Autor Wątek: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.  (Przeczytany 10291 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Wrzesień 2013, 19:25:15 »
Jeśli była dobrze przechowywana to się zgadzam, chociaż przy tych dłuższych okresach czasem to jest już loteria. ;)

TwojaKawa24_pl

  • Gość
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Wrzesień 2013, 16:20:40 »
Wszystko zależy konkretnie od rodzaju kawy oraz właśnie tego gdzie była przechowywana. jeżeli szczelnie zamknięta,to raczej nie ma obawy o to,że bedzie gorsza niż nowa,świeża.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #17 dnia: 21 Czerwiec 2015, 21:55:05 »
Wracam do tematu z taką oto nowiną. Przed chwilą zaparzyłem w V60 20g kawy z 17 kwietnia 2015. To była Kolumbia Huila, świetne, lekkie, jasne palenie. Dwa miesiące od palenia, w torebce zostało może 100g ziaren, zapach po otwarciu więc już nie ten... Ale w trakcie zaparzania super, a efekt zaparzania też super :). Wracam do tematu, bo ktoś kiedyś z pewną niechęcią (obrzydzeniem) opowiadał mi o tym, że miesięczna kawa to już absolutnie nie nadaje się do metod przelewowych. Moim zdaniem najbardziej wrażliwą na "starą kawę" metodą zaparzania jest jednak espresso. Zaparzając tę moją "zwietrzałą" Kolumbię nie poczułem w filiżance żadnych oznak zepsucia. A w espresso zawsze widać to po postaci cremy.

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #18 dnia: 21 Czerwiec 2015, 22:24:31 »
Chyba masz rację, jeśli chodzi o starszą kawę w dripie smakowo jest ok - dla mnie jej wadą jest brak wulkanu podczas zalewania. Zalewam po staremu, bez mieszania delikatnie na środek (świeża naciąga wodą i się unosi) a po chwili spiralnie od środka (piana buzuje do góry rozwijając grzybka aż do wyłożenia na filtrze). To jest część magii nieodłączna od smaku.

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Czerwiec 2015, 12:09:15 »
Slepe proby mozesz robic jak stwierdzisz, ze widzisz roznice w jawnej probie.
Slepa proba pozbywa sie autosugesti.

Plus jedyne sensowne to podwojnie slepe.

Offline Julianna

  • Wiadomości: 16
  • Ekspres: Kenwood ES 020
  • Młynek: Clatronic KSW 3306
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #20 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:16:02 »
Wszystko zależy konkretnie od rodzaju kawy oraz właśnie tego gdzie była przechowywana. jeżeli szczelnie zamknięta,to raczej nie ma obawy o to,że bedzie gorsza niż nowa,świeża.
Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jak byłam na wyspach kanaryjskich, na plantacji kawy - piłam kawę, która była bardzo świeża. Smakowała mi niesamowicie.

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2365
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Wrzesień 2015, 14:45:46 »
Na wyspach kanaryjskich to i kawa z bie... by smakowała. Mozesz się podzielić zdjęciami z plantacji, szczególnie w działe Zdjęcie Miesiąca. Nie wiele osób miało szans na zwiedzanie plantacji kawy, do tego z degustacją. 

Offline KrzychK

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1371
  • Ekspres: Vibiemme Junior BD
  • Młynek: Macap MC4
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Wrzesień 2015, 23:10:24 »
A tylko plantacja z Bie.... na Kanarach się liczy? Z Rioja nie?? Zapewniam, że owoce były duże, dość ciemne, a napar.... wytrawny  :blue:
ale fakt, zamiast kanarów papugasy krzyczały  :nienie:

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Luty 2017, 07:45:17 »
Wielu z nas słyszało: "Fresh coffee tastes better" :). To jedno, a życie to drugie. Nie zawsze świeża kawa smakuje lepiej niż po miesiącu od palenia. Kawowy biznes powoli zmienia swoje nastawienie także i w tej kwestii. Tutaj piszą o świeżości znowu; piszą nawet że wspomniane hasło niefortunnie się wpisało w ludzkie nastawienie:

https://www.perfectdailygrind.com/2015/09/what-roasting-dates-can-cant-tell-you-about-coffee/

Cytuj (zaznaczone)
Why Do People Believe That the Fresher, the Better?

The misconception that fresher is better is, I feel, due to us third wave roasters being the victims of our own success in educating consumers. Yes, you heard that right.

In the surge of artisan and small batch roasting somewhere between 2007 and 2010 (the surge of 3rd wave roasting here in Singapore), we tried to differentiate ourselves from commercial roasters with phrases like roasting fresh batches and sell by roast date instead of expiry dates. Of course, much later on, we relaxed our focus on freshness and instead added ‘Best consumed/brewed within 1-month of roast date‘ to our bags. Yet the damage was done: the fresher, the better has stuck.
« Ostatnia zmiana: 05 Luty 2017, 08:05:47 wysłana przez Antonio »

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Luty 2017, 15:10:46 »
Zainspirowany tym wątkiem, pogrzebałem w szafkach i znalazłem Gwatemalę z Caffenation palona 30 Września. Z pamięci i zapisków wynika, ze miała fajny orzechowy aromat, a w smaku migladlowa czekolada z syropem klonowym. Ogólnie pozytywne wrażenia.
Dzis zrobiłem Chemex 22 gramy, 370ml, 4:30 czas całkowity. Aromatu właściwie brak, ale mam mały katar. Żona powiedziała ze czuje bardzo delikatny kokos (?). Smak w porządku, bardziej kwaskowaty, dość płaski. Mały posmak czekoladowy. Ogólnie marne wrażenie. Do półtora miesiąca jeszcze bywa ok, pózniej juz sie splaszcza.
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Czy starsza kawa jest zawsze gorsza od świeżej.
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Luty 2017, 16:34:44 »
W przypadku tej kawy jest jak jest. 30 września to jednak dawno temu... 4 miesiące. Raczej lipa.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi