Autor Wątek: Acaia Lunar  (Przeczytany 8414 razy)

Offline Jozin von Bazin

  • Wiadomości: 480
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #60 dnia: 07 Marzec 2023, 15:35:22 »
Ktoś z użytkowników acai mógłby się wypowiedzieć, czy też kropla wody uruchamia przyciski? W jaki sposób przełącza się tryb pracy?
W Acai można wchodząc w menu wagi ( wewnętrzne, nie przez aplikację) zablokować wszystkie niepotrzebne tryby, tak że waga się odpala tylko w jednym właściwym trybie. Kropla wtedy nic nie przełączy. ARC powinna mieć te same funkcje.

Offline TomSun

  • Wiadomości: 98
  • Ekspres: LaMarzocco LineaMicra, Jura J6,
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Grudzień 2023, 22:09:30 »
Znów jakieś osobiste wycieczki :( po co?

Co Januszowego jest w tej wypowiedzi? Jestem użytkownikiem tej wagi od lat, potrafię na nią spojrzeć obiektywnie, napisałem swoje odczucia.
Nie bardzo rozumiem po co ta opcja? Przecież czas liczymy od włączenia wody, a nie zetknięcia się naparu z filiżanką. Od 2015 używałem tej wagi i ani razu ta opcja nie była mi potrzebna. Ogólnie Lunar jest bardzo przeciętną wagą, bez jakiejkolwiek wymówki dlaczego tyle kosztuje.

Gdzie tu zadzieranie nosa? Miałem dość wag - od chińczyka, przez brewiste, Timemore Black mirror, Hario, felicita, Pearl, Lunar, ohaus. I stwierdzam, ze akurat Lunar jest przeciętna. Możesz coś merytorycznie napisać zamiast uciekać do wycieczek osobistych?
Więc tak.

Wagę mam od niespełna 2 lat, robię 2-3 shoty dziennie. Nie zawiodła mnie nigdy, ładowałem ją tylko raz. Moim zdaniem jest rewelacyjna, funkcjonalna i bezawaryjna


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline rollo45 Mężczyzna

  • Wiadomości: 1442
  • Ekspres: Strietman CT2, Londinium R24,
  • Młynek: EK43S ICON
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Grudzień 2023, 23:06:02 »
Też używam Lunara a miałem kilka innych i Lunar dla mnie osobiście jest najlepszy .

Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #63 dnia: 22 Grudzień 2023, 16:14:56 »
Używam Lunara już od jakiegoś czasu - w zasadzie jestem w pełni zadowolony. Obiektywnie patrząc też nie do końca wiem czy cena jest na 100% adekwatna ;) bo nie wyróżnia się funkcjonalnie czymś szczególnym natomiast broni się jako całość i suma swoich wszystkich mniejszych i większych zalet (ogólny design, wymiary, prędkość działania, powtarzalność wyników i taka „przyjemność” z użytkowania ;) ).

Mam natomiast ze swoim egzemplarzem mały problem - czasem, zupełnie losowo, „głośniczek” ulega jakiemuś wyciszeniu / przytłumieniu i ledwo słychać dźwięki wydawane przez wagę. Pojawia się to zupełnie losowo, czasem częściej, czasem rzadziej. Zwykle ustępuje samo, czasem po rozkręceniu wagi i lekkim poprzesuwaniu bebechów i ponownym skręceniu. Po kilkunastu takich epizodach, kiedy problem ponownie wystąpił, wysłałem ją do serwisu (Konesso, tam gdzie kupowałem). Niestety tak jak myślałem, w transporcie się „naprawiła” także serwis po prostu stwierdził, że działa i odesłał z powrotem (mimo, że wysyłałem przy zgłoszeniu film obrazujący problem). Ktoś miał taki problem ze swoim Lunarem?

Offline TomSun

  • Wiadomości: 98
  • Ekspres: LaMarzocco LineaMicra, Jura J6,
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #64 dnia: 22 Grudzień 2023, 16:57:04 »
Używam Lunara już od jakiegoś czasu - w zasadzie jestem w pełni zadowolony. Obiektywnie patrząc też nie do końca wiem czy cena jest na 100% adekwatna ;) bo nie wyróżnia się funkcjonalnie czymś szczególnym natomiast broni się jako całość i suma swoich wszystkich mniejszych i większych zalet (ogólny design, wymiary, prędkość działania, powtarzalność wyników i taka „przyjemność” z użytkowania ;) ).

Mam natomiast ze swoim egzemplarzem mały problem - czasem, zupełnie losowo, „głośniczek” ulega jakiemuś wyciszeniu / przytłumieniu i ledwo słychać dźwięki wydawane przez wagę. Pojawia się to zupełnie losowo, czasem częściej, czasem rzadziej. Zwykle ustępuje samo, czasem po rozkręceniu wagi i lekkim poprzesuwaniu bebechów i ponownym skręceniu. Po kilkunastu takich epizodach, kiedy problem ponownie wystąpił, wysłałem ją do serwisu (Konesso, tam gdzie kupowałem). Niestety tak jak myślałem, w transporcie się „naprawiła” także serwis po prostu stwierdził, że działa i odesłał z powrotem (mimo, że wysyłałem przy zgłoszeniu film obrazujący problem). Ktoś miał taki problem ze swoim Lunarem?
U mnie osobiście taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Generalnie to ten dźwięk mi nawet przeszkadza.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #65 dnia: 22 Grudzień 2023, 17:08:00 »

U mnie osobiście taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Generalnie to ten dźwięk mi nawet przeszkadza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja to nawet szukałem takiej, żeby można było dźwięk wyłączyć. Tu nie ma takiej opcji?



Offline TomSun

  • Wiadomości: 98
  • Ekspres: LaMarzocco LineaMicra, Jura J6,
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Grudzień 2023, 17:15:26 »

U mnie osobiście taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Generalnie to ten dźwięk mi nawet przeszkadza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja to nawet szukałem takiej, żeby można było dźwięk wyłączyć. Tu nie ma takiej opcji?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline TomSun

  • Wiadomości: 98
  • Ekspres: LaMarzocco LineaMicra, Jura J6,
  • Młynek: Eureka Mignon Specialita
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Grudzień 2023, 17:17:58 »

U mnie osobiście taka sytuacja nigdy nie miała miejsca. Generalnie to ten dźwięk mi nawet przeszkadza.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja to nawet szukałem takiej, żeby można było dźwięk wyłączyć. Tu nie ma takiej opcji?





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Offline fill Mężczyzna

  • Wiadomości: 790
  • Ekspres: BFC Junior Plus Lavetta, Crem One 2B R-GSP, Ascaso Dream
  • Młynek: Niche Zero
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Grudzień 2023, 17:18:23 »
No to super, w sumie ma wszystko co potrzeba




Offline ivosmo

  • Wiadomości: 49
  • Ekspres: Lelit Mara X
  • Młynek: G-iota / DF64v
Odp: Acaia Lunar
« Odpowiedź #69 dnia: 22 Grudzień 2023, 18:01:43 »
Hehe :) a ja tam lubię to piszczenie ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi