Autor Wątek: Zielone ziarna - gdzie kupić (Warszawa)  (Przeczytany 7315 razy)

Offline Przemo Mężczyzna

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Gaggia Dandy, Bialetti Moka Express, notNeutral GINO, FE-AR La Peppina, Filiżanka SPOŁEM
  • Młynek: Dienes , Zassenhaus, Porlex Tall, mosiężny od ranGo, Handground
Zielone ziarna - gdzie kupić (Warszawa)
« dnia: 13 Kwiecień 2015, 15:59:44 »
Hej,
Szukam obecnie jakiegoś innego dostawcy kawy niewypalonej, obecny mnie trochę olewa niestety.

Kupowałem zwykle 1-2kg jednego rodzaju raz na jakiś czas, fajnie by było, gdyby sprzedawca mógł podać historię ziaren.

Jeśli macie adresy i kontakty oraz doświadczenia z firmami, proszę o podzielenie się info.

Pozdrawiam,

P.

Offline Kodak400tx Mężczyzna

  • Wiadomości: 27
  • Ekspres: kawiarka, Hario Woodneck, palarka Gene Cafe CBR 101
  • Młynek: Nivona 130
Odp: Zielone ziarna - gdzie kupić (Warszawa)
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2015, 16:47:17 »
Cześć,

Ja zielone ziarna w cenach hurtowych od 1kg kupuję w Arkom. Dopiero zaczynam zabawe z moją  palarką Gene Cafe , wypaliłem na razie po kilogramie Jawy Jampit i Etiopii Yirgacheffe od nich, ziarna wydają się być ładne. Jestem mega zadowolony, mają duży wybór ziaren, może trzeba ich podpytać dokładnie o plantacje etc. Ogólnie polecam:) palarniakawy.com/kawa-zielona.html Jedyny minus to wysyłka chyba ponad tydzień po wpłacie na konto.

Offline bazant52

  • Wiadomości: 25
  • Ekspres: ECM Giotto
  • Młynek: La Cimbali Magnum
Odp: Zielone ziarna - gdzie kupić (Warszawa)
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2015, 10:06:37 »
Potwierdzam. Mają spory wybór zielonych kaw. Jakość adekwatna do ceny z małym plusem. Warto poprzeglądać ziarna przed wrzuceniem do młynka, ja raz znalazłem mały kamyczek  :o W moim przypadku wysyłka była szybka. Polecam hondurasa, kilka dni po średnim wypaleniu nabieram przyjemnego czekoladowego posmaku. Zauważyłem że hotelowi Goście odkąd serwuje im tego hondurasa piją mniej kaw mlecznych   kawka
Pozdrawiam
Jarek

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi