Autor Wątek: Stacja do drippera?  (Przeczytany 7807 razy)

sandra1983

  • Gość
Stacja do drippera?
« dnia: 05 Wrzesień 2014, 13:23:34 »
Hej Kochani. To znowu ja. Mam jedno pytanko.... do czego służy stacja do drippera HARIO?
Firma Hario już mi się kojarzy, ale....co to jest ta stacja? Wie ktoś? Po raz kolejny liczę na was :D :)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrzesień 2014, 13:31:10 »
Pewnie chodzi o stojak/rusztowanie, na którym stawiasz dripper, a pod dripper filiżankę/kubek/dzbanuszek. Taki bajer coby nie stawiać bezpośrednio na naczyniu. Nie wiem czy na smak się to jakkolwiek przekłada. Technicznie daje na pewno lepszy podgląd strumienia: czy cieknie, czy kapie, czy co tam jeszcze. No i wygląda bardziej profi. ;)

sandra1983

  • Gość
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrzesień 2014, 21:08:02 »
I myślisz,że tą stacje do drippera HARIO opłaca się zakupić?? :). Bo ja na swojego drippera nie narzekam.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrzesień 2014, 23:52:23 »
Jeśli potrafisz odpowiedzieć sobie na pytanie: po co Ci ona? to tak ;) Mnie taka stacja po nic, to i nie mam i również nie narzekam.

sandra1983

  • Gość
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Wrzesień 2014, 13:03:34 »
Chyba, że komuś na prezent zakupie tą stację do drippera wtedy będą mieli podstawe do kupna drippera albo ceramicznego albo szklanego :)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrzesień 2014, 14:33:38 »
kup lepiej dripper ;) stacja wg. mnie od hario ani ładnie nie wygląda, ani nie jest praktyczna a do tego jest droga 3x nie aby nie kupować

sandra1983

  • Gość
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Październik 2014, 21:41:20 »
Posiadam dripper HARIO ceramiczny V60 01 no i nawet znajomi ostatnio chętnie go zakupili, ale z tego co się orientuję to też dripper Hario ale chyba szklany :).
Więc stację mi odradzacie? :). No i może faktycznie będzie tak lepiej bym nie zakupywała :)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Październik 2014, 17:07:27 »
zastanów się do czego ma Ci służyć ta stacja ? W kawiarniach stacje ułatwiają życie jak trzeba zrobić dużo kaw w szybkim czasie... w domu masz tego czasu zazwyczaj więcej, jako ozdoba stacja raczej Ci służyć nie będzie( chyba, że sama zrobisz jakąś fajną ), będzie niepotrzebnie zajmować miejsce, którego akcesoria kawowe i tak zazwyczaj sporo zajmują a tak naprawdę wystarczy żeby do naczynia, do którego przelewasz kawę miało dostęp powietrze więc czy kubek czy dzbanek czy miska czy jeszcze co innego też będzie Ci dobrze służyć ... i będziesz miała więcej miejsca w kuchni i 2stówy w kieszeni... wydaj je na np 2-4 miesiące zamawiania fajnych kaw z najlepszych palarni ;)

Offline maro

  • Wiadomości: 969
  • Ekspres: Vibiemme Domobar, Wega mini, Harrio V60, Hario syphon, Chemex, Eva Solo, Bodum FP, Bialetti, G.A.T. Phin, Rancilio Epoca, Faema Enova, Isomac Tea II,
  • Młynek: Baratza Preciso, Peugeot, Hario Skerton, Faema
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Październik 2014, 17:59:20 »
2stówy w kieszeni... wydaj je na np 2-4 miesiące zamawiania fajnych kaw z najlepszych palarni
Najlepsza kawa przez 2 miechy za 2 setki ? Albo maleńko pijesz albo masz kosmiczne rabaty  ;)
 Co do stacji to mam zamiar w końcu zrobić sobie z nierdzewki coś co w przeciwieństwie do tej Hario będzie solidne. Jak się spodoba to mogę zrobić więcej.

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Październik 2014, 18:42:27 »
Ekspozytor z plexi dostępny za grosze np. Allegro
Jak ładnie poprosisz otwór wytną za darmo.

Przydatność wysoka. Nie zajmuje miejsca, bo driper i tak trzeba na czymś postawić, zaś pod spodem dzbanek polskie huty szkła (np. Carrefour), pisałem chyba tutaj kiedyś też za grosze. Około 10 zł.

Dripery prezentują się jak na fotkach.

Jeden ekspozytor z cienkiego plexi może wydawać się mało stabilny. Złączone razem, klejenie na stałe lub klipsy - i masz dwa, dodaje trwałości konstrukcji.


« Ostatnia zmiana: 15 Październik 2014, 18:49:39 wysłana przez harkie »

Offline Poe Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1167
    • PopularCoffee Blog
  • Ekspres: The Gabi, V60, Chemex, Aeropress, Wilfa Svart, American Press, AltoAir, Kalita, Acaia Pearl i Acaia Lunar
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Październik 2014, 19:19:42 »
Wczoraj natknąłem się na takie stacje pod drippera ;)

Offline shaqks

  • Wiadomości: 311
  • Ekspres: Kawiarka G.A.T Valentine/ Drip Hario 02 / Aeropress / Chemex(NS Aurelia 2)
  • Młynek: Mazzer Luigi Mini(F83e, Anfim Super Caimano, Mazzer SJ)
Odp: Stacja do drippera?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Październik 2014, 21:29:06 »
Wczoraj natknąłem się na takie stacje pod drippera ;)

woooow chcę taką...upchnę choćby miała być na suficie..w taką Sandro możesz się zaopatrzyć, bo Hario nie jest warte 1/4 swej ceny - moim zdaniem oczywiście.

@maro
kosmicznych rabatów nie mam, choć jakieś zazwyczaj wpadną ;) ale bez rabatów przecież też się da, formułując myśl przyjąłem spożywanie kawy przez 1 osobę 500g do max 750 g miesięcznie. .nie wiem gdzie kto mieszka więc kosztów przesyłki nie liczę, bo ktoś z Warszawy/Krakowa/Poznania czy innych paru miast może sobie kawkę odebrać osobiście a jak nie to ok. 10zł i ma kuriera z paczką pachnącą ziarenkami do domu.
I przykładowo 250g Guatemala Rio Azul i 250g Rwanda Rulindo z CP jakie mam obecnie razem z resztkami od Gorana to 67zł.. czyli 3 takie dostawy za cenę stacji
Wspomnianej powyżej kawy z Bałkanów za te pieniążki się napijemy jeszcze więcej..
CoffeeLab za pośrednictwem coffeestore oferuje nam paczki 250 g w cenie 20-35zł także 3dostawy po 750g jak się uprze człowiek też wyjdą..
Java paczuszki oferuje po 37.5..

także za 229zł (cena na chwilę obecną u desków) mamy:
1,7kg w CoffeeProficiency (nigdzie nie liczę kosztów dostawy),
z Goranem każda kawa to chyba kwestia indywidualna ale 2kg raczej na pewno w tej cenie będą,
2kg ziarenek z CoffeeLabu za tą cenę też dostaniesz
1,5kg z Javy..
podobnie się kształtują ceny innych palarni single origin, świeżopalonej, itd..

także myślę, że na 1 osobę średnio pijącą kawę 1,5-2 kg kawy to zapas 2-3 miesięczny.. ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi