Autor Wątek: Astoria CKE  (Przeczytany 50922 razy)

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3168
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #225 dnia: 06 Styczeń 2018, 13:20:04 »
zawór przeciwzwrotny między pojemnikiem a ekspresem
To właśnie chciałem napisać - jak masz ekspres na stałe podłączony do sieci wodnej, to ciśnienie na wejściu masz jakieś 1,5 - 2,5 barów. Prawdopodobnie ciśnienie w bojlerze wypycha wodę.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #226 dnia: 06 Styczeń 2018, 14:29:59 »
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czy woda cofa Ci się z ekspresu do zbiornika ze świeżą wodą? jeśli tak, załóż zawór zwrotny. Jeśli woda przelewa się ze zbiornika wody świeżej gdzieś do układu ekspresu, to zawór zwrotny też powinien pomóc, bo w tę stronę również trzeba troszkę ciśnienia, żeby się otworzył.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #227 dnia: 06 Styczeń 2018, 14:57:52 »
Jeśli dobrze rozumiem, to jest to ekspres przystosowany do podłączenia do sieci, a nie jest ani podłączony do sieci, ani do pompy która by pod ciśnieniem tę wodę do ekspresu podawała. Na manometrze pewnie jest 0 w spoczynku.

Zatem tak, zbiornik możesz postawić wyżej. Pytanie, czy nie boisz się o pompę przy takiej pracy? Tym bardziej pytanie czy taki ewentualny zawór zwrotny podciśnienie z pompy otworzy bez problemu?

Jeśli flo jet zbyt drogi to spójrz na ceny pompek do kempingu, jachtów itp. Są o wiele tańsze, tylko brzydsze.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #228 dnia: 06 Styczeń 2018, 15:19:59 »
Ile tej pompie się stanie przy kilku espresso w tygodniu? Zresztą, nawet gdyby to mam drugą... :P

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #229 dnia: 06 Styczeń 2018, 15:49:38 »
 
To właśnie chciałem napisać - jak masz ekspres na stałe podłączony do sieci wodnej, to ciśnienie na wejściu masz jakieś 1,5 - 2,5 barów. Prawdopodobnie ciśnienie w bojlerze wypycha wodę.

Gdyby taka sytuacja miała  miejsce można powiedzieć, że ekspres jest źle skonstruowany.




Zatem tak, zbiornik możesz postawić wyżej. Pytanie, czy nie boisz się o pompę przy takiej pracy? Tym bardziej pytanie czy taki ewentualny zawór zwrotny podciśnienie z pompy otworzy bez problemu?

Gdy zbiornik wody jest wyżej niż pompa, zaworu zwrotnego nie stosuje się.  :taktak:  :lol2:
Pompę niszczy brak wody, gdy ona jest dostarczona przy stosunkowo małym oporze zadane ciśnienie wody pompa wytworzy. Jedyny minus to taki, że nastąpi to w dłuższym czasie. Może być to wadą jak i zaletą, ale to inny temat.

Bym zapomniał, słupek wody sam w sobie wytwarza ciśnienie.  :taktak: :taktak:

Pytanie za 5 punktów. Potrzebuję taniego rozwiązania na rota pompę. Ekspres w końcu działa jak powinien(chyba), sterownik jakieś zaprogramowane dozy ma więc zakładam, że z nim wszystko ok, ale... Nie wiem czy tak być powinno lub czy tak może być, ale chyba się cofa woda z rota pompy do zbiorniczka. Flojet odpada ze względów finansowych na wstępie, więc ten temat można pominąć, tak samo jak podłączenie do sieci - nie wchodzi to w grę w żaden sposób. No i co zrobić? Nawet między porcjami kawy woda się cofa. Nie wiem jak bardzo, bo nawet nie zwróciłem uwagi, ale tak obrazowo. Zrobiłem kawkę, przepłukałem grupę(backflusha jeszcze nie robiłem), wypiłem, poszedłem po inne ziarno(co mi chwilę zajęło), wróciłem, zmieliłem, zważyłem itd, flush i... zonk. Wody brak. Zaciągnęło dość sporo z pojemnika stojącego obok, poszło.

Podciśnienie.  :mhh: Jak tak, to odkręć/poluzuj  korek od zbiornika z wodą, lub masz uszkodzony zawór zwrotny w ekspresie.
« Ostatnia zmiana: 06 Styczeń 2018, 15:54:58 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #230 dnia: 07 Styczeń 2018, 21:45:45 »
Prośbę mam - może ktoś zmierzyć wymiary kratki ociekowej? Muszę coś dorobić a, nie wiem dlaczego, to co druknę(wymiary 1:1) średnio chce pasować... Byłbym wdzięczny, płacę kawą :D

Offline sawa23 Mężczyzna

  • Wiadomości: 35
  • Ekspres: Astoria CKE (była), Bezzera Mitica Top Pid
  • Młynek: Ceado E6P
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #231 dnia: 06 Luty 2018, 10:45:41 »
Witajcie CKE-owcy,
Również o ok. 2 latach użytkuję ten sprzęt w domowych warunkach. Jestem zawolony z efektów. Sprzęt pracuje codziennie na 2-3 kawy. Dość regularnie czyszczę grupę środkiem Puly Caff. Jednak to tyle z dbałości o sprzęt. Po przeczytaniu całego wątku na dniach od razu czyszczę prysznic, bo aż wstyd. Co jeszcze warto oczyścić, rozkręcić, umyć do codziennego użytkowania. Dodam, że ogólnie sprzęt działa codziennie.

Ostatnio zauważyłem dwie zastanawiające mnie kwestie:
1. W momencie rozgrzewania się do pracy zapala się zielona lampka z lewej strony (ta którą widać przy pracy ekspresu). Po dłużej chwili gaśnie. Nie jest to jednorazowe w czasie nagrzewania. Czy to właściwe? Mam wrażenie, że wcześniej tego nie było.

2. Zaprogramowane przyciski się resetują. Tzn. są momenty kiedy przy wykonywaniu espresso po sekundzie lub dwóch następuję zakończenie procesu. Muszę powtórzyć lub wybrać inny przycisk.

3. Czy są elementy, które warto wymienić z racji użytkowania? Coś na zasadzie materiałów eksploatacyjnych. Pytam, bo nie jestem typem złotej rączki i specjalnie do środka nie zaglądam. Wymieniłem tylko na nowy: zawór bezpieczeństwa i zawór depresyjny.

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #232 dnia: 02 Maj 2018, 09:32:53 »
Siewcu, w którymś z wątków pisałeś o banalnym wyjmowaniu grupy. Czyli jak? Chcę uszczelkę wymienić.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #233 dnia: 02 Maj 2018, 09:47:34 »
Jeżeli jesteś pewny, że masz pasującą nową uszczelkę, najprościej w starą wkręcić mały drewnowkręt i wyciągnąć kombinerkami, nie trzeba rozbierać grupy :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #234 dnia: 02 Maj 2018, 10:59:21 »
Siewcu, w którymś z wątków pisałeś o banalnym wyjmowaniu grupy. Czyli jak? Chcę uszczelkę wymienić.
Pstryknę Ci fotkę jak będę w domu. Ściągasz plastikową pokrywkę i masz od góry trzy śrubki, nie pamiętam jaki rozmiar imbusa(chyba 4). Odkręcasz i grupa spada w dół na 99%, bo nie jestem pewny czy nie trzeba przypadkiem odkręcić panelu(mój jest lekko zdezelowany, dlatego nie jestem pewny).

Chyba że chcesz kupić na części drugą ;)

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #235 dnia: 02 Maj 2018, 11:11:59 »
Grupa trzyma się tylko na tych trzech śrubach, nie trzeba ściągać panelu. W panelu jest otwór pozwalający na dostęp do trzeciej śrubki bez jego ściągania. Jest to o tyle problematyczna operacja, że trzeba mieć długiego imbusa, który łatwo się ukręca ze względu na niewielki rozmiar.

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #236 dnia: 02 Maj 2018, 11:43:16 »
Podziękował, wyjąłem uszczelkę wkrętami. Zapasową dostałem od ciebie razem z ekspresem,  ale tak ją dobrze schowałem, że muszę nową zamówić ;)
Nową uszczelkę wystarczy wcisnąć?

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #237 dnia: 02 Maj 2018, 11:45:02 »
Wcisnąć tyle ile się da palcami, żeby była w miarę równo, a resztę docisnąć zapinając kolbę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5085
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #238 dnia: 02 Maj 2018, 14:27:51 »
Wcisnąć palcami i, jeśli znajdziesz coś tępego, to możesz lekko docisnąć. Powinna wskoczyć na miejsce, ale całkiem docisnąć i tak najlepiej i najbezpieczniej będzie kolbą.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Astoria CKE
« Odpowiedź #239 dnia: 02 Maj 2018, 15:37:14 »
Którą uszczelkę kupić? muszę się już zaopatrzyć, woda bokiem jeszcze nie leci, ale mam wrażenie, że kolba wchodzi dużo dalej niż na początku.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi