Autor Wątek: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017  (Przeczytany 3383 razy)

Offline acerola

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso Steel uno prof Pid (model 2017)
  • Młynek: Ascaso steel I-1
Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« dnia: 18 Marzec 2018, 21:39:46 »
W związku z tym, że wątek dotyczący nowych modeli ekspresów Ascaso Steel był intensywny przed samym uruchomieniem sprzedaży i nie zakończył się na tym forum jakimiś większymi recenzjami, pozwolę sobie zamieścić moje spostrzeżenia, bo dwóch tygodniach używania nowego Ascaso Steel Uno Prof PID. Poprzednio przez 3 lata używałem Steel-a Uno też w wersji PID ale z bojlerem.
Całościową recenzję wersji Duo (podwójny termoblok) znalazłem tu:
popularcoffee.pl/ascaso-steel-prof-duo-pid-test/
W zasadzie z większością opinie zawartych w tym teście mogę się zgodzić.

To co poniżej, to moje osobiste porównanie do poprzedniej wersji Steel-a Uno PID (z bojlerem).

Wersja kolorystyczna,
bo teraz jest wybór (black or white or shine)
Ja mam wersję  w całości Shine  i ona  jest bardzo shine :-) Tzw. lustro. Jedni to lubią, drudzy nienawidzą, bo … „widać odciski paluchów”. Kwestia gustu, nie dyskutuje.

Natomiast ma to znaczenie przy następnej kwestii:
oświetlenia ledowo-diodowego.
Te większe, oświetlające „blat roboczy” są dosyć mocne i odbijają się w lustrzanej powierzchni. Trochę oślepiająco. To samo dotyczy diodek, nad przełącznikami. Mają co prawda mikro ekranik (matowy), ale jak ekspres stoi dość wysoko, to potrafią trochę też dać po oczach. Rozwiązaniem jest zaklejenie półprzeźroczystą folią, zamalowanie, co tam jeszcze można wymyślić. Teraz mam oświetlenie pod kolor szafek w kuchni. I żona zadowolona.

Włącznik ekstrakcji
Ten „programowalny” włącznik (dwa ustawienia ilości wody), to fajny bajer , ale trochę brakuje mi klasycznego „hebelka” (jak w poprzedniej wersji) . No ale raczej to na plus. Pamiętać tylko trzeba, że przepływomierz jest przed pompą, więc nie można tego traktować, że programuje się czas :-)
Podczas ekstrakcji na wyświetlaczu uruchamia się stoper, przydatne. A jak nie, to … można go w ustawieniach wyłączyć.

Inaczej montowane wylewki – też nakręcane, ale nie ma uszczelki, tylko kontrująca śrubka, więc jak ktoś często zmienia z podwójnej na pojedynczą, to … najlepiej założyć tę mini uszczelkę (z poprzedniej wersji), bo inaczej trzeba mieć pod ręką mały imbusik.


Szybkość nagrzewania – tutaj zdecydowane przyspieszenie w stosunku do bojlera. Oczywiście zawsze pozostaje kwestia nagrzania kolby itd., ale jedno ma wpływ na drugie i całość dużo szybciej się nagrzewa. No oczywiście to nie jest automat, który udaje, że jest już wszystko idealne po 1 minucie :-)

Regulacja temperatury
 Przyciski, nieco inne ale tak jak w poprzedniej wersji, ten sam system, bezproblemowo. Inne parametry też można ustawiać bez większych kłopotów – tutaj nie mogę się zgodzić z tym co napisano w recenzji Duo. Albo jestem bardziej techniczny, albo instrukcję chciało mi się przeczytać. A Ascaso nawet wypuściło małą, nazwijmy to „ściągę”, taką „łopatologiczną”.

Natomiast – to jest termoblok i dodatkowo wyświetlacz pokazuje to co mamy na prysznicu (!). Znaczy się temperaturę (!). Brawo. A jak ktoś miał (ma) w poprzednim ekspresie pomierzoną temperaturę na wylewce, to jest parametr nazwijmy go „poprawka”, którym można „korygować”  ustawienia, tak aby priorytetem była … wylewka. Na pewno przydatne, dla takich co lubią mierzyć, poprawiać i mieć wszystko tak jak oni chcą.

Preinfuzja
Tego nie było w poprzednim modelu. Nie mogło być, z oczywistych względów (mały bojler). Dla miłośników arabik i innych subtelnych mieszanek (to moja opinia) – potrzebny.

Kolba
Tym razem drewniana rączka (znowu kwestia gustu, jak ktoś woli poprzednią czarną to chyba też da się „załatwić” u Pana Janusza. Na początku bardzo ciasno wszystko spasowane– no to jest sprawa, która mnie początkowo trochę denerwowała. Po dwóch tygodniach jest już lepiej. Ale jakbym chciał już teraz aby „patrzyła” prostopadle do przedniej płyty ekspresu, to … bym jej chyba potem nie odkręcił :-) Trzeba się przyzwyczaić, inne rozwiązanie techniczne i już, zobaczymy za kilka miesięcy.

Podgrzewanie filiżanek
W poprzednim modelu płytę wierzchnią grzał nie izolowany bojler. Tutaj jest osobna grzałka, więc uwaga po rozgrzaniu można sobie łapkę poparzyć. Ale ciekawa sprawa, grzałka nie jest na całej powierzchni płyty, około 5 cm pas blachy w tylnej części jest nieco chłodniejszy i tam, można trzymać … sitka ? Albo inne „metale” :-)

Regulacja ciśnienia
No tego mi bardzo brakowało przy poprzedniej wersji. Teraz widać co się dzieje przy ekstrakcji i jeszcze można mieć wpływ na ciśnienie ! Zdecydowanie tak.

Inne rozwiązanie budowy samego prysznica
W poprzednim niby łatwiej było na szybko odkręcić, ale przy procesie przecierania/ mycia sitko prysznica lubiło się czasem luzować (przynajmniej u mnie) . A za mocno też nie można było dokręcić. Teraz jest jakby podwójne sito. Na razie myślę, że lepsze rozwiązanie. Zobaczymy.

 Zawór zwrotny
To na razie element „badany”, tak jakby w poprzednim modelu więcej „odsysał” po zakończeniu ekstrakcji. Ale to taka baaardzo subiektywna obserwacja, albo kwestia doregulowania. Aby dobrze mnie zrozumiano, nie że zostaje dużo wody na ciastku, ALE … :-)
No w zasadzie to chyba to jest potrzebne, bo będzie o czym rozmawiać, podczas wizyt po kawę w Ascaso Łódź. Poregulujemy – nie poregulujemy – nieważne. Ale fajnie się gada ;-)

O tym jak jest generowana para i jak działa ten element ekspresu się nie wypowiadam, bo … nie używam prawie wcale. Nie czuję się znawcą w tym obszarze.

A przy okazji zakupu ekspresu, wreszcie znalazłem u Pana Janusza pojemnik z odbijaczem, metalowy, nierdzewny, ciężki, na gumowych nogach. Nic się nie trzęsie, nie hałasuje, nie przewraca itd. Wykonanie jak do baru, ale idealnie pasuje do domu.  I znowu żona zadowolona. A to jest nie do przecenienia :-)

Sławomir

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Marzec 2018, 22:29:54 »
Fajna relacja ale zabrakło mi w niej jednego a jaka kawa? Widzisz jakieś korzyści, zysk w postaci lepszego espresso itd? Oki jest preinfuzja a inne parametry lub jakość ekstrakcji jak się zmieniły ?

Offline acerola

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso Steel uno prof Pid (model 2017)
  • Młynek: Ascaso steel I-1
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Marzec 2018, 22:39:14 »
Kawa znakomita :-). Poprzednio też była znakomita, ale ... trochę czasu zajęło opanowanie np.spadków temperatury przy ekstrakcji ze względu na mały bojler. Więc było wrażenie nie do końca panowania nad sytuacją. Teraz tej przypadłości nie ma. Można poeksperymentować w drobiazgach, a to trochę z ciśnieniem. a to z temperaturą (bo bardziej powtarzalna) itd. Jak pewnie wiesz, trochę się dochodzi do swoich ulubionych smaków. A nie opisywałem tego, bo to czy kawa smakuje z ekspresu czy nie to rzecz subiektywna.
Maszyna mocna, ustawialna, powtarzalna, solidnie wykonana + znakomita obsługa handlowo/serwisowa. Dla mnie więcej nie potrzeba.

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4424
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marzec 2018, 07:31:29 »
Było by coś nie teges gdyby nowszy lepszy ekspres okazał się gorszy ale tak jest chyba ze wszystkim. Grzałka do podgrzewania blatu z filiżankami hmm ja dziękuję u mnie prąd drogo oj drogi.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2390
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marzec 2018, 08:18:38 »
Manfred nie zawsze chęć poprawy, czasem na siłę daje dobre efekty, nie mówię tu o Ascaso ale miałem kiedyś np bardzo dobre żelazko i kiedy zakończyło żywot kupiłem nowy i teoretycznie lepszy model tego samego producenta który był do niczego, zbyt lekkie i strasznie przywierająca powierzchnia stopy może księgowi doszli do głosu ;-)  Zobacz np czy wstawienie trybu eko do RS jest modyfikacją dająca lepsze efekty parzenia kawy, szczęście że UNO Pid ma sensowne modyfikacje, chociaż dla mnie ledy trochę zbyt krzykliwe ale ja widać nie jestem nowoczesny ;-)

Offline acerola

  • Wiadomości: 13
  • Ekspres: Ascaso Steel uno prof Pid (model 2017)
  • Młynek: Ascaso steel I-1
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marzec 2018, 09:18:08 »
Grzałka do podgrzewania blatu z filiżankami hmm ja dziękuję u mnie prąd drogo oj drogi.
To żaden problem, bo można po prostu ... odpiąć kabelek i już :-)

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4815
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Marzec 2018, 17:00:37 »
Podobnie z LEDami. Też można odpiąć kabelek i świecić nie będą. Albo lekko przesłonić...
Dzięki, acerola za opis. Zapraszamy po kawkę. W przyszły wtorek będzie u nas świeżutka dostawa z Włoch.
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #7 dnia: 23 Marzec 2018, 21:52:07 »
Co do prądu... To lekko się zdziwiłem. Na+ Jakiś czas temu kupiłem zdalny programator/włącznik. To coś ma program pod androida i mierzy zużycie. W pierwszej minucie/minutach jest ok. 1350W. Jak ekspres osiągnie swoją temp. co robi bardzo szybko, zużycie spada do ok. 23W. I tylko tyle idzie na podtrzymanie. Więc super jak dla mnie.
Z minusów ekspresu: względy praktyczne dotyczące czyszczenia. Pojemnik na wodę zbyt wysoki i wąski. Ciężko czyścić dno pojemnika, szczególnie że śliskiego nalotu.
Po drugie: po jakiego grzyba te przegrody w ociekaczu? Nie lepszy prosty pojemnik jak w ARC'u, który w dodatku miał wygładzone kąty wewnętrzne i mega łatwo się go czyściło/płukało. Po co te udziwnienia?
Poza tym 👌
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2018, 21:54:13 wysłana przez wushu81 »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Marzec 2018, 00:12:55 »
te przegrody w ociekaczu
Myślisz o kuwecie, do której kapie woda / kawa po zabraniu filiżanki? Myślę sobie, że te przegrody mają na celu zmniejszenie chlapania wodą przy przenoszeniu - taki patent ma też Decent Espresso.

Offline wushu81

  • Wiadomości: 166
  • Ekspres: Steel Uno Prof Pid, Mocamaster KBG 741, Bialetti Venus,
  • Młynek: Eureka Mignon, Concept 5120
Odp: Ascaso STEEL UNO Prof PID 2017
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Marzec 2018, 00:54:06 »
Tak o "kuwetę"  chodzi. Może masz rację...
Chociaż dla mnie zbędne, bo co dzień lub dwa wylewam i nie ma tam za dużo wody /kawy,  więc nie ma co chlapać. Ale może innym to potrzebne...

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi