Autor Wątek: Nivona CAFEROMATICA 768  (Przeczytany 34242 razy)

Offline Piotr123

  • Wiadomości: 1
Nivona CAFEROMATICA 768
« dnia: 09 Grudzień 2016, 17:36:13 »
Witam.
Czy przetestował już ktoś: Nivona CAFEROMATICA 768? To będzie mój pierwszy ekspres, będę wdzięczny za wszelkie sugestie.   :)

Offline ciapek

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Grudzień 2016, 03:55:48 »
Podbijam temat.
Ponieważ zdecydowałem się na zakup ekspresu od kilku dni przeglądam to forum w poszukiwaniu informacji. Zanim zdecydowałem się o coś zapytać, przejrzałem, wydaje mi się, dość dokładnie podobne wątki.
Zacznę od tego, że ekspres ma służyć w domu dla mnie i żony oraz oczywiście okazjonalnie dla odwiedzających. Myślę, że średnio będzie robił około 3-4 kawy dziennie. Zarówno ja jak i żona, pijemy głównie kawy mleczne, przede wszystkim latte, dlatego zgodnie z tym co przez te kilka dni wyczytałem, zdecydowałem się na ekspres automatyczny.
Budżet jaki sobie zaplanowałem to około 2 tyś zł. Pierwsze moje myśli, dotyczyły ekspresów firm Krups i DeLonghi, które polecili mi znajomi, użytkownicy tych ekspresów. Odradzał mi je natomiast kolega, który użytkownikiem tego forum jest od dawna i zasugerował, żebym zagłębił się w tutejszą lekturę i zasięgnął opinii.
Po przeczytaniu, wydaje mi się, sporej ilości wątków, zdecydowałem się na ekspres z tematu czyli Nivona 768. Przekracza on zdecydowanie założony budżet ale postanowiłem wziąć go na raty więc nie będzie to aż tak bolało.
Do wyboru przekonało mnie kilka argumentów:
- marka Nivona, jest przez Was sugerowana w kategorii automatów "tańszych"
- system Aroma Balance
- prosta obsługa
Jeśli ktoś ma jakiekolwiek uwagi do tego modelu, będę wdzięczny.
Ekspres już zamówiłem ale póki co tylko do sklepu i tak na prawdę nie muszę go odbierać, jeśli uznam, że "nie spełnia moich oczekiwań".
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Offline Michał Mężczyzna

    • Konesso.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1062
    • Konesso.pl
  • Ekspres: La Marzocco linea classic, Lelit Victoria, Faema Enova, Ascaso Dream, Jura, Nivona, Aeropress, V60, Chemex, French Press, Moccamaster
  • Młynek: Nuova Simonelli Mythos One, Lelit William, Ascaso, Casadio enea, Hario, Rhinowares
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Grudzień 2016, 09:27:56 »
Chwilowo mam ten konkretny model do użytku u nas w biurze :) Szczerze mówiąc to mam wrażenie że dość głośno pracuje, ale może przez to że dawno nie korzystałem z automatów i tylko mi się tak wydaje :D
Aroma Balance jak najbardziej działa bo bawiliśmy się w ślepe testy i różnica w smaku kawy była wyczuwalna. Obsługa jak w każdej Nivonie czyli bardzo prosta, nie testowałem jeszcze obsługi przez telefon, ale jak tylko to zrobię to wrzucę jakąś relacje. 768 lub 778 to w tej chwili moim zdaniem najlepszy wybór.

Jakbyście mieli jakieś konkretne pytania to dajcie znać, spróbuje pomóc.
http://www.konesso.pl - Sklep z kawą, herbatą i ekspresami & Serwis ekspresów do kawy
wok - kod na 7% rabatu na kawy i akcesoria
wysylkawok - kod na darmową dostawę

RABAT na ekspresy i młynki przydzielam indywidualnie w zależności od modelu i marki.

Offline ciapek

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Grudzień 2016, 09:55:22 »
Dziwne, że jak mówisz głośno chodzi bo niby ten model ma mieć dodatkowe wyciszenie  :ups:
Jeśli chodzi o pytania, to nasuwa mi się jedno. Z racji tego, że póki co wszystkie opinie dotyczące samego ekspresu i kawy są pozytywne, brzmi ono tak - jak z jakością spieniania mleka? Tak jak pisałem, ma u mnie służyć głównie do robienia latte...

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Grudzień 2016, 11:21:17 »
czy jest głośny? hmm to zależy co dla kogo jest ciche a co głośne :) ja nie uważam aby był głośny - starsze wersje były głośniejsze :)
Jeśli chodzi o spienianie mleka to będzie bez zarzutu, oczywiście nie jest to taka sama para jak z kolby ale daje radę.
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline ciapek

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #5 dnia: 23 Grudzień 2016, 11:41:44 »
No i to w zasadzie rozwiewa moje ostatnie wątpliwości. Myślę, że w lekko naciągniętym budżecie 2 tyś zł nie znajdę niczego lepszego. Dzięki!

Offline wuju

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: szukam
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Grudzień 2016, 00:20:10 »
Jakies 2 tygodnie temu stalem sie posiadaczem 778.
Chyba różni się tylko tym, że jest biały.
W sumie nie ma się do czego przyczepić.
No może poza bluetooth. Trzeba po kazdym właczeniu maszyny odpalać bluetooth.
Dopiero wyedy możemy sobię robić kawe z aplikacji.
Aroma balance jeszcze nie testowalem.
Sporo jest kombinacji nawt przy kawach bez mleka.

Co do głośności nie mam porównania.
Espresso o 4:45 nie budzi mojego 1,5 rocznego synka, więc dla mnie ok

Póki co bardzo zadowolony z zakupu jestem.
Budżet też miałem 2000,  ale kolejny raz z koleji sprawdziła się zasda
Założenia początkowe x1,5

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2016, 00:22:34 wysłana przez wuju »

Offline ciapek

  • Wiadomości: 5
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Grudzień 2016, 08:22:04 »
Cześć.
Ja w końcu kupiłem tego 768 oczywiście również z przekroczonym budżetem  x 1,6  :Bicz:
Jak dla mnie jest dość głóśny ale ponieważ jest to mój pierwszy ekspres nie mam wielkiego porównania.
Kolega, u którego miałem okazję pić kawę miał Jurę i wydaje mi się, że podobnie hałasowała.
Nie miałem jeszcze okazji korzystać z aplikacji ani Aroma Balance ale żeby właściwie porównać, kupiłem dokładnie taką samą kawę jak piłem wcześniej i z pewnością nie jest gorsza a mleko jest nawet lepiej spienione.
O kolejnych obserwacjach, będę informował na bieżąco.
Pozdrawiam.

Offline Megii

  • Wiadomości: 30
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #8 dnia: 30 Grudzień 2016, 19:09:43 »
Panowie jak jest z opcją " moja kawa " i dodatkowymi własnymi przepisami kawowymi?
Kawy z mlekiem są tylko 2.
W jakim zakresie można skomponować własne przepisy?
Tylko jeden z modeli serii 7 ma możliwość stworzenia 5 własnych przepisów.  Jak to wygląda w rzeczywistości?
Pozdrawiam

Offline wuju

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: szukam
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Grudzień 2016, 21:42:10 »
Panowie jak jest z opcją " moja kawa " i dodatkowymi własnymi przepisami kawowymi?
Kawy z mlekiem są tylko 2.
W jakim zakresie można skomponować własne przepisy?
Tylko jeden z modeli serii 7 ma możliwość stworzenia 5 własnych przepisów.  Jak to wygląda w rzeczywistości?
Pozdrawiam
Każdy przepis możesz indywidualnie zaprogramować, ile chcesz pianki, mleka, kawy, moc kawy, wody
A przez aplikacje możesz przed każdym zrobieniem kawy zmieniać jej parametry
Aplikacja jest wygodna, szkoda że ekspres nie łączy się automatycznie z telefonem tylko trzeba wymusić połączenie

Offline Megii

  • Wiadomości: 30
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Grudzień 2016, 22:20:58 »
Bez sensu z tą aplikacją... Jeżeli trzeba podejść do ekspresu ( tak to rozumiem)  to poco ta aplikacja??? :-P

Offline Megii

  • Wiadomości: 30
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Styczeń 2017, 10:13:29 »
No więc decyzja zapadła.  Po długich poszukiwaniach padło na 788. 
Zamówienie już wysłane,  pozostaje czekać na dostawę i nabyć dobrą kawę...

Offline wuju

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: szukam
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Styczeń 2017, 16:01:48 »
Troche sie zasugerowalem tym co mi zona przekazala co do.aplikacji. Dzis malem troche czasu i zachcialo mi sie kawy z mlekiem a ze lubie jak jest wiecej kawy to chcialem zrobic prze aplikacje. Po wlaczeniu ekspresu odpalilem aplikacje i automatycznie sie polaczylo.
Sory za wprowadzenie w blad

Offline fotkom

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: brak
  • Młynek: brak
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Styczeń 2017, 18:25:21 »
Troche sie zasugerowalem tym co mi zona przekazala co do.aplikacji. Dzis malem troche czasu i zachcialo mi sie kawy z mlekiem a ze lubie jak jest wiecej kawy to chcialem zrobic prze aplikacje. Po wlaczeniu ekspresu odpalilem aplikacje i automatycznie sie polaczylo.
Sory za wprowadzenie w blad
ale to chyba chodziło o to żeby w ogóle ekspresu nie tykac. Bo jak musisz podejść włączyć ekspres to chyba od razu i tak robisz kawę. Aplikacja nie potrzebna wtedy.

Wysłane z mojego SM-N910C


Offline korniq

  • Wiadomości: 6
Odp: Nivona CAFEROMATICA 768
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Wrzesień 2017, 23:10:16 »
Witam, chciałem się dowiedzieć czy ktoś tutaj posiada informacje nt. różnic pomiędzy modelami 758/768/778? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi