Autor Wątek: Aeropress  (Przeczytany 516316 razy)

Online Mader Mężczyzna

  • Wiadomości: 679
  • Ekspres: Aeropress, Drip V60-02, Kalita, Clever Drip, Gabi Master A
  • Młynek: Comandante C40 MK3 Iron Heart
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #840 dnia: 10 Wrzesień 2017, 17:01:24 »
Nie bój się zamieszać jak WS napisał. To nic złego

Offline grex

  • Wiadomości: 1031
  • Ekspres: Aeropress+FlaVin sRGB, Phin, Moka 2tz inox, Slowpresso
  • Młynek: Eureka+mikro hopper
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #841 dnia: 12 Wrzesień 2017, 18:25:51 »
pewien wietnamski konstruktor zainspirował się aeropressem i stworzył Phin-pressa, dedykowanego specjalinie do kawy Arabika:
! No longer available

O ile dobrze widzę to żadne papierowe filtry nie są tam wymagane, podobnie jak sam Phin to kolejny genialnie prosty wynalazek.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #842 dnia: 13 Wrzesień 2017, 11:04:09 »
Panie i Panowie, potrzebuję pomocy.
Pod kątem wyjazdowym zakupiłem Aeropress.
I teraz szukam, prostej metody parzenia w nim kawy.
To co będę miał ze sobą: odmierzoną 16g porcje kawy, młybek C40, AeroPress, zwykły czajnik elektryczny, kubek 250-300 ml.
Bez wagi, bez termometru. Nie chce też rozwadniać, zalanie, przeciśnięcie i kawa do picia :)
Z góry dzięki za poradę.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #843 dnia: 13 Wrzesień 2017, 11:07:33 »
Ja robię 20 g kawy na 215 g wody, parzenie 1:30 min - w tym 30 s preinfuzji na pół wysokości - i przeciskanie ~15 s. Robiłem ostatnio w górach, świetnie wyszło :) Tyle że miałem wagę, ale czajnik i kubek jakie planujesz.

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #844 dnia: 13 Wrzesień 2017, 11:09:23 »
15g, metoda odwrócona (tłoczek wciśnięty na 4), gotujemy wodę i czekamy ok 2 minut żeby ostygła, zalewamy na ok 30 sekund 50g (jedna miarka), potem zalewamy do końca i od razu mieszamy przez ok 30-40 sekund, zakręcasz sitko z namoczonym filtrem i przeciskasz - ok 20 sekund na początek.

Prosto szybko i bez zbędnych gadżetów ;)

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #845 dnia: 13 Wrzesień 2017, 11:19:10 »
Panie i Panowie, potrzebuję pomocy.
Pod kątem wyjazdowym zakupiłem Aeropress.
I teraz szukam, prostej metody parzenia w nim kawy.
To co będę miał ze sobą: odmierzoną 16g porcje kawy, młybek C40, AeroPress, zwykły czajnik elektryczny, kubek 250-300 ml.
Bez wagi, bez termometru. Nie chce też rozwadniać, zalanie, przeciśnięcie i kawa do picia :)
Z góry dzięki za poradę.

Łyżeczka z zestawu się przydaje, nabierasz w nią około 15-17 gram ziarenek, tyle ile potrzebujesz akurat więc nawet nabierając prosto z paczki powinno wyjść ok :) I chyba nie bawiłbym się w odmierzanie ilości wody na preinfuzję, po prostu zalej tak żeby przykryć kawę wodą, poczekaj i lej prawie do pełna (ok 225-250 ml) i odczekaj wg uznania :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #846 dnia: 13 Wrzesień 2017, 11:57:04 »
Nie zapomnij o wodzie. Ja miałem kawę, wagę, młynek i ap. Niestety żadna woda się nie nadawała i kawa była fatalna.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #847 dnia: 13 Wrzesień 2017, 11:58:33 »
Kawa zmielona do małej torebki strunowej. Kubek 0,5 litra w zupełności wystarcza na rozgrzanie zalanie i wymycie aeropressu. Mały palnik plus mała maszynka. Całkowicie zrezygnowałem z wagi miarki. Generalnie przelewam do kubka w którym gotuję a nastepnie do filiżanki po espresso. To daje mi wypicie 3 -4 kaw ;-) za jednym razem.
Nie zapomnij o wodzie. Ja miałem kawę, wagę, młynek i ap. Niestety żadna woda się nie nadawała i kawa była fatalna.
Generalnie wodę zabieram do butelki o,5 litrowej.

Offline slusar_o2 Mężczyzna

  • Wiadomości: 530
  • Ekspres: Dream PID, La Peppina, v60, FP, moka, etc.
  • Młynek: Niche, C40, Rhino
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #848 dnia: 13 Wrzesień 2017, 12:24:59 »
ja robię metoda z instrukcji i niczego nie mierzę. wiem tylko ile wody muszę na końcu dolać żeby kawę rozcieczyc.

Offline Epitaph

  • Wiadomości: 9
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #849 dnia: 13 Wrzesień 2017, 15:07:19 »
Macie sprawdzony przepis na Latte z Aeropressu? Tj. proporcję wody/kawy ile sec parzenia/przeciskania no i ile mleka. Kawę robię już pyszną, wydzodzi mi tak +- w zależności od sposobu (200ml) naparu, piję czarną. Uwielbiam też Latte, a ciągle nie wiem jak ugryźć, aby jakoś to wyszło.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #850 dnia: 13 Wrzesień 2017, 15:40:47 »
No jak kawę robisz już pyszną, to wystarczy spełnić mleko i dodać do kawy.

Offline pj.w Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3458
  • Ekspres: Londinium R, Strietman CT2
  • Młynek: Titus Nautilus, Kafatek MC4, Baratza Forte BG, 1zpresso ZP6
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #851 dnia: 13 Wrzesień 2017, 15:48:29 »
Dzięki!
Ekstra urządzenie, zrobiłem tak po prostu: podstawą metodą, 16g kawy (mielenie takie jakiego używam do V60-01), circa 230 ml wody na raz, zamieszanie, tłoczek, 1 minuta parzenia, zamieszanie i przeciskanie około 20 s.
La Cabra Ethiopia Konga - wyszło pysznie :).

Offline Epitaph

  • Wiadomości: 9
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #852 dnia: 13 Wrzesień 2017, 16:13:37 »
No jak kawę robisz już pyszną, to wystarczy spełnić mleko i dodać do kawy.


No tak, tylko, że ja robię zwykłą czarną (18g, 200ml wody), a tu chyba trzeba zrobić espresso. Nie mam na to przepisu, poza tym chyba ważne proporcje mleka do kawy, ect.

Offline dopeman

  • Wiadomości: 1044
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #853 dnia: 13 Wrzesień 2017, 19:42:47 »
No jak kawę robisz już pyszną, to wystarczy spełnić mleko i dodać do kawy.


No tak, tylko, że ja robię zwykłą czarną (18g, 200ml wody), a tu chyba trzeba zrobić espresso. Nie mam na to przepisu, poza tym chyba ważne proporcje mleka do kawy, ect.
Przepis z kartonika w takim razie powinien być dla Ciebie idealny :)

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Aeropress
« Odpowiedź #854 dnia: 15 Wrzesień 2017, 22:45:56 »
Mam już AP ponad miesiąc i tak od połowy delikatnie schodzi mi guma z uszczelki. Takie okruszki z boku się urywają. Przeglądałem wątek i wcześniej pojawiło się to również.
Czy to tak będzie już cały czas czy w pewnym momencie przestanie schodzić? Obecnie uszczelka dobrze trzyma i nic nie przecieka. Kawę parzę tylko metodą przelewową ok 2 razy dziennie 7 dni w tygodniu (chyba że Drip).
AP oryginalny więc to nie kwestia słabej jakości gumy. Starałem się dbać - nawilżanie wodą przed włożeniem do dziurki.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi