Autor Wątek: La Pavoni Professional  (Przeczytany 25346 razy)

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
La Pavoni Professional
« dnia: 02 Kwiecień 2015, 21:21:03 »
Witam, mam na imię Grzegorz, kupiłem dźwignię...

Oczywiście zacznę od problemów - uszczelki. Te w grupie nie trzymają ciśnienia i przeciekają. Jeżeli ktoś wie gdzie kupić takowe, to proszę o namiary.
Poza tym wspaniała włoska myśl techniczna, jak to ma w naturze, nie myślała o wytrzymałości...
Oto przykład:


Na szczęście uszczelka domowego pomysłu, podkładka i trochę innego kleju niż włoski załatwiły sprawę.

Poza tym ciśnieniomierz pokazuje więcej niż zero. Tak jest wyskalowany?


No i całość w warsztacie:



Niestety nie posiadam normalnej dyszy, tylko plastik do szybkiego ,,spieniania", który już odkręciłem i zostawiłem tylko metalową rurkę. Niedługo będzie coś więcej, może nawet jutro kawę zrobię.
Jak włączyłem grzałkę, to sama nie chciała się wyłączyć. Czy naprawdę nic nie steruje w tym pracą grzałki poza ręką, która pstryczkiem włącza/wyłącza przepływ prądu?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2015, 21:41:37 »
Sprawdź u Francesco na stronie. Tam są szczegóły.
LMWDP #469

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2015, 21:48:53 »
Zapytaj tu :
DJP SP. ZO.O - UL. Z. Krasinkiego 41 A - 01-75 VARSAVIA - Tel./Fax 0048/22/6397037 - E-mail [email protected]

Na ebay-u są również dostepnę zestawy naprawcze


Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2015, 23:15:05 »
To tabliczka, ale nie mówi ona o konkretnym modelu:

A trochę ich jest http://www.francescoceccarelli.eu/lapavoni_pr_eng.htm
Zestaw naprawczy znalazłem za 82,26zł:
http://www.atp-czesci.pl/ogolne/24409-SET-OF-PROFESSIONAL-GASKETS-1786201.html?search_query=pavoni&results=113

Wybiorę się jeszcze do sklepu hydraulicznego. a na razie ekspres odkamieniłem.
Jutro go porozkręcam, zobaczę, może jest ten termostat.
Niby wszystko się zgadza z tym, a tu termostat jest: http://www.francescoceccarelli.eu/La_Pavoni/Schede/PR_1998_01_PL_eng.htm
« Ostatnia zmiana: 02 Kwiecień 2015, 23:19:00 wysłana przez Geralt0073 »

Offline zamek Mężczyzna

  • Wiadomości: 177
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2015, 07:38:14 »
Na 99% masz wersje 1.5 - poznaje po zielonym pstryczku i kształcie grupy (pre-millenium).
Ciśnieniomierz powinien być na zero, termostat na pewno jest - czy wskazówka manometru porusza się przy rozgrzewaniu bojlera? Temperaturę docelową powinien uzyskać po ok 12 minutach przy napełnieniu do 3/4 (tak jest u mnie przy podobnej pojemności).

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2015, 16:42:55 »
Tak, to by była wersja 1.5. Jest termostat, nie rozsadziło bojlera, wymieniłem uszczelki w grupie i już nie przecieka. Gumy były tak sztywne, że nie miały prawa spełniać swojego zadania. Całe miasto przejeździłem za tymi uszczelkami i idealnych nie dobrałem. Dźwignia chodzi ciężej, ale jest szczelnie.
Poza tym spróbowałem i wyszła lura...  :sciana:
Już ze trzy lata z HX-em i znowu trzeba się uczyć od nowa.
Po świętach wrzucę jakieś zdjęcia, ale najpierw muszę się nauczyć robić kawę, znowu...
A manometr, jak to włoskie wskaźniki, też zepsuty. Na szczęście Francesco na stronie pokazał, jak go naprawić.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień 2015, 19:05:50 »
13g kawy, 10s preinfuzji, 25-30s ekstrakcji, około 30-35ml, piękne ciacho, a tu to jakieś rozwodnione wyszło. Z wajchą dość się siłowałem. Mogło to być za duże ciśnienie?
W smaku bardzo gorzkie nie było, było trochę kwasku (Mujeres od ranGo). Cherub dawał dużo gęstszy efekt.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwiecień 2015, 15:44:31 »
Wszystko działa, wszystko naprawione, tylko kawa mniej gęsta jak w Cherubie.





Jest też mały defekt - nadtopiony plastik ochraniający wskaźnik poziomu wody.




Jakoś już to opanowałem, ma pewna powtarzalność, ale ciągle czegoś brakuje. Pianka jest, ale jest nietrwała. Kawa znowu też nie taka tłusta. Smak jest inny, nie jest zły, jest inny, jest to coś nowego.

Offline adik

  • Wiadomości: 6
  • Ekspres: la Pavoni Europiccola , alternatywy Hario
  • Młynek: Eureka Mignon
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Kwiecień 2015, 20:19:11 »
Geralt , Jak sobie poradziłeś z termostatem, wymieniałeś go czy w inny sposób usprawniłeś?
Mam podobny problem z LP Professional .Mój jest trochę starszy ,jeśli się nie mylę V1.2.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Kwiecień 2015, 20:38:45 »
To nie wina termostatu, a wskaźnika ciśnienia.
Jak to włoskie wskaźniki... lubią przekłamywać.
Wystarczy zdjąć wieczko wskaźnika, wyjąć igłę i włożyć ją tak, by pokazywała 0 na nierozgrzanym ekspresie.
Po tym zabiegu termostat i wskaźnik są lepsze jak nowe :szampan:

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Kwiecień 2015, 21:43:15 »
Noo... Nie skojarzyłem, że ta dźwignia to u mnie w powiecie stoi.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Kwiecień 2015, 21:48:19 »
O właśnie, toż to my prawie jak za płotem.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Kwiecień 2015, 21:52:06 »
Do Erbla 4 lata jeździłem a i teraz conieco czasem bywam.

Offline Geralt0073 Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1024
    • wszystkookawie.pl
  • Ekspres: Fracino Cherub, Syfon Hario, Drippery Hario i Tiamo, Phin, Chemex, Tygielek, AeroPress;
  • Młynek: Fiorenzato F83 E, LaCimbali Cadet, Mahlkonig EK 1 BF, Tiamo M. S. H.
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:13:17 »
Jeszcze mi dwa tygodnie Erbla zostały.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: La Pavoni Professional
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Kwiecień 2015, 22:30:21 »
Maturzysta?  :mrgreen:
Za moich czasów Piotruś Lewandowski był świeżakiem po studiach, później ponoć został dyrektorem. Nie było tej hali od wschodu a obecny parking na południe od budynku to było boisko...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi