Autor Wątek: Telefony komórkowe...  (Przeczytany 60125 razy)

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #165 dnia: 02 Październik 2017, 01:04:05 »
Temat instalatora z wybieraniem gotowych paczek przerabiałem, wolę je sam zainstalować ;) Mniej więcej działa to tak jak instalacja programu z kilkoma opcjami paczek w windowsie. Coś dołożyć, z czegoś zrezygnować... A instalator pcha wszystko. Ze sterownikami do wifi problemów nie mam, przynajmniej przy karcie intela - jak miałem kiedyś jakiegoś dlinka na pcimcia to dopiero była walka... A i tak używanie tego było strasznie upierdliwe. I tak używałem zawsze wersji rozwojowej(nie pamiętam jak się testing nazywa) zamiast sida, naczytałem się nt losowych sypnięć paczek w sidzie i wolałem nie ryzykować, developerem nie jestem i póki co tak zostanie. A sudo przemilczę, bo cholerstwo niesamowicie upierdliwe, szczególnie w ubuntu - chociaż tam nie znaleźli blokady na sudo su chyba.

A postarzanie w przypadku androida i iOS wygląda podobnie. Oba systemy sprowadzają się do kupna nowego telefonu, opcje home made pomijam - na lg p760 testowałem kilkanaście chyba, w każdej były mniejsze lub większe problemu. Root, recovery, instalacja, gapps, potem szukanie programów... A w iPhone mam od razu wszystko - przeglądarka działająca jak Opera, która jest jedyną jaką toleruję(FF celowo chyba spowalnia komputery, kolega mówił że nawet u niego muli - a na kompa wydał kilka tysięcy), smsy, telefon, launcher i cała reszta jakoś mi nie przeszkadzały - ale tak po prostu, zacząłem używać telefon, którego nie chciałem(ale był tak tani, że na bitwę z serwisem szkoda mi było czegoś droższego) a tu się nagle okazuje, że tak naprawdę nie zaczynam od wejścia na google play i ściągania X aplikacji, które chciałem - pomijając te, które i tak ściągam niezależnie od telefonu. I przy, tak naprawdę przypadkowej, zmianie systemu jakoś nie znalazłem niczego, co by mi przeszkadzało. No, może poza opcją podłączenia przez bt interfejsu diagnostycznego, który i tak mi się zepsuł po chwili użytkowania - a i tak kosztuje dolar więcej, więc te 5 zł to pomijalna różnica(aliexpress to nie allegro i nie ma tak dużych różnic). Reszta działa. Tak po prostu działa, nie potrzebuję zmieniać launchera, domyślnych aplikacji itd, bo reszta działa. No i chyba najważniejsza w tym wszystkim rzecz - standardowego użytkownika telefonu nie obchodzi zmiana launcherów, konfiguracje i inne rzeczy. Ma wyjąć z pudełka, uruchomić, ściągnąć potrzebne aplikacje i używać. Ja się taki stałem kupując nowe G3 w sklepie, co prawda coś tam dogrywałem, ale po zabawach z custom romami odechciało mi się większych zmian, bo kończyło się na dociągnięciu innego motywu, tapety i kilku aplikacji dorzuconych przez LG do doinstalowania w razie potrzeby. Przerzucając się na iPhone'a nie potrzebowałem nic takiego... Działa szybko, motywu nie trzeba zmieniać, aplikacji nie trzeba dociągać. Notatki są, mail mniej upierdliwy niż gmail jest(zanim na androidzie znalazłem wygodnego klienta maila musiałem kilka przerobić) - choć od dłuższego czasu go nie używam z braku potrzeby, kontakty zawsze się synchronizują(android miał z tym dziwne problemy, wszystko co miało być synchronizowane z kontem google na służbowym telefonie zniknęło), jedyne powiadomienie jakie dostałem z systemu było o małej ilości wolnego miejsca w pamięci bo napstrykałem za dużo fotek. A, no i porównaniu z androidem 6.0 mam bezproblemowy dostęp do uprawnień wszystkich aplikacji, bo w tamtym wszystko schowali w jakimś dziwnym miejscu, którego nie znalazłem.

A porównanie do KDE bardzo trafione do obu systemów - nowszy program, starszy sprzęt sobie nie radzi. I nie ma przy tym postarzania produktu. A ten pozew to generalnie możza sobie w dupsko wsadzić, bo tak samo mógłby robić każdy producent - zesra się po gwarancji to idź po nowy. A że tej gwarancji jest rok... Mało mnie to interesuje w naszym kraju, bo jest coś takiego jak rękojmia i po rozmowach z Federacją Konsumentów wiem tyle, że to ich trzeba używać, a nie oddawać na gwarancję. To akurat w 100% reguluje prawo, więc nie można trafić na kilka miesięcy naprawy w serwisie, a są takie przypadki. A to części z chin lecą, a to pracownik na chorobowym, kurier od miesiąca nie chce odebrać paczki i inne gówniane wymówki. Ale to juz dotyczy chyba dosłownie każdego serwisu, ja np z LG miałem tak, że nie potrafili przeczytać zgłoszenia i naprawiali tylko to, co im się chciało - a w przedostatniej naprawie wymienili to, co trzeba było plus aparat, z którym nie było żadnych problemów i go zepsuli... Banda kretynów z mławy, 4 miesiące walki o naprawę 4 usterek, które można by było naprawić od razu.

PS. Trochę zdjęć przy kombinacjach z przenoszeniem fotek z telefonu na kartę pamięci i na dysk mi uciekło, ale miałem gdzieś screeny z zajętym całym ramem w G4, całe 3 GB zjedzone cholera wie gdzie - wystarczyło, że pojawił się tam 6.0...

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #166 dnia: 05 Październik 2017, 17:18:10 »
Zaktualizowałem iPhone 6 do 11.0.2 - i muli. Ekran przewija się gładko i szybko, ale z otwieraniem stron i ogólnym czasem reakcji telefonu - raczej kiepsko.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #167 dnia: 05 Październik 2017, 17:35:34 »
U mnie w 5S loteria, ale ja mam już 11.1 bo się do beta testów zapisałem z nudów... Telefon i podstawowe funkcje działają normalnie, animacje sporo fajniejsze, a aplikacje ładują się raz dłużej raz krócej. Trochę losowe działanie, ale jakiś tam feedback wysyłam. Ciekawe tylko czy coś z tym zrobią.

Offline M

  • Administrator
  • Wiadomości: 1665
  • Ekspres: CKE, Junior, Rota, alternatywa
  • Młynek: Aergrind, C40
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #168 dnia: 31 Październik 2017, 14:59:11 »
Ale popłynęliście z tematem :picardpalm:

Ja właśnie czekam na paczkę z moto x force, kupiłem roczną używkę za jakieś śmieszne pieniądze, zaraz po tym jak 3 raz w ciągu pół roku potłukłem wyświetlacz...

A jakby ktoś nie wierzył w wytrzymałość wyświetlacza...

! No longer available

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #169 dnia: 22 Grudzień 2017, 11:36:42 »
No i Apple się przyznało do celowego postarzania.

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #170 dnia: 22 Grudzień 2017, 15:52:13 »
Czytałem. Mam 6S.
Dramatu nie ma.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline andy Mężczyzna

  • Wiadomości: 187
  • Ekspres: AP, Siurkacz V60, Bialetti Venus 2tz, Phin, Chemeks, Moccamaster Cup One
  • Młynek: Comandante MKIII Red Sonja, Rhinowares
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #171 dnia: 22 Grudzień 2017, 22:55:37 »
Cytat: fux
To wskaż mi, gdzie jest postarzenie?
EOT.
Szach mat  8)
https://www.spidersweb.pl/2017/12/iphone-akumulator-moc.html

Kto miał racje?  :taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec: :taniec:  :jezyk:


Wesołych Świąt!

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #172 dnia: 22 Grudzień 2017, 23:03:01 »
Jak zwał tak zwał.
Nadinterpretacja określenia.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #173 dnia: 28 Czerwiec 2018, 08:59:45 »
Wszystkie te nowoczesne smartfony są diabelskim wynalazkiem, niezdrowym w dodatku...

Czy ktoś wie może, gdzie można kupić telefon nie świecący matrycami LED? Telefon, który zamiast tego bolącego świecidełka ma wyświetlacz jak w czytnikach -- e-ink?

Offline Fux Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 2980
  • Ekspres: La Marzocco Linea Micra, tygielek
  • Młynek: G-RISTO W
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #174 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:08:33 »
Przecież możesz ustawić jasność podświetlania.
Człowiek może wyzbyć się wszystkiego z wyjątkiem pokus...

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #175 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:09:34 »
Nokia 6310i na znanym portalu aukcyjnym? Mam takową w szufladzie i co jakis czas uzywam jako backup, jak komuś w domu padnie super-hiper high-end smartphone  [emoji38] Dobry telefon nie do zajechania.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6159
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #176 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:20:11 »
@Antonio Były takie proby, ale chyba sie nie przyjęły niestety. Producenci się :hyba na razie wstrzymali w oczekiwaniu na kolorowe e-inki.

Offline ziarenko

  • Wiadomości: 929
  • Ekspres: Ascaso Dream Electronic, Kitty 6tz, Bialetti Mukka Express, drip Tiamo, Coffee Press Tiamo, Chemex
  • Młynek: Eureka Mignon Single Dose, i-2 mini, Comandante MK3
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #177 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:36:31 »
Był taki Yotaphone 2, który posiadał z tyłu drugi ekran e-ink. Chyba w ubiegłym roku wyszedł Yota 3, ale nie wiem czy jest dostępny w Polsce.

Offline siewcu Mężczyzna

  • Wiadomości: 5082
  • Ekspres: LaPa EP
  • Młynek: Aergrind
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #178 dnia: 28 Czerwiec 2018, 09:55:32 »
Szukaj telefonu, który ma po prostu LCD albo IPS, a nie AMOLED. Szajsungowe matryce mają specyficzne barwy, które np. dla mnie są wymiocinogenne...

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 597
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: Telefony komórkowe...
« Odpowiedź #179 dnia: 28 Czerwiec 2018, 11:12:33 »
Light Phone 2:
https://www.spidersweb.pl/2018/03/light-phone-2-indiegogo.html

Tylko nie wiem czy to już kupić gdzieś można.

A ok, juz mam:
Estimated delivery - April 2019

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi