Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 515675 razy)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #480 dnia: 29 Styczeń 2016, 10:58:43 »
Dziękuję za odpowiedź ;). Wyślij ofertę na priv, to się dogadamy ;).
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline picasso83 Mężczyzna

  • Wiadomości: 502
  • Ekspres: Profitec Pro 500 PID, Aeropress, Clever Dripper, V60, Phin, tygielek, Chemex, Kalita Wave, French Press Bodum, Hario Mizudashi, Hario V60 Ice Coffee Maker, Gabi Master A
  • Młynek: Ceado E6P, Ręczne: Comandante Nitro Blade, Kinu M47 Phoenix, Aergrind, PeDe, Dienes
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #481 dnia: 29 Styczeń 2016, 11:26:48 »
Intersekt, a jaką temperaturą zaparzasz przy podanych wyżej parametrach czasu i grubości mielenia aby uzyskać ten genialny napar? :-)

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #482 dnia: 29 Styczeń 2016, 11:46:00 »
Temperatura 90-92oC - bez przesiewania to 3 minuty zdecydowanie za długo w takiej temperaturze ale przesiany przemiał odwdzięcza się niezwykle słodkim, złożonym naparem. Doza 7,5 g / 100 ml, w trakcie preinfuzji energicznie mieszam kilka sekund aby namoczyć równo cały przemiał.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #483 dnia: 31 Styczeń 2016, 16:47:44 »
Dość długo jak na taką temperaturę.
Odnośnie filtrów to IMS niedługo będzie ponownie w ofercie, a fine są na tyle delikatne, że kiedyś przyjechał do nas jeden uszkodzony/wygięty.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #484 dnia: 31 Styczeń 2016, 18:06:26 »
Moim skromnym zdaniem odsiany przemiał pod dripa (konkretnie pod mały v60) potrzebuje takich parametrów aby otrzymać dobry napar. Poniżej 2 minut z odsianego przemiału otrzymuje dość płaskie kawki - smak jest intensywny ale tylko na początku, kwasowość i after mało złożone i szybko nie ma po nich śladu. Dziś piłem Rocko Mountain od Antonia (2:30 + 30s wyciskanie) i kawa ma wręcz wybujałą słodycz i jest bardzo złożona, lekka kwasowość ma kilka akcentów, a w afterze nie ma nawet śladu goryczy. Oczywiście dużo zależy od samych ziaren, słabe ziarno nie obroni się w takich parametrach - nie tak dawno miałem Kenię, która przy dłuższym parzeniu dawała w afterze posmak roślin strączkowych (chyba efekt nieumiejętnego i zbyt jasnego palenia).

Nie wiem czy to tylko moje doświadczenia ale czasami nawet w niezłych kawiarniach zdarza mi się pić alternatywy, które są po prostu niedoparzone, kompletnie nierozwinięte, kilka sekund po siorbnięciu wszystko znika.  :-(

A czy to prawda, że wersji standard przechodzi mnóstwo pyłu?
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #485 dnia: 01 Luty 2016, 11:37:39 »
OK, nie doczytałem, że odsiewasz pył, bo tutaj ciekawie można grubością mielenia się pobawić.
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #486 dnia: 02 Luty 2016, 15:20:57 »
Ja mam standard, nie odsiewam i nie przechodzi więcej pyłu niż w mojej Bezzerze (czasem kilka drobinek na dole, a mielę do AP drobniutko).

Fine dla mnie mija się z celem, do tego mam chemex.

W każdym razie Able Standard nie ma nic wspólnego z zapyleniem z FP. Kawa się przy przeciskaniu mocno zbija i to ona robi ciśnienie, a nie sam filtr.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2016, 15:23:20 wysłana przez mathu »

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #487 dnia: 03 Luty 2016, 12:04:05 »
W sensie, że filtr może być  papierowy, stalowy, z dziurami lub dziurkami i zawsze będzie takie samo ciśnienie???
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #488 dnia: 03 Luty 2016, 12:33:50 »
Ja mam standard, nie odsiewam i nie przechodzi więcej pyłu niż w mojej Bezzerze (czasem kilka drobinek na dole, a mielę do AP drobniutko).

Fine dla mnie mija się z celem, do tego mam chemex.

W każdym razie Able Standard nie ma nic wspólnego z zapyleniem z FP. Kawa się przy przeciskaniu mocno zbija i to ona robi ciśnienie, a nie sam filtr.

Filtr papierowy stawia większy opór przeciskanej kawie, więc ciśnienie przy przeciskaniu na pewno jest większe w przypadku papieru. 
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #489 dnia: 03 Luty 2016, 14:52:14 »
moim zdaniem ciśnienie maksymalne, niezależnie od tego co będzie na spodzie, zależy od uszczelki tłoka. Z mojego doświadczenia to ona pierwsza puszcza, przy dużej sile nacisku.   

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #490 dnia: 03 Luty 2016, 20:44:34 »
Ale tylko w tych nowych dymnych aeropressach. W starych nie ma takich cyrków, można cisnąć do pęknięcia sitka.

Offline mathu

  • Wiadomości: 248
  • Ekspres: Bezzera BZ09, Aero, Chemex
  • Młynek: Bezzera BB005, Severin, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #491 dnia: 03 Luty 2016, 22:15:40 »
Ja mam standard, nie odsiewam i nie przechodzi więcej pyłu niż w mojej Bezzerze (czasem kilka drobinek na dole, a mielę do AP drobniutko).

Fine dla mnie mija się z celem, do tego mam chemex.

W każdym razie Able Standard nie ma nic wspólnego z zapyleniem z FP. Kawa się przy przeciskaniu mocno zbija i to ona robi ciśnienie, a nie sam filtr.

Filtr papierowy stawia większy opór przeciskanej kawie, więc ciśnienie przy przeciskaniu na pewno jest większe w przypadku papieru. 

Opór jest taki sam, bo inaczej kawa musiałaby po prostu przelatywać przez filtr metalowy, a nie przelatuje. Po przeciśnięciu mam mocno ubite ciastko a filtr się po prostu od niego odkleja i zostaje płaska powierzchnia.
W espresso jest zwykłe sitko z dużymi dziurkami a potrafi się tam wytworzyć 9 barów. Bo kawa (grubsza niż dziurki) momentalnie się zbija i zakleja te dziurki, tak że drobinki praktycznie nie mają jak się przez nią przecisnąć. Zresztą zobacz jak wolno przecieka woda wlana do sitka do espresso.

Natomiast filtr papierowy trochę mocniej zakrywa te szczeliny na krawędzi czarnej nakrętki. Metalowy filtr jest płaski i jak się za mocno naciśnie, to kawa może uciekać tamtędy. Ale do tego trzeba naprawdę szybkiego wyciskania.
« Ostatnia zmiana: 03 Luty 2016, 22:18:32 wysłana przez mathu »

Offline intersekt Mężczyzna

  • Wiadomości: 374
    • Blog o kawie CoffeeTribune
  • Ekspres: Rocket CELLINI V3 PID || Alternatywy: Chemex, Hario V60-01&02, Kalita 155, Melitta, Aeropress, Phin, Bialetti Moka Express 3tz, Bonavita
  • Młynek: EUREKA Mignon, BARATZA Encore, COMANDANTE MK3, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #492 dnia: 06 Luty 2016, 17:23:55 »
Aeropres w szarej odsłonie dostępny w sklepie Tchibo.
Blog o kawie: coffeetribune.pl || Moje zdjęcia: https://500px.com/michaldmorawski

Offline maxwell

  • Wiadomości: 128
  • Ekspres: Isomac Amica, Arrarex Caravel
  • Młynek: Astoria Beretta, Mahlkönig Vario
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #493 dnia: 06 Luty 2016, 18:02:12 »
E e, pomyłka. Opis produktu wyraźnie infofmuje, że to areopress  :smiech:

Offline dowicz Mężczyzna

  • Wiadomości: 184
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione V2, Aeropress, Kalita, Frenchpress
  • Młynek: Macap M5D Plus, Rhinowares, Wilfa Svart
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #494 dnia: 07 Luty 2016, 14:29:20 »
Mimo gafy to i tak miłe zaskoczenie, ale AP + Hario slim + ichniejsze kawy nie dadzą oszałamiającego wyniku.

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi