Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 515705 razy)

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #990 dnia: 17 Grudzień 2017, 20:07:07 »
Aeropress jest naprawde genialny w swojej prostocie. W ciągu ostatniego miesiąca zrobiłem z niego kilkadziesiąt kaw i praktycznie oprócz dwóch które zdecydowanie przeparzyłem cała reszta była co najmniej dobra. A potrafiły być one skrajnie różne pod względem przemiału, temperatury, czasów parzenia itd.
Jednak dzisiaj nastał ten moment, w którym najprawdopodobniej trafiłem na swój ideał :D :D :D kawa w stylu "gęstszy drip"
Oczywiście się pochwalę, a co 8)

15 gram kawy zmielonej w okolicach chemexa (30 klik na comandante)
temperatura wody 85 stopni, filtr podwójny papierowy, metoda odwrócona.
stoper start.
00:00 - 00:10 - wlanie 50 ml wody
00:10 - 00:40 - preinfuzja
00:40 - 01:00 - dolanie pozostałej wody do 200 ml
01:00 - 02:00 - zaparzanie (i delektowanie się aromatami :))
02:00 - 02:30 - zakręcenie, odwrócenie na kubek i powolne wyciskanie.

Łączny czas 2:30. Kawa Etiopia Aricha od mastroantonio. W smaku mocno owocowo i słodko, całkowity brak goryczki.
Piłem dwie godziny temu a jeszcze japa mi się cieszy  :pycha:
« Ostatnia zmiana: 17 Grudzień 2017, 20:10:57 wysłana przez bulczan »
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #991 dnia: 19 Grudzień 2017, 23:58:39 »
Kurier się zlitował i przyniósł wreszcie mój wyczekiwany aeropress :poklon: tak więc mam i ja :ok:
Pierwsza kawa poszła oczywiście do zlewu bo tak byłem zafascynowany, tak się nie mogłem doczekać pierwszej próby, że zapomniałem młynka na drobniejszy przemiał przestawić :picardpalm: No i wyszła mi z grubo mielonej, po dwóch minutach kawa niedoparzona, wodnista :ohyda: Druga próba, przy drobniejszym przemiale, wyszła trochę lepiej. Od bidy nadawała się powiedzmy do wypicia czyli postęp jest  ;) Jutro kolejne treningi...
Natomiast samo urządzenie faktycznie szybciutko się czyści po użyciu, to duży plus :brawa:

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #992 dnia: 20 Grudzień 2017, 17:18:53 »
Druga próba, przy drobniejszym przemiale, wyszła trochę lepiej. Od bidy nadawała się powiedzmy do wypicia czyli postęp jest  ;) Jutro kolejne treningi...

Cierpliwości, lepsze efekty pojawią się szybko :)

Natomiast samo urządzenie faktycznie szybciutko się czyści po użyciu, to duży plus :brawa:

Ekhm, szybciutko to się czyści V60 ;) Z aero źle nie jest, ale pole do usprawnień mają ;)

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #993 dnia: 20 Grudzień 2017, 17:27:39 »
Ekhm, szybciutko to się czyści V60

a najszybciej to taki papierowy jednorazowy driper :-D
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline GrizzzLee Mężczyzna

  • Wiadomości: 817
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #994 dnia: 20 Grudzień 2017, 18:30:55 »
Ja bym powiedział, że kubek po plujce ;D

Offline grip Mężczyzna

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: FP, V60, AP
  • Młynek: Porlex Mini
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #995 dnia: 20 Grudzień 2017, 19:42:57 »
Pytanie do potencjalnych posiadaczy AP i Porlexa Mini. Do V60 mielę na 7/8 kliku. Na który klik powinienem się mniej więcej przestawić korzystając z AP?
 Pytam z wyprzedzeniem, bo już wiem, że Elfy pakują dla mnie "strzykawę".  :)

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6157
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #996 dnia: 20 Grudzień 2017, 20:23:29 »
Na którym chcesz, jest tyle przepisów że na każdym mieleniu można coś zrobić. Każda kawa w danym przepisie będzie inna, dlatego jest to fajne narzędzie do eksperymentowania.

Offline trez Mężczyzna

  • Wiadomości: 1183
  • Ekspres: V60, Orea, Aeropress, Tygielek, Melitta, Chemex, Phiny
  • Młynek: C40, FeldGrind, VSSL
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #997 dnia: 20 Grudzień 2017, 23:14:44 »
@Pawcio czemu zlew? ja se lubię czasem zmielić fest grubo, postawić aero na tłoku, zalać i 4 minuty nie ruszać, po czym odwracam przeciskam i mam jak z lekko przefiltrowanego FP, za to lubię aero, że każdą kawę można inaczej w nim wycisnąć, a że staram się nie otwierać za dużo paczek na raz, to regularnie jak się mi nie chce akurat bieżącej rutyny, to biorę aeropressa i wymyślam jak se go dzisiaj machnąć. W innym wątku były kostki do losowania jak zrobić aero, dla mnie strzał w dziesiątkę :)

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #998 dnia: 21 Grudzień 2017, 00:06:56 »
ja se lubię czasem zmielić fest grubo, postawić aero na tłoku, zalać i 4 minuty nie ruszać, po czym odwracam przeciskam i mam jak z lekko przefiltrowanego FP

I taki też mam między innymi pomysł na kolejny raz, dzisiaj czasu nie miałem na zabawę. A poszło do zlewu bo po dwóch minutach przy grubym przemiale strasznie niedoparzone było, zero body coś jak woda z atramentem :) A 4 minuty powinno być ok, tak robię w FP...

Offline szynder

  • Wiadomości: 115
  • Ekspres: FP, V60-2, AP,
  • Młynek: Baratza Encore
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #999 dnia: 21 Grudzień 2017, 20:14:39 »
Piję teraz AP sposobem Filipa :brawa: :uklony: Z dripa do tej pory nie dałem rady tyle wyciągnąć.
Z jakiego kraju Filip miał kawę? Aż mnie korci Kenie kupić...  :evil:

Offline dilbi Kobieta

  • Wiadomości: 167
  • Ekspres: French Press, Aeropress, kawiarka
  • Młynek: Wilfa cgws-130b, ręczny
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1000 dnia: 22 Grudzień 2017, 13:21:56 »
To ja po kolejnych próbach z AP.
I zaczyna mi wychodzić coś co powinno wychodzić ;)
A teraz ciekawostka, która mnie dość mocno zaskoczyła. Zmieliłam trochę drobniej, metoda normalna, preinfuzja, wymieszanie, dolanie reszty wody. I dzieć mnie zawołał. Okazało się, że dzięki temu miałam fajny przelew (wycisnęłam tylko resztę, nie wiem po jakim czasie ;(), ale kawa wyszła mi naprawdę świetna :)
Więc jak widać czasami nawet bez określonego przepisu wychodzi coś fajnego :D


Offline mr_blend Mężczyzna

    • Palarnia Blend
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1089
    • Palarnia Blend
  • Ekspres: Conti Ace
  • Młynek: San Remo SR50 EVO
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1001 dnia: 26 Grudzień 2017, 19:40:55 »
Ale cudo żem znalazłem :D



Dużo się tutaj dzieje... Łącznie z wykorzystaniem dziury w tłoku na dodatkowe 50g wody. Jutro spróbuję  :pycha:

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1002 dnia: 26 Grudzień 2017, 22:36:54 »
Doczekałem się i w końcu również mam, Mikołaj przyniósł ;) Aeropress+Rhinowares.

Testowałem już różniaste ustawienia i cały czas mam jeden dylemat - jak ustawiać młynek. Czy ktoś może podpowiedzieć? Rhinowares od dołu ma takie pokrętło, które po kilku pierwszych klikach zaczyna chodzić już coraz luźniej i ciężko później wyczuć kolejne kliknięcia. Staram go rozkręcać do ok 20 klików i tak zmieloną kawę ładuję do AeroPressa.

Technika odwrócona na przykładzie Brazil Diamantina:
- tłok dociśnięty do 4-ki (jeśli robię 2 porcje) lub pomiędzy 3 a 2 (jeśli robię jedną)
- ok 9 gram kawy przy jednej porcji i ok 19-20 przy dwóch porcjach
- ~85 stopni
- przy 2 porcjach zalewam do preinfuzji mniej więcej do wysokości (3) na ok 20-30 sekund,  mieszam
- dolewam do końca zostawiając ok 1 cm marginesu, mieszam, zakładam korek, czekam 1:30
- odwracam, przeciskam ok 15 sekund

Czy robię jakiś znaczący błąd? Może właśnie powinienem mielić bardziej na proszek jak do espresso?

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1003 dnia: 26 Grudzień 2017, 23:12:48 »
Ale cos nie tak w smaku? Aeropress wiele wybacza wiec jesli w smaku wszysko ok to tylko sie cieszyć
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Evanduril Mężczyzna

    • pluszanki.pl
  • Wiadomości: 339
    • Projektowanie graficzne i fotografia
  • Ekspres: Aeropress/Prismo, OXO Good Grips, Kawiarka, Phin, Gaggia Classic
  • Młynek: 1zespresso/MYM 54, Baratza Sette 270
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #1004 dnia: 27 Grudzień 2017, 01:05:22 »
Nie jestem w stanie tego stwierdzić, bo nie mam odpowiednio wyrobionych kubków smakowych :) Dla mnie kawa jest albo dobra, albo niedobra ;) Natomiast naczytałem się jak to świeżo palona i dobrze zrobiona kawa smakuje, jak pachnie, jakie są w niej nuty - ja tego nie czuję i nie wiem, czy coś robię źle, czy po prostu muszę przez rok pić kawę bez cukru i mleka, żeby zacząć to wyczuwać. Kawa pachnie mi kiedy otwieram opakowanie, ale po zaparzeniu niespecjalnie czuję coś innego poza samym zapachem kawy.


 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi