Autor Wątek: Manufaktura MK Cafe Fresh  (Przeczytany 82226 razy)

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Październik 2016, 12:56:36 »
Przecież Ci napisałem do tej pory nie robili nic by podnieść jakość. Sprzedawali chłam i własnie dlatego u nich nie kupię. A teraz widząc że na oszustwie można zarobić wymyślili fresz. Zawsze i wszędzie będę wspierał nasze lokalne palarnie.

Ja próbowałem ich półkowych ziaren w postaci kaw świata jak i Fresha. Widać i czuć różnicę na korzyść drugiego. Ty za pewne nie próbowałeś. Kto zatem w tej dyskusji posługuje się oszustwem aby przekonać innych do swojego zdania?

Żeby nie było. Moja historia z kawami zaczęła sie w 2008 roku jeszcze na tym drugim forum. Przez te lata przerobiłem nie jedną mieszankę. Mam porównanie. To co oferuje Fresh nie zasługuje na potępienie i spalenie na stosie.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Październik 2016, 13:16:41 »
zamawiając i kupujac na m-c schodzi mi 3 kg, razy z 7-8 lat to  troche już spróbowałem. pozdr.
Penie nie skłamię gdy powiem, że mam pojęcie o istnieniu zaledwie ćwiartki polskich palarni, do tego ponad połowa pewnie jest detalicznie niedostępna (mają swoje rynki zbytu i nie wychodzą do ludzi, bo nie potrzebują), z obecnie mi znanych polskich palarni nie spróbowałem jeszcze kaw, z różnych przyczyń. Spróbować z wszystkich, wow.  ;)

Nie wiem też z czym całe forum przesadza. Jak widać jednomyślności nie ma.


Przecież Ci napisałem do tej pory nie robili nic by podnieść jakość. Sprzedawali chłam i własnie dlatego u nich nie kupię. A teraz widząc że na oszustwie można zarobić wymyślili fresz. Zawsze i wszędzie będę wspierał nasze lokalne palarnie.

Zbytnio upraszczasz temat, to duża firma i do tej pory też mieli różne produkty z podziałem na jakość, od kawy Fort po 100% arabiki dla HoReCa z podpisami mistrzów. Rozwinęła się kolejna gałąź na rynku, to i oni się w nią wpisują.

Oczywiście, że wolę gdy ludzie kupują dobrą kawę od dobrych ludzi, ale jeśli dzięki temu dostęp do lepszej kawy dla nieświadomych ludzi będzie nieco lepszy, to ja jestem za. Od kawowych świrów zwykli Kowalscy się często niczego nie nauczą, bo to zbyt ześwirowane już jest. Trzeba takich półśrodków, małych kroczków.

Dobra kawa, to jedno, kawa wysokiej jakości do drugie, a rozmowa o koncernach to trzecie.


PS
O samej kawie się nie wypowiem póki nie spróbuję.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Październik 2016, 15:27:31 »
Kekacz, skoro z Ciebie taki posłaniec Mk Cafe to wytłumacz dlaczego mam kupić u nich a nie u Antonia, Gorana, Ukasza, Gregorio czy Jesusa ?
Co oni takiego lepszego mają bo jakoś nie znajduję argumentów na tak. Nie chcę wspierać firmy, która próbuje rozepchać się na rynku, wykosić konkurencję aby potem móc dyktować ceny i oferować niską jakość. A tak niestety działają koncerny-ich nadrzędnym celem jest maksymalizacja zysku a nie dobro konsumenta.

Offline Kekacz Mężczyzna

  • Wiadomości: 857
  • Ekspres: Lelit MaraX V2, (było: RS V4 PID, Gaggia Baby Twin)
  • Młynek: Eureka Single Dose, Timemore Slim Titanium, (było: F4 Nano V2, Gaggia MDF Stepless)
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Październik 2016, 15:30:47 »
Ziarenko, napisałem: nie mam zamiaru nikogo przekonywać.
Jeśli ktoś nie widzi różnicy między oceną ziaren a walką z korpomolochami to z mojej strony EOT.
W młynku: Prima Intenso
"Im więcej wiem o kawie, tym mniej wiem o kawie"

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Październik 2016, 15:40:43 »
Ale kupując ziarna takiego korpomolocha, krzywdzisz naszych palaczy  :'(

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Październik 2016, 15:42:19 »
Co oni takiego lepszego mają bo jakoś nie znajduję argumentów na tak.
Tubę, dostępność, marketing, logistykę -- łatwiej im trafić pod strzechy. Oczywiście dla nas tu to na nic i na nic, ale dla całokształtu rynku i na koniec kultury picia kawy, to ma znaczenie.

Offline dehado Mężczyzna

  • Wiadomości: 140
  • Ekspres: Rancilio Silvia
  • Młynek: Compak K6 PB
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Październik 2016, 16:06:53 »
W innym temacie zamieściłem swój krótkie opis, zacytuje go jeszcze raz, to chyba jest lepsze miejsce na tą opinie.
MK robi teraz promocje i rozdaje wspomniane kawy po centrach handlowych i mnie takowa się dostała.
India Plantation - palona 15.06 piłem 6 dni po paleniu (wczoraj), w postaci esspresso i cappucino. Po otwarciu paczki czuć paloną kawą co sugeruje że kawa jest świeża. Podobny zapach czułem jak pracowałem w palarni kawy jednej z wielkich korporacji, nawet po obfitym śniadaniu zapach powodował że chciało mi się jeść. Ziarno dość małe ale raczej nie ma ubytków, dość równe w rozmiarze, palone niby średnio, nie są bardzo ciemne. Profil aromatyczny z opisu producenta to pieprz, papaja, szlachetne drzewo, przyprawy korzenne. Ja bym dodał jeszcze jedno słowo do tego opisu - :ogien: przepalone  lub coś takiego. Jak dla mnie może było czuć tam drzewem/orzechem może nieco korzeni, słodyczy żadnej, raczej gorycz taka twarda (ziemista?). Nieco dziwi mnie to palenie bo ziarna ne są zbyt ciemne, a smak powiedziałbym przepalony/ziemisty (?). Czy to kwestia surowca czy palenia, jeśli palenia to zastanawiam się jak smakuje mocne palenie.
Myślę że stali klienci MK będą zadowoleni, bo kawa na pewno, powiem nawet że da się to wypić bez przykurczów mięśni twarzy.
Będąc już trochę bardziej doświadczony w porównaniu do tamtego czasu, mogę powiedzieć jedno, nie kupiłbym tej kawy.
Jak na razie kawy z mniejszych palarni smakują mi bardziej, są mniej spalone przez co można wyczuć pełniejszy smak.

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Październik 2016, 16:08:46 »
Po co ten cały hejt na MK Fresh? Żaden z Was nie spróbował a od razu krytykuje :)
Uważam zresztą że i lokalne palarnie i MK Fresh celują w innego klienta. Na forum dyskutowane są tematy nut owocowych w kawie i to super. Od tego są tacy specjaliści jak Wy. Uważam jednak że tzw "masówka" którą produkuje Strauss jest dobrym entry level tzn ktoś z ulicy obejrzy reklamę, zamówie mielonkę albo zmiele w prostym ostrzowym młynku kawę i zobaczy jakie to inne doznania smakowe vs to co sprzedawane jest już mielone w marketach. Jeżeli złapie bakcyla to pewnie trafi i na to forum i jest duża szansa że stanie się Waszym klientem.
Wg mnie ta firma Wam chleba nie odbierze a może napędzić całą branżę na młynki, ekspresy, akcesoria etc.
Także make peace not war i enjoy Your coffee :D

essewissa

  • Gość
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #23 dnia: 17 Październik 2016, 16:45:31 »
Przestańcie już z ta edukacją kawową przez MK bo zajadów ze śmiechu dostanę :lol2: Gdzie byli z tą edukacją 10 lat temu kiedy oferowali 1kg Pedrosa w cenie niezłej kawy. Nie wiedziała wielka firma kawowa co sprzedaje, jakiej jakosci i za jaką cenę? Wyeudokowali to klienci koncern, nie odwrotnie. Teraz jak cześć ludzi w Pl sie kawą interesuje, a wielu zaczyna czuć różnice to się koncern za edukację wziął. Pod klienata kawę robią, żadnej edukacji, filantropii, ani dobrodziejstwa w tym nie ma.

Offline ristretto Mężczyzna

  • Wiadomości: 122
  • Ekspres: Jest: Sage BES875 Był: Lelit PL042EMI; Phin
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #24 dnia: 17 Październik 2016, 17:02:58 »
I o to chodzi żeby rynek regulował produkt. Może być tak jak mówisz, produkt był kijowy i oczekiwania klientów to zweryfikowały. I dobrze że robią kawę pod klienta bo sami przecież nie będą jej pić. Zrozum tylko że ktoś zacznie pić taką w MK fresh a jak mu będzie mało to zakręci się przy lokalnej palarni. Identycznie było z burgerami. Najpierw była masówka z McD a teraz w każdym mieście możesz znaleźć burgerownię która podaje smaczne kotlety. Koncern McD ma swoich fanów ale są i tacy którzy kupują tylko w tych lokalnych, natomiast informacja co to jest burger była zdobywana w sieciówce. Dlatego uważam że mkfresh nie jest zagrożeniem dla lokalesów, w dłuższej perspektywnie tylko nagoni im klientów.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #25 dnia: 17 Październik 2016, 17:12:01 »
Gdzie byli z tą edukacją 10 lat temu kiedy oferowali 1kg Pedrosa w cenie niezłej kawy.
Jeśli dobrze pamiętam to w przeciągu tych kilku lat pracowało tam kilku zacnych gości, niejaki Rusnarczyk czy Walczykiewicz, MK organizowała Mistrzostwa Polski Baristów, kontrahenci HoReCa otrzymywali szkolenia z wyżej wymienionymi, a na ich stronie można było zaliczyć wirtualny kurs domowego baristy. To duża firma, od lat w branży, wiedzą co gdzie i kiedy. Rynek zrobił krok naprzód, to i oni.

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #26 dnia: 17 Październik 2016, 21:06:48 »
Nie próbowałem jeszcze MK Fresh, ale chętnie dowiem się, co sądzą o niej ludzie, którzy spróbowali.


Edit: DrUsagi - wyciachałem sugestie porządkowe
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2016, 09:39:03 wysłana przez DrUsagi »
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Październik 2016, 21:19:52 »
Ja Mk Fresh nie piłem,  i jakoś mnie do niej nie ciągnie. Być może to kwestia uprzedzeń ale mając tyle dobrego, sprawdzonego ziarna pod ręką nie chce mi się eksperymentować. Myślę też że po prostu nie jestem grupą docelową tego produktu,  tak jak nie chcę Tchibo,  Nespresso czy czegokolwiek innego.
« Ostatnia zmiana: 18 Październik 2016, 09:28:07 wysłana przez DrUsagi »
LMWDP #469

Offline Paweł86 Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Moka Bialetti 6tz, V60, Frenchpress
  • Młynek: Mazzer SJ, Rancilio Rocky
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Październik 2016, 23:04:51 »
Ja przyznam się - z ciekawości zamówiłem z ich strony zestaw testujący 5x100g. Moje doświadczenia są zgodne z opinią Kekacza, zarówno jeżeli chodzi o jakość samych ziaren, jak i efekt parzenia espresso na Silvii. Zatem niestety - są tacy, którzy to pili, nie umarli, a wręcz nie widzą dramatu. Oczywiście, nie jest to kawa takiej jakości jak Antonia czy innych forumowych palarni. Ale nie ma dramatu. Ergo - nasi forumowicze raczej nie będą tego masowo zamawiać, bo za podobną/mniejszą kwotę znajdą kawy wyższej lub dużo wyższej jakości. Jednak dla osób, które jeszcze nie wsiąknęły w rozważania typu wyższość sitek vst nad ims, to MK może być jakimś krokiem/zachętą do świata dobrej kawy. Znam dwie osoby wychowane w domach, gdzie szczytem smaku było czibo, które właśnie po pojawieniu się w marketach jakiejśtam linii barista od MK, zainteresowały się świeżą kawą i teraz zamawiają z palarni (co prawda wciąż do automatów, ale jednak już krok do przodu). Więc oczywiście, koncerny to nie są instytucje charytatywne i edukacyjne, ale czasami jakieś pożytki z ich istnienia są.

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Manufaktura MK Cafe Fresh
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Październik 2016, 09:37:17 »
Informacyjnie: wątek posprzątany, prywatne wycieczki i posty nawet luźno nie związane z tematem wyleciały. Ewentualne skargi i zażalenia, prośby o więcej proszę kierować do mnie na PW.

A w tym wątku, jak i wielu innych proponuje prowadzić merytoryczną dyskusję, bez przytyków. Szanujmy siebie nawzajem i przyjmijmy że inni mogą mieć na dany temat odmienną opinię.

Tak jak pisałem - mnie do MK nie ciągnie, ale jak zdarzy się sytuacja gdzie ziarna z palarni utkną w transporcie a w młynku pusto, to będę miał plan B. O ile MK z linii Fresh jest też w sklepach. Bo jak nie to zostanie się na Orlen udać, albo do delikatesów po Consonni/Cavallo co jest dużo ciekawszą alternatywą patrząc na ceny, i autora ich mieszanek.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi