Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516321 razy)

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1350 dnia: 02 Marzec 2018, 10:18:32 »
A jaki waszym zdaniem jest najsensowniejszy przedział czasowy? :) do tej pory nigdy nie przekroczylem zdaje się minuty 45 sekund, chyba że to zaproponowana przez kolegę ta metoda "nibydrip" :) muszę zamówić sobie też dripper i porównać co zmienia sie w smaku pomiędzy tymi dwiema metodami :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline lucasd

  • Wiadomości: 1251
  • Ekspres: Londinium R, exVAM v1.1, exBezzera Giulia
  • Młynek: Pharos 2.0, Feldwood, exQuamar M80e Mk I
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1351 dnia: 02 Marzec 2018, 10:23:29 »
94C ale rozgrzewacie aeropress czy nie?
W końcu to modyfikuje temperaturę o 5-10 stopni...

Offline Marx

  • Wiadomości: 196
  • Ekspres: Giaggia Classic, Aeropress
  • Młynek: Baratza Sette 30 AP
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1352 dnia: 02 Marzec 2018, 14:05:29 »
Ja mam może mało popularną metode. Wsypuje do zimnego aero kawę, wlewam wodę o nieustalonej temperaturze (jak czajnik przestaje szumieć), od razu mieszam kilka sekund, zakładam tłok i czekam 2 minuty. Potem przeciskam szybko jak się da. Moim zdaniem to bardziej zalewajka, ale skoro smakuje to nie zmieniam.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1353 dnia: 02 Marzec 2018, 16:12:00 »
Dzisiaj udało mi się uzyskać przepyszną kawę w której pierwszy raz od jej otrzymania poczułem słodycz. Przepis najprostszy chyba jak to tylko możliwe :)


Kawa: Brazylia Fazenda Miaki – palarnia kawy Audun Coffee
Data palenia: 13,02,2018
Młynek: Wilfa Swart B130 stopień ustawienia: przedostatnia kropka "Aeropress"
Ilość kawy: 20g
Woda: przefiltrowana, 90'C
Metoda: odwrócona
Ilość filtrów: 2
Filtry przelane wrzątkiem. Aeropress zagrzany. (wrzątku nalane do powiedzmy 3 (bo patrzymy odwrotnie od początku od 4)
Preinfuzja: 50g wody + 30 sekund. Zmieszana.
Dolewka wody (do pozostałej ilości czyli do 200g z wagą), mieszanie.
Po upłynięciu 30 sekund, wyciskanie w ciągu 30 sekund.

Całość ~1:30.

Wyszło rewelacyjnie :) Wcześniej jakiś kwasek się pojawiał baardzo dla mnie nieprzyjemny i niepożądany, a dzisiaj wręcz mało orzchowe i jakaś słodycz :) niesamowite urządzenie z wieloma zwrotami akcji :)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline harkie

  • Wiadomości: 149
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1354 dnia: 02 Marzec 2018, 19:58:24 »
A jaki dokładnie to przepis? :) temperatura, ile g wody do preinfuzji, ile do pełna?
1 Na sitko założyć filtr i zakrecić na aeropress.
2. Postawić w pozycji klasycznej na kubku (tłoka w ogóle nie używamy)
3. Przelać gorącą wodą i wylać wodę z kubka.
4. Nasypać 10 g kawy zmielonej trochę grubiej niż do espresso, wyrównać potrząsając.
5. Temperatura zależnie od ziaren od 93 do 96  stopni. Nalać 30 g wody do preinfuzji (można lekko przemieszać kawa będzie bardziej intensywna), po 30 sekundach dolanie 70g wody. 
6. Zakryć otwór AP żeby nie tracić ciepła.
7. Woda powinna przekapywać ok 4-5minut

Spróbowałem i ja tej metody. "Zmodyfikowanej" lekko. Na razie jestem zadowolony. Szukać będę później.
Wszystko jak w przepisie tylko zmieniłem punkt 7.
Czekam do około 4 minuty - nie wszystko przecieka, zakładam tłok i wyciskam z wyczuciem ale szybko to co zostało. Na oko ok 30%.
Wiem potem dopasuję młyn do wskazanego tutaj czasu kapania. Wychodzi cos lepszego niż w metodzie odwróconej - lurowatego.

Jak by kogoś: próbuję na hario slimie piąty klik, nie odsiewane.

JanuszuNieKrzywdz

  • Gość
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1355 dnia: 02 Marzec 2018, 21:20:56 »
A jaki waszym zdaniem jest najsensowniejszy przedział czasowy?


Pomiędzy 2:30 a 3:30. Im kawa jaśniej palona tym dłużej trzymam. Zależy też od ziaren, jeżeli robie preinfuzję z mieszaniem parzę ok 3:00. Dodatkowo metoda odwrócona skraca też troche czas parzenia. Polecam metode klasyczną np bez preinfuzji, ale to wymaga dobrej jakości ziaren :)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1356 dnia: 02 Marzec 2018, 21:48:49 »
Ja się trzymam teraz poniżej 2 min z wyciskaniem. Nie mam na co narzekać...

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1357 dnia: 03 Marzec 2018, 05:13:19 »
Kurde, 2:30 do 3:30 to wydaje się strasznie długo przy moich 1:30. Dzisiaj kliknąłem dwa w tył (na grubiej) od wcześniejszego zmielenia, zostawiam temperaturę bez zmian i czas. No i kawa jest dobra, ale nie tak dobra jak nieco drobnej zmielona. W ogóle mam wrażenie, ze poranne testowanie kawy daje zupełnie inne doznania smakowe, niz próbowanie kawy na przykład po śniadaniu i lunchu. Rano jestem bardzo surowy dla kawy, rzadko mi się podoba to co zrobię lub nie daje mi pełnej satysfakcji, a popołudniu jest inaczej z doznaniami smakowymi :)

Pozdrawiam, 
Bart:)

-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1358 dnia: 03 Marzec 2018, 07:38:44 »
Warto sobie przed próbowaniem przepłukać wodą kubki smakowe. Tak jak przy espresso ;)

Offline Karlin Mężczyzna

  • Wiadomości: 50
  • Ekspres: Alternatywa
  • Młynek: Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1359 dnia: 15 Marzec 2018, 10:33:00 »
Testuję Aeropress z Prismo.

Kawa: Nicaragua El Limoncillo Fincas Mierisch od Gorana
Młynek: Comandante C40 MK3 Nitro Blade  - 26 (30) klik
Ilość kawy: 21g
Woda: 94 stC
Aeropress i kubek zagrzany wrzątkiem.
Bez preinfuzji - wlane 200 g wody i mieszanie 30 sekund.
Przykryłem Aeropress na kolejne 2 min. 30 sekund.
Wyciskanie około 10-15 sekund.
Dolanie do kubka 120 g wody.

W końcu jestem zadowolony z efektu.
Próby zaczynałem od 14 (18) kliku i 1,5 min parzenia.
Stopniowo zwiększałem grubość przemiału i czas parzenia.
Jest spora różnica w porównaniu z 23 (27) klikiem i 2,5 min parzenia.



Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1360 dnia: 15 Marzec 2018, 12:14:11 »
Zszedłem z temperaturami w Aeropressie do 85 stopni i zastosowałem drobny przemiał coś chyba jak pod espresso. I to dla mnie strzał w 10 :) Szkoda tylko , że na sam koniec paczki ( Kenia Super Star).

Offline malkos Mężczyzna

    • Świeżo Palona
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1310
    • ŚwieżoPalona
  • Ekspres: Aeropress, Hario v60, French Press Bodum, kawiarka GAT Konica
  • Młynek: Zassenhaus Quito, Comandante MK3
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1361 dnia: 15 Marzec 2018, 13:31:56 »
Przepis Filipa z mistrzostw? :)
Właściciel sklepu http://swiezopalona.pl

dlawokawie5 - nowy kod - 5% zniżki na wszystko

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1362 dnia: 15 Marzec 2018, 13:33:54 »
Moja wariacja na ten temat ;) Ale jest to coś podobnego, z dolewką wody tylko dozę daję jednak mniejszą 25-28 gramów.

Offline Bartus_M Mężczyzna

  • Wiadomości: 268
  • Ekspres: Aeropress, Hario V60-02, Kalita Wave 155, French Press, Hario Mizudashi, Kawiarki: G.A.T 2tz, Alza 6tz, Gabi Master A, Phin 340ml, Melitta 101
  • Młynek: Comandante MK3 Nitro Blade, Hario Skerton, Knock Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1363 dnia: 18 Marzec 2018, 20:10:47 »
Zszedłem z temperaturami w Aeropressie do 85 stopni i zastosowałem drobny przemiał coś chyba jak pod espresso. I to dla mnie strzał w 10 :) Szkoda tylko , że na sam koniec paczki ( Kenia Super Star).

A ja właśnie zastosowałem przemiał grubsiejszy.. i zaskoczył mnie areopress, który odstawiłem na półkę odkąd kupiłem resztę kawowych gadżetów.

Otóż:
Kawa: Kaffe 2009 - Kenia Getuya AA+
Kraj: Kenia
Region: Kirinyaga
Farma: Getuya
Metoda obróbki: Washed
Wysokość uprawy: 1530 m n.p.m

Aeropress, metoda odwrócona. Mielenie 30 klik na Komendancie (0-rączka zablokowana, 1-odblokowana, liczę pierwszy klik).
Woda: 89'C, 18 gram kawy. 36 gramów wody wlane, preinfuzja 30 sekund, plus mieszanie.
Następnie: dolanie wody do 200g i mieszanie do 1:00. Potem 10 sekund odpoczynku dla kawy, odwrót i przeciskanie 20-30 sekund.

Kawa okazała się w smaku rewelacyjna. Wszystko w niej pasuje. Czuć czekoladę. Może lekka kwasowość jakichś owoców, choć raczej porównałbym to to takiej kwaskowatości jaką czuć po zjedzeniu czekolady deserowej.  Później długo utrzymujący się posmak orzeszków ziemnych. Pyszna jest :)
Ledwo brakowało, a już bym całą kawę poświęcił na nauki V60, a tu nagle na koniec dnia takie miłe zaskoczenie :)

Wniosek? Trzeba próbować ! ;) Jak go nie kijem, to pałą i jakoś to będzie ! :)

Chociaż dzisiaj już wyczerpałem limit kofeiny na dwa dni, bo w między czasie na osłabienie musiałem przyjąć nieco robusty.. ;P (o tym jak smakowała w pracy moim kolegom, to w innym wątku.)
-------
pozdrawiam,
Bart :)
Kawę traktuję jako hobby i dobrą zabawę. Ciągle szukam swojego smaku i sposobu, a wyrażane przeze mnie opinie nie powinny być traktowane bezwzględnie jako źródło wiedzy.

https://www.instagram.com/bartmaliszewski/

Offline Yodziash

    • Rok
  • Wiadomości: 19
  • Ekspres: Brikka, Drip Duka,Aeropress
  • Młynek: C40Mk3 NB
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1364 dnia: 26 Marzec 2018, 18:27:58 »
Witam wszystkich!

Jeszcze tak w temacie espresso z AP:
youtube.com/watch?v=OMuDiq-Tvaw&t=148s
youtube.com/watch?v=GIfZ84qtBOc
Próbował ktoś?
owszem, właśnie przed momentem podobne robiłem. AP i kubek wygrzany, ok.10g przemiału jak do espresso, metalowy filtr na dno i papierowy na wierzch, na to wrzątek, który przy wlewaniu stracił z 10C więc powinno być w sam raz podczas ekstrakcji. Udało się i wyszło..... bardzo smaczne  kawka, intensywniejsze niż zwykły napar z AP, więcej body. Próbowałem już wcześniej tego sposobu. Główny problem to zrobienie równego ciastka na dole cylindra AP, trzeba też ostrożnie przy nalewaniu wody żeby nie naruszyć ciastka. Przy ekstrakcji polecam preinfuzję i wolniejsze przeciskanie.


Gdyby dorobić do AP zakrętkę, w którą sypie się kawę, ubija, przykrywa jakimś sitkiem i dopiero skręca z cylindrem byłoby to prosta i całkiem wygodna metoda na espresso z AP. Może ktoś chce zainicjować taki projekt na Kickstarterze?

Grex, jak robisz preinfuzję w tej metodzie. Przeciskasz odrobinę wody i czekasz?

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi