Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516442 razy)

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #510 dnia: 24 Luty 2016, 19:04:31 »
To jeden z powodów   :)

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #511 dnia: 24 Luty 2016, 20:53:01 »
Ale nakrętkę i tak musisz odkręcić, to co za problem jeszcze odkleić filtr? Ciastko kawowe jest sztywne i się przy tym nie rozkleja. A przy metalowym nie trzeba się bawić w przelewanie ciepłą wodą przed ekstrakcją.

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #512 dnia: 27 Luty 2016, 09:17:22 »
Ja używam papierowe wiele razy :)

Offline zem666

  • Wiadomości: 1
  • Ekspres: AeroPress
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #513 dnia: 29 Luty 2016, 10:50:09 »
Witam wszystkich AeroPressowiczów! ;)


Staż użytkowania AeroPress- 1 rok
Poziom znajomości kaw- słaby (głównie pijam arabice 100 %)


Generalnie po prostu lubię kawę nie jestem jakimś znawcą tematu i nigdy się w niego zbytnio nie zagłębiałem, pije co najmniej 2 kawy dziennie, od roku używam do tego Aeropressu, pierwsza ciekawostka to taka że ja filtru do aeropressu używałem  tylko raz gdyż uważałem że są to filtry jednokrotnego użytku. Czytam cały wątek od początku aktualnie jestem na 23 stronie. Mnóstwo wiedzy za co z góry dziękuje no a po za tym lubię czerpać wiedzę od pasjonatów i znawców tematu.

Ostatnio zakupiłem taki o to filtr koszt- 4.33 $ (czekam na przesyłkę)

http://imageshack.com/a/img923/7313/8425AR.png
Aeropress


Czego oczekuje od smaku kawy?

1.Aby nie była kwaskowata(nienawidzę tego)
2.Smak wyważony nie za gorzka nie za słodka coś na pograniczu. Najlepiej początek słodkawy końcówka akcent gorzki.

Mam parę pytań mam nadzieje że uda mi się uzyskać na nie odpowiedź(z góry dziękuje za odpowiedzi)

1. Co to jest preinfuzja?
2. Na ten moment bardzo podeszła mi kawa Tchibo Black or White (pijam bez mleka) ktoś ma jakiś dobry przepis parzenia tej kawy w aeropressie?
3. Jaką kawę w przystępnej cenie polecacie do moich "wymagań" smakowych.


Mam nadzieje że nie wywołam salwy śmiechu, jeśli chodzi o kawy sami widzicie że pije raczej te "koncerniaki" (Thibo, Lavazza, Woseba) pewnie głównie przez dostępność. Bo jeśli chodzi o piwa to na temacie się trochę znam i wybieram te rzemieślnicze ale dostępność jest tragiczna, ciekawe jak jest w przypadku kawy?  ::)

« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2016, 10:53:01 wysłana przez zem666 »

Offline Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #514 dnia: 29 Luty 2016, 10:53:29 »
Cytuj (zaznaczone)
1. Co to jest preinfuzja?
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=58.0
Cytuj (zaznaczone)
2. Na ten moment bardzo podeszła mi kawa Tchibo Black or White (pijam bez mleka) ktoś ma jakiś dobry przepis parzenia tej kawy w aeropressie?
Nie ma takiego przepisu, po  prostu nie pijamy takiej kawy
Cytuj (zaznaczone)
3. Jaką kawę w przystępnej cenie polecacie do moich "wymagań" smakowych.
Poczytaj recenzje kaw

Offline pafcio0 Mężczyzna

    • Nanopalarnia Toruńska :)
  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2372
  • Ekspres: Profitec Pro 300, Arrarex Caravel, Alternatywy
  • Młynek: Niche Zero, Sculptor 064, Fiorenzato F6d, armia ręcznych
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #515 dnia: 29 Luty 2016, 11:01:51 »
pierwsza ciekawostka to taka że ja filtru do aeropressu używałem  tylko raz gdyż uważałem że są to filtry jednokrotnego użytku.
Żadna ciekawostka, (prawie) wszyscy tak robią. ;)

jeśli chodzi o piwa to na temacie się trochę znam i wybieram te rzemieślnicze ale dostępność jest tragiczna, ciekawe jak jest w przypadku kawy?

Dobre piwa są już w Tesco (Kraftwerk, Wąsosz), pojawiają się w sklepach osiedlowych (u mnie za rogiem mają wachlarz Pinty), więc z tragiczną dostępnością trudno się zgodzić. Z kawą tak nie jest i zapewne nie będzie, m.in.dlatego, że tym, którym zależy na jakości kawy, zależy też na jej ŚWIEŻOŚCI. Dlatego kupujemy bezpośrednio w palarniach lub przez zaufane e-sklepy. Poczytaj.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2016, 11:04:54 wysłana przez pafcio0 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #516 dnia: 29 Luty 2016, 11:43:43 »
pije raczej te "koncerniaki"
To niedziwne, że nie przepadasz za kwasem w kawie, bo w tych kawach przyjemnej, owocowej, orzeźwiającej kwasowości nie znajdziesz.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2016, 11:56:58 wysłana przez donkiszot »

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #517 dnia: 29 Luty 2016, 16:26:05 »
@zem666
Palarnie raczej starają się inne smaki z kawy wydobywać niż to co można kupić w markecie.  Są to kawy wyższej jakości i wytwarzane w małych ilościach. Trudno więc oczekiwać żeby konkurowały cenami z tanimi kawami marketowymi. W cenie tych droższych kaw z marketu już coś znajdziesz. Jeśli nie chcesz kwasków, to moim zdaniem możesz szukać wśród mytych kaw, średnio palonych z Brazylii, Kolumbii, Salwadoru, Indonezjii, Indii, bądź jakąś mieszankę. Najlepiej sprawdź co oferują i w jakich cenach forumowe palarnie. Potem jak będziesz miał dalej wątpliwości, to napisz do palarni. W kwestii porad dotyczących kaw na początek, są od tego osobne tematy i najlepiej tam szukać odpowiedzi, a jeśli nie będzie to wtedy zapytać.

Trudno jest doradzić jak coś zrobić żeby komuś smakowało, tymbardziej gdy chodzi o zaparzanie kawy tchibo. Musisz sam znaleźć metodę która do danej kawy będzie Ci odpowiadać. Przepisów znajdziesz na youtube i vimeo mnóstwo. Myślę że do Twoich upodobań smakowych mogą pasować przepisy w wyższych temperaturach - powyżej 90°C, z dłuższymi czasami od 1:45 do 4 minut. Tylko wtedy powinieneś mieć trochę grubiej zmieloną kawę niż to co znajdziesz w paczce tchibo.
« Ostatnia zmiana: 29 Luty 2016, 16:31:51 wysłana przez krystians »

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #518 dnia: 26 Kwiecień 2016, 13:06:33 »
jako ze ida wielkimi krokami zawody to odswieze temat;)

1. TDS a aeropress - z moich doswiadczen wynika ze najlepiej sensorycznie wychodza aeropressy w okolicy 1,60-1,80. I tu ciekaw jestem waszych spostrzezen, przemyslen.
2. przepisy- bardziej kierujecie sie w strone przepisow szybkie zaparzanie z mala iloscia wody na styl "espresso" i dalsze rozcienczanie woda, czy "klasycznie" zaparzanie cala iloscia wody w aero (200-260g wody)?

Online krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6162
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #519 dnia: 26 Kwiecień 2016, 13:35:10 »
To wszystko zależy od kawy, a TDS to chyba zbyt dużo osób nie mierzy. Powiedz co za kawa i jakie konkretniej  przepisy bierzesz pod uwagę, to łatwiej będzie się odnieść.
Najlepiej to chyba byłoby zaprosić parę osób, przygotować kawę różnymi metodami i zapytać, która im najbardziej smakuje.
« Ostatnia zmiana: 26 Kwiecień 2016, 13:55:22 wysłana przez krystians »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #520 dnia: 27 Kwiecień 2016, 00:18:22 »
Jeśli chodzi o zawody, to jeśli dobrze pamiętam, to chyba nie wolno nic rozcieńczać. Cały napar ma wyjść z aero i to co wyjdzie bez ulepszania musisz podać. Jedyne co można robić po zaparzeniu to przelewać, studzić, czekać.

Offline Deszcz

    • Czarny Deszcz
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 119
    • Czarny Deszcz
  • Ekspres: Nuova Simonelli Appia i inne
  • Młynek: Fiorenzato 64 evo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #521 dnia: 27 Kwiecień 2016, 00:35:25 »
Cytuj (zaznaczone)
1,60-1,80.

Trochę wysokie te Twoje TDSy...::) Choć kilka lat temu na brewersie zawodnik który wygrał miał TDS w okolicy 1 a, to z kolei w druga stronę poszło...

Cytuj (zaznaczone)
bardziej kierujecie sie w strone przepisow szybkie zaparzanie z mala iloscia wody

Tak jak donkiszot napisał - regulaminy czy to MPA czy MPBrewers zakazują rozcieńczania naparów. Ale tak czy inaczej - metodę zaparzania i tak trzeba dobrać do kawy którą dostaniesz.  ;)
Czarny Deszcz pada od 2014 roku

Offline ranGo Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 2366
    • Euro Cafe
  • Ekspres: Dalla Corte Mina, Moccamaster, V60, Chemex, Kalitta, Aeropress,
  • Młynek: RTF64, Lido2, Lido3, Ditting, Mahlkoenig, Quamar80e
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #522 dnia: 27 Kwiecień 2016, 11:19:30 »
Olotasak chyba miał na myśli metodę zalewania kawy małą ilością wody, blooming, mieszanie i dolewanie pozostałej ilości wody do Aeropressu vs zalewanie kawy całą ilością wody na raz. Nic spoza urządzeniem.

Niższa temperatura zaparzania, grubszy przemiał, krótszy czas lub mniej intensywne mieszanie i TDS zejdzie. Sensorycznie nie musi być lepsze więc refraktometr służy aby nam wskazał drogę w poszukiwaniach a nie wskazał najlepszą kawę.
Dwa dni testowaliśmy kawy tylko w Aeropressach. Oczy mam takie  :wow2: .Najgorzej że jak mi smakuję, to chce dokończyć filiżankę  :pycha:. Dzisiaj na szczęście końiec z Aeropressem ale czekają testy espresso więc oczy nadał będą  :wow2:

Offline Deszcz

    • Czarny Deszcz
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 119
    • Czarny Deszcz
  • Ekspres: Nuova Simonelli Appia i inne
  • Młynek: Fiorenzato 64 evo
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #523 dnia: 27 Kwiecień 2016, 12:01:33 »
Cytuj (zaznaczone)
Dwa dni testowaliśmy kawy tylko w Aeropressach. Oczy mam takie  :wow2: .Najgorzej że jak mi smakuję, to chce dokończyć filiżankę  :pycha:. Dzisiaj na szczęście końiec z Aeropressem ale czekają testy espresso więc oczy nadał będą  :wow2:

Skądś to znam !  :mrgreen:
Czarny Deszcz pada od 2014 roku

Offline olotasak Mężczyzna

    • fukafe
  • Wiadomości: 29
  • Ekspres: Wega Atlas EPU2, Moccamaster, Chemex, V60, Kalita Wavestyle, Aeropress
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #524 dnia: 27 Kwiecień 2016, 12:36:44 »
regulamin MPA nic nie mowi na ten temat, cytuje:
Competitors must present a minimum of 200ml of brewed coffee, in the vessel provided.
Ground coffee and water are the only ingredients allowed to be used.
The coffee must be served warm – no chilled or iced drinks are to be served.
While small tweaks and hacks are permitted, the brewer used must ostensibly be a genuine Aerobie AeroPress.
All competitors will have a eight minutes in which to prepare, brew and present their coffee.
Failure to meet any of the above requirements will result in disqualification.
The competitors for each round in the tournament will be chosen randomly, and announced by the organisers prior to the competition starting.

Co wiecej 2 osoby ktore znam we Francji i Belgi weszly do finalow krajowych z przepisami opartymi na "shotach" ok 100ml rozcienczanych przed podaniem sedziom wrzatkiem. Stad moje pytanie. Osobiscie wole "klasyczne" zaparzania.
Z innych ciekawostek w poniedzialek mistrzem Francji zostal home barista ktory zrobil mistrzowski aeropress wg. dokladnie przepisu z pudelka aero.

Co do TDS'ow to tak jak pisalem ciekaw jestem waszych doswiadczen. Tak jak pisal RanGO, dla mnie to dodatkowy punkt odniesienia w poszukiwaniach "idealnej" receptury. Pijac aeropressy pol dnia ciezko czasem zlapac dystans;) Btw. TDS w zakresie 1,40-1,65 dostawalem przy grubych mieleniach (7-11 na ikeju) i temp. wody ok 86-88.

Pytanie kolejne. w jakich temp. podajecie/ pijecie aeropressy? dla mnie to okolice 50C.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi