak, że tą zewnętrzną tuleję, na której jest znacznik od skali można włożyć w kilku pozycjach. Ja dociskam dolne żarno do górnego przed skręceniem i wtedy ustawiam ją znacznikiem na zero.

Marek.



Czyli kolejna zmiana. W tej najnowszej wersji (dostawa luty 2018) tuleje ze znacznikiem można założyć tylko w 1 pozycji.
Przy dociśnięciu  żaren i max nakręceniu tulei ze skalą , nakładam tuleję zewnętrzną (pasuje tylko w 1 pozycji) i wskazuje wtedy też -3 kreski.
Ale ustawienia są takie jak wcześniej , powtarzalne/bardzo dokładne.


@rojowolfi
Trochę banalne ale sprawdź czy masz włóżoną poprawnie sprężynę do młynka i czy nic jej nie blokuje. To ona odpowiada za zwiększenie odległości między żarnami.
« Ostatnia zmiana: 03 Marzec 2018, 11:52:44 wysłana przez PiotrekBM »

Offline rojowolfi Mężczyzna

  • Wiadomości: 104
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Ascaso Dream PID, Gabi Master A,
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #369 dnia: 04 Marzec 2018, 11:53:48 »
W mojej wersji dostawa lipiec 2017 też jest tylko jedna możliwość założenia zewnętrznej tulei.
Kilka razy już rozłożyłem i złożyłem i dalej jest przesunięcie. Nie mam pomysłu co jest nie tak.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #370 dnia: 26 Marzec 2018, 17:26:12 »
Po ok miesiącu użytkowania najnowszej wersji Kinu M47 (użycie raczej symboliczne, mielenie do 2-3 espresso/capu dziennie i to czasem z 2 dniami przerwy w użytkowaniu) wyszedł/ wysunął się magnes z pierścienia w pojemniku na kawę.
U kogoś podobnie było?

ps młynek bardzo fajny,  swietny do mielenia pod espresso ... tylko defekt tych "wychodzących" magnesów
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 17:29:13 wysłana przez PiotrekBM »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1312
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #371 dnia: 26 Marzec 2018, 17:29:50 »
Po ok miesiącu użytkowania najnowszej wersji Kinu M47 (użycie raczej symboliczne, mielenie do 2-3 espresso/capu dziennie i to czasem z 2 dniami przerwy w użytkowaniu) wyszedł/ wysunął się magnes z pierścienia w pojemniku na kawę.
U kogoś podobnie było?

ps młynek bardzo fajny,  swietny do mielenia pod espresso ... tylko defekt tych "wychodzących" magnesów

ktoś zdaje się na forum przyklejał na nowo
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2377
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #372 dnia: 26 Marzec 2018, 17:30:28 »
Owszem, to byłem ja : http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3780.msg132988#msg132988
Pojemnik Kinu jak widać często się zmienia
Potwierdzam, a na ucho powiem, że Kinu v.3 dorobił się już drugiej wersji pojemniczka magnetycznego, bo w pierwszej użyli zbyt słabego kleju do zamocowania magnesików i zdarzało się (np. mi) że magnesik wyskoczył został przyczepiony do żarna :D
Teraz używają dwuskładnikowego, takim też sam sobie wkleiłem niesforny magnes.


Tak pisali z Kinu:

thank you for your message and sorry what happened.
We know the little problem with the magnet...it seems that the glue that we use does not hold the magnets in the correct posiion - into the hole.
If it is no problem for you, you can glue the magnets in the hole back - use bicomponent plastic glue for ABS plastic ( we use same now in our manufacture process ).
It seems that the old one does not hold enough...maybe a chimistry defect from the manufacture of the glue.
If you can fix it by yourself, i would very happy....if not or it would not hold, we need to send you a new cup and we need the old one back here in Germany.
Please let me know if you can fix this by yourself...or you want from us a replacement cup ( we study some other solutions at moment ).

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #373 dnia: 26 Marzec 2018, 18:18:35 »
Dzięki @pafcio0  za informacje.
Mogę sam przykleić nie ma problemu, tylko trochę wkurza w nowym młynku.
Gdzie taki klej można kupić?

ps.Chyba, ze za chwilę drugi magnes wyjdzie  to napiszę ,zeby nowy pojemnik przysłali  ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Marzec 2018, 20:19:22 wysłana przez PiotrekBM »

Offline mhz

  • Wiadomości: 18
  • Ekspres: AP, V60, Gabi
  • Młynek: Kinu M47, Timemore Nano
Odp: Kinu M47
« Odpowiedź #374 dnia: 26 Marzec 2018, 18:26:05 »
U mnie też jakiś czas temu jeden wypadł, wepchnąłem z powrotem i w sumie więcej już nie wyszedł ;) ale pewnie prędzej czy później problem powróci i trzeba będzie kleić...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi