Autor Wątek: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso  (Przeczytany 10627 razy)

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Styczeń 2018, 15:48:46 »
Jak przychodzi 10 osób, to włączam moccamastera i na stół dokładam dzbanek mleka spienionego jeśli ktoś ma ochotę sobie dolać ;)

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Styczeń 2018, 19:36:48 »
Spokojnie, Silvia więcej niż dwa espresso i americano i tak nie pociągnie z boilerem 0.3l  [emoji38]
Coraz bardziej skłaniam się w kierunku Comandante, rozmiar i cena jak najbardziej na plus, przemiał lepszy niż w elektrykach w tej samej cenie. Kinu odpuszczę ze względu na wyższą cenę i dostępność (będzie jak będzie).

Chciałem się jeszcze upewnić- pod espresso zdecydowanie lepszy będzie Iron Heart od Nitro Blade? Na razie alternatyw nie planuję, więc patrzę stricte pod tym względem. Ciężko na razie z dostępnością Iron.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Styczeń 2018, 19:46:54 »
Iron twardsze żarna lepsze do espresso, mają też swoje minusy ale nie ma się co tym przejmować

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Styczeń 2018, 20:50:55 »
Jeśli mogę coś od siebie doradzić, to osobiście polecam Baratza Sette 30 AP. Mam Comandante IH i dokupiłem właśnie Baratza Sette 30 AP z przeznaczeniem wyłącznie do espresso. Nie zauważyłem znaczącej różnicy w przemiale obu młynków. Baratza dzięki precyzyjnemu timerowi gwarantuje bardzo powtarzalną za każdym razem dozę zmielonej kawy - przez co nasze espresso jest przyrządzane szybciej i za każdym razem wychodzi i smakuje bardzo dobrze.

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Styczeń 2018, 18:00:57 »
Jestem prawie przekonany do Comandante, nurtuje mnie tylko jedna rzecz- czy sprawdzi się jako podstawowy/główny młynek do codziennego użytku? Mimo wszystko większość osób posiada dodatkowo młynek elektryczny. Wybaczcie głupie pytanie [emoji38]

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Styczeń 2018, 18:13:10 »
Mam Comandante IH i dokupiłem właśnie Baratza Sette 30 AP z przeznaczeniem wyłącznie do espresso. Nie zauważyłem znaczącej różnicy w przemiale obu młynków.

Sam przemiał, żeby sprawdzić który jest lepszy to najlepiej jest dokonując ekstrakcji. Wyrocznią co do przemiału dobrze jak będzie: powtarzalny czas ekstrakcji, zachowanie wylewki, smak z języka. Ocena przemiału na oko smaku dobrego na 100% nie zapewni  ani równego czasu ekstrakcji.
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Styczeń 2018, 18:56:35 »
Jestem prawie przekonany do Comandante, nurtuje mnie tylko jedna rzecz- czy sprawdzi się jako podstawowy/główny młynek do codziennego użytku? Mimo wszystko większość osób posiada dodatkowo młynek elektryczny. Wybaczcie głupie pytanie

Wstajesz rano i zaczynasz kręcić dla pobudzenia organizmu, przychodzi 5 osób i proszą o kawę sam oceń czy się sprawdzi wszystko zależy od Twoich oczekiwań i podejścia do życia ;-)

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Styczeń 2018, 21:20:02 »
Wyrocznią co do przemiału dobrze jak będzie: powtarzalny czas ekstrakcji, zachowanie wylewki, smak z języka.

O co chodzi z zachowaniem wylewki? Wylewka w ekspresie to metalowa rynienka przytwierdzona do kolby.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10577
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Styczeń 2018, 21:28:03 »
Smak z języka to też rzecz niesłychana ;).

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 46
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Styczeń 2018, 21:31:21 »
Dzięki wszystkim za pomoc- Iron Heart zamówiony. A Aeropress za 9zł będzie miłym dodatkiem  ;)

Offline Krzysiek.B

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Gaggia Clasic 2010, Moka Bialetti
  • Młynek: Eureka Zenith Club, Porlex Mini, był Graef CM 80
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #25 dnia: 24 Styczeń 2018, 13:25:06 »
 Gratuluję wyboru, ale moim zdaniem, prędzej czy później i tak kupisz elektryczny.
Pozdrawiam. Kris

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #26 dnia: 24 Styczeń 2018, 14:08:13 »
Kupisz kupisz, bo ja kupiłem Comandante żeby mieć go jako glowny młynek do wszystkiego, ale szybko wyleczyłem się z używania go do espresso. Piękna rzecz, ale mielę nim tylko do AP. Do espresso i tylko do espresso  kupiłem Sette 30 AP. A mam jeszcze Rockiego w ciągłym użyciu zasypanego blendem do kawiarki bo to tez trenujemy z rana z żona.

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #27 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:06:20 »
ja kupiłem Comandante żeby mieć go jako glowny młynek do wszystkiego, ale szybko wyleczyłem się z używania go do espresso. Piękna rzecz, ale mielę nim tylko do AP.

Trzeba było Kinu brać ;)

Offline andrzejmakal

  • Wiadomości: 326
  • Ekspres: Lelit Bianca
  • Młynek: Lelit William, c40
Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:21:59 »


Trzeba było Kinu brać

Żeby był normalnie do wzięcia to bym wziął. Serio. Jakieś bujanie sie po niemieckich sklepach nie dla mnie. Czekałem rok żeby się pojawił - kupiłbym go pod espresso do kompletu do C40, ale too late, w pn kupiłem Sette 70 i temat młynków zamknięty.
Ciekawostka. Mam tez porlexa, którego dawno nie używałem, i teraz ruszyłem go na wyjeździe, i się zaskoczyłem ze szybciej mieli (jak mieli - tak mieli)  do AP niż C40????

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #29 dnia: 24 Styczeń 2018, 17:43:26 »
Ogólnie porlexem mieli mi się najlepiej - nie wiem jak to wytłumaczyć, ale zarówno szybkosć jaki i ergonomia w nim jest najlepsza. Po ustabilizowaniu żaren przemiał jest bardzo przyzwoity. To mój ulubiony młynek :)
« Ostatnia zmiana: 24 Styczeń 2018, 17:46:31 wysłana przez MisterTwister »

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi