Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516459 razy)

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #585 dnia: 13 Wrzesień 2016, 20:02:57 »
Kolega Manfred pisał, że ma doświadczenie z tymi chińskimi w tym wątku

http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=2351.0

Pozdrawiam, Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #586 dnia: 13 Wrzesień 2016, 20:55:20 »
Tak mam taki filtr znaczy się podobny bo tańszy :-) i z innego portalu aukcyjnego. Jak się zachowuje tzn czy rdzewieje nie wiem bo mam go krótko. Czy smak jest podobny nie wiem bo nie robiłem bezpośredniego porównania z rgb. Tylko że ja nie dbam o walory smakowe zależy mi bardziej na tym aby ten filtr był pod ręką na wycieczkach  górskich. Z papierowymi różnie bywało raz nawet zostały w domu ;-)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #587 dnia: 13 Wrzesień 2016, 21:08:29 »
mi bardziej o porównanie z papierowymi chodzi, rgb nie kupię bo mi szkoda pieniędzy :)

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #588 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:26:06 »
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #589 dnia: 14 Wrzesień 2016, 10:34:05 »
Kupiłem na ali za niecałe 5zł, patrząc na zdjęcia tam jest wszystko to samo.

Offline Jesus Mężczyzna

    • FIRA SP Z OO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 19
    • S & S Café, Wrocawska Palarnia Kawy
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #590 dnia: 08 Listopad 2016, 09:00:15 »
Mam zamiar wy posadzić mojego biura z jeden Aeropress, czy jest jakaś konkretna firma godna polecenie?. A czy sprawa filtra metalowe lub papierowe jest bardzo istotna?.

O kawie nie pytam, mam swoje Ethiopia, lub Peaberry.

Pozdrawiam

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #591 dnia: 08 Listopad 2016, 09:03:19 »
Aeropress produkuje tylko Aerobie, nikt inny nie ma patentu na takie urządzenie. :) Na szczęście robią to całkiem nieźle, a filtry to kwestia gustu/smaku i tego jaką kawę wolisz, czy bardziej klarowną (filtr papierowy) czy bardziej taką jak z frenchpress (filtr metalowy).

Druga kwestia to wygoda, filtr metalowy za każdym razem musisz dość dokładnie umyć najlepiej zaraz po zrobieniu kawy, filtr papierowy wyrzucasz do śmietnika razem ze zużytą kawą i po problemie.

Mam zamiar wy posadzić mojego biura z jeden Aeropress, czy jest jakaś konkretna firma godna polecenie?. A czy sprawa filtra metalowe lub papierowe jest bardzo istotna?.

O kawie nie pytam, mam swoje Ethiopia, lub Peaberry.

Pozdrawiam
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Jesus Mężczyzna

    • FIRA SP Z OO
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 19
    • S & S Café, Wrocawska Palarnia Kawy
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #592 dnia: 08 Listopad 2016, 09:54:30 »
Aeropress produkuje tylko Aerobie, nikt inny nie ma patentu na takie urządzenie.  Na szczęście robią to całkiem nieźle, a filtry to kwestia gustu/smaku i tego jaką kawę wolisz, czy bardziej klarowną (filtr papierowy) czy bardziej taką jak z frenchpress (filtr metalowy).Druga kwestia to wygoda, filtr metalowy za każdym razem musisz dość dokładnie umyć najlepiej zaraz po zrobieniu kawy, filtr papierowy wyrzucasz do śmietnika razem ze zużytą kawą i po problemie.

dziękuję.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #593 dnia: 08 Listopad 2016, 10:47:45 »
Aeropress produkuje tylko Aerobie, nikt inny nie ma patentu na takie urządzenie.  Na szczęście robią to całkiem nieźle, a filtry to kwestia gustu/smaku i tego jaką kawę wolisz, czy bardziej klarowną (filtr papierowy) czy bardziej taką jak z frenchpress (filtr metalowy).Druga kwestia to wygoda, filtr metalowy za każdym razem musisz dość dokładnie umyć najlepiej zaraz po zrobieniu kawy, filtr papierowy wyrzucasz do śmietnika razem ze zużytą kawą i po problemie.

dziękuję.

Jak się zdecydujesz to zapraszam, jako oficjalny dystrybutor (Coffeedesk) chętnie pomogę i znajdę w razie potrzeby jakiś rabat ;)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4972
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #594 dnia: 08 Listopad 2016, 11:01:32 »
Aeropress produkuje tylko Aerobie, nikt inny nie ma patentu na takie urządzenie.

Kilka lat temu pojawił się bliźniaczy produkt w sprzedaży bezpośredniej (obnośnej), ale szybko zniknął.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #595 dnia: 08 Listopad 2016, 12:11:06 »
Aeropress produkuje tylko Aerobie, nikt inny nie ma patentu na takie urządzenie.

Kilka lat temu pojawił się bliźniaczy produkt w sprzedaży bezpośredniej (obnośnej), ale szybko zniknął.

No tak, znajdą się na pewno podobne urządzenia, np Cafflano ostatnio wypuściło coś podobnego do Aeropress. Jest też takie niszowe urządzenie pod nazwą Trinity Coffee, którego jedną z funkcji jest zaparzanie z przeciskaniem przez filtr.  Natomiast nie znajdzie się raczej urządzeń bliźniaczo podobnych do AP, chyba że podróbki we wcale nie niższych cenach.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #596 dnia: 08 Listopad 2016, 12:23:27 »
Trinity Coffee

Dzięki za pokazanie tego urządzenia. Fajno fajn, ale po co wszędzie ten plastik?!

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #597 dnia: 08 Listopad 2016, 12:26:09 »
Trinity Coffee

Dzięki za pokazanie tego urządzenia. Fajno fajn, ale po co wszędzie ten plastik?!

No niestety, albo optymalna cena albo wyrafinowane materiały. Swoją drogą, aeropress ze szkła raczej by długo nie przeżył, a dzięki wykonaniu z tworzywa jest super wytrzymały i łatwy w transporcie.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #598 dnia: 09 Listopad 2016, 22:13:37 »
Trinity Coffee

Dzięki za pokazanie tego urządzenia. Fajno fajn, ale po co wszędzie ten plastik?!

No niestety, albo optymalna cena albo wyrafinowane materiały. Swoją drogą, aeropress ze szkła raczej by długo nie przeżył, a dzięki wykonaniu z tworzywa jest super wytrzymały i łatwy w transporcie.


Trinity Coffee raczej ceny optymalnej nie ma, fajny gadżet na prezent, tylko tyle. Co do idei samego aeropressu zgadzam się w 100%.

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #599 dnia: 10 Listopad 2016, 11:36:24 »
Trinity Coffee

Dzięki za pokazanie tego urządzenia. Fajno fajn, ale po co wszędzie ten plastik?!

Plastik plastikowi nie równy, tak samo było z Aeropressem, kolejne wersje różnią się np. użytym do produkcji materiałem. Wczesne wersje byłby np. z BPA, ostatnie już nie są.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi