Autor Wątek: Kawowa mapa Polski  (Przeczytany 18521 razy)

Offline untoldex Mężczyzna

  • Wiadomości: 729
  • Ekspres: Moccamaster, V60
  • Młynek: Fellow Ode
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #30 dnia: 08 Czerwiec 2017, 09:06:56 »
No ale kawa była niedoparzona? Czy bardziej updosing, czyli zaparzenie w większym ratio i dopełnienie wodą?

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #31 dnia: 08 Czerwiec 2017, 13:14:29 »
No ale kawa była niedoparzona? Czy bardziej updosing, czyli zaparzenie w większym ratio i dopełnienie wodą?
Każda z nich była dobra, ale żadna nie miała body. Nie była ani lepsza, ani gorsza - smakowała inaczej i też smakowała. Czy to był updosing ciężko powiedzieć, bo kawa przyszła do stolika w 2 wypadkach. Na bank nie w Ministerstwie kawy. Następnym razem pogadam z baristą ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #32 dnia: 09 Czerwiec 2017, 01:17:48 »
A z czym porównujesz?  Masz wyspiarskie doświadczenia?

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #33 dnia: 09 Czerwiec 2017, 13:21:15 »
@shaqks- w Poznaniu zamiast Sztukafeterii na Gołębiej jest Kawiarnia KAWA

Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1094
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Czerwiec 2017, 22:16:49 »
Jest i ona - Kofeina w Opolu. Idealny balans :D Jest body, w końcu trafiłem. Bardzo fajna obsługa + b.duży wybór kaw, gorąco polecam. Czyli wychodzi, że trzeba dalej próbować.

Tak btw. to już chyba wiem na czym to polega - kawa z dripa bez body. Nie wiem, czy dobrze myślę, ale jak minimalnie zmniejszymy mielenie - woda będzie lecieć wolniej. Zostawiamy czas jaki chcemy osiągnąć i równo o czasie odkładamy filter (w którym będzie jeszcze woda). Body powinno się uwypuklać pod koniec parzenia ściągając resztki z dna, jak odłożymy w sumie niedokończone parzenie, to unikniemy ciężkości na języku. To tylko moja hipoteza. Przepraszam za OFFtop ;)   

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Kawowa mapa Polski
« Odpowiedź #35 dnia: 02 Październik 2017, 14:36:43 »
Mam nadzieję, że standard będzie się tylko podnosił.  :ok:

No więc, ku mojej rozpaczy, standard niestety leci w dół. Miałem ochotę na kawkę, pogoda ładna na spacer, więc odwiedziłem wspomnianą wcześniej "Otwarta Wine Cafe" w Radomiu. Spytałem się co mogę dostać z chemex'u, co z espresso. Z chemex'u miałem do wyboru Rwandę i Honduras, obie z Czarnego Deszczu. Pan barista zaproponował mi jednak, że może zmielić mi Honduras do espresso drugim młynkiem. Myślę sobie, może zainwestowali w komendanta, niestety nie. Dostałem zupełnie niedoparzoną lurę bez cremy, którą od razu odniosłem do baru, pan mnie przepraszał, spytałem się jakim młynkiem mielił i okazało się, że porlexem. Tłumaczył się, że tylko taki sprzęt mają, ale moim zdaniem nie powinien mi proponować espresso jeśli nie ma do tego sprzętu. Poprosiłem Rwandę z Chemex'u i też mi nie smakowała, moim zdaniem również była niedoparzona, albo zwietrzała, ale pewnie nadal lepsza niż w każdej innej kawiarni w Radomiu. Tak więc aktualizuję swoją opinię i daję minusa do poprzedniej opinii :)
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi