Autor Wątek: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso  (Przeczytany 10549 razy)

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« dnia: 21 Styczeń 2018, 12:00:55 »
Cześć,
Od jakiegoś czasu poszukuję młynka do Silvii. Młynek będzie używany tylko i wyłącznie do espresso. Po intensywnej lekturze forum (i innych stron) mam większy mętlik w głowie niż na początku. Początkowo myślałem o i1-Steel albo Rancilio Rocky, przy czym pierwszy odpadł że względu na kulturę pracy, a drugi nie jest generalnie polecany jako młyn pod espresso.
Aktualnie zastanawiam się nad Eureka Mignon albo Macap M2M. Oczywiście wiem, że najlepszym wyborem byłaby kobyła gastro, ale absolutnie nie mam miejsca na coś takiego w kuchni. Co do wymogu nowości- młynek planuję kupić na raty. Chyba, że np na allegro jest możliwości kupna używanego przedmiotu na raty (nie wiem, nie sprawdzałem), wtedy wezmę pod uwagę używki też.

Dziękuję za pomoc/propozycję :)
Pozdrawiam

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Styczeń 2018, 13:58:59 »
Chyba, że np na allegro jest możliwości kupna używanego przedmiotu na raty (nie wiem, nie sprawdzałem), wtedy wezmę pod uwagę używki też.

tak, na allegro można także kupić sprzęt używany na raty.
co do młynków się nie wypowiadam bo sam ekspresu nie posiadam ;)
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Styczeń 2018, 14:00:26 »
Zobacz w pchlim Fiorenzato F4- 3 miesięczny, a kasę i raty może z innego źródła 😀

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2018, 14:04:25 »
Macap M2 lub Fiorek ;)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2018, 15:33:47 »
Czyli Eurekę sobie odpuścić?
Duża będzie różnica między M2 i F4? I czy warto dopłacać do timera w M2D?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2018, 00:24:32 »
Timer w M2D jest marniutki i nie pozwala na powtarzalną zmianę czasu - czas nastawia się jednoobrotowym potencjometrem.

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2018, 00:46:57 »
Dzięki za informację, czyli M2D odpada. Eureka jest taka zła,  że nikt o niej nie wspomina?

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3166
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2018, 09:07:23 »
M2M jest całkiem dobrym młynkiem entry level.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2018, 09:25:35 »
Z Eureki polecam Ci Zenith 65E, ciągle się nią zachwycam, Jak bierzesz na raty to może warto wybrać taki, żeby już nie zmieniać i nie żałować, że się nie kupiło czegoś lepszego, z mini hopperem nie jest duża.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Styczeń 2018, 10:04:24 »
Mignon jak najbardziej okej jest :) solidny i nieduży młynek. Wkrótce (w połowie lutego) będzie też wersja Specialita, nieco unowocześniony minionek z wyświetlaczem i możliwością zaprogramowania dozy i 2 presetów. http://www.eureka.co.it/en/catalogo/prodotti/macinacaff%C3%A8+istantaneo/1/20.aspx
Cenowo będzie nieco więcej niż standardowy mignon, ale jeśli rozważasz raty to tak jak przedmówcy pisali, chyba lepiej szarpnąc się na coś lepszego żeby nie żałować i myśleć o zmianie po kilku miesiącach.
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Eilchner

  • Wiadomości: 45
  • Ekspres: Rancilio Silvia, Aeropress
  • Młynek: Comandante Iron Heart
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Styczeń 2018, 14:45:13 »
Zenith to kobyła przekraczająca budżet prawie dwukrotnie.

Co do nowej wersji Mignon- wyświetlacz wydaje mi się zbędnym bajerem, za który trzeba będzie dopłacić.
Na chwilę obecną, w wersji bez dopłaty rozważam M2M I Mignon, przy dopłacie F4E Nano.

Chciałem jeszcze spytać jak do takiej Eureki czy Macapa ma się Comandate? Robię maksymalnie dwie kawy na raz, a młynek ręczny niespecjalnie mnie przeraża. Dodatkowym atutem jest na pewno rozmiar.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Styczeń 2018, 14:58:52 »
Może zapisz się na zakup Kinu ostatnia chwila, Kinu i Comandante na pewno dadzą lepszy efekt w filiżance od tych wyżej wymienionych.

Offline deskowy Kobieta

    • Coffeedesk.pl
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 1509
    • Klikaj tutaj po dobrą kawę!
  • Ekspres: Moccamaster, Jura, Nivona, Bonavita, La Marzocco, Promac, Nivona
  • Młynek: Comandante, Mazzer, Eureka, Baratza, Wilfa, Hario, Porlex, Rhinowares
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Styczeń 2018, 15:19:33 »
Jeśli nie przeszkadza Ci kręcenie to bierz Comandante bez zastanowienia. Stosunek cena/jakość jest super, a na dodatek będziesz miał młynek do alternatyw w razie czego. :)
www.coffeedesk.pl - Rabat dla forumowiczów z kodem: Wszystkookawie - 6% rabatu na wszystko poza ekspresami Jura i Nivona. Kod nie łączy się z innymi promocjami.

Offline Cartmann

  • Wiadomości: 57
  • Ekspres: Hario v60-02; clever dripper
  • Młynek: Ręczny tiamo, severin z trójką
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Styczeń 2018, 15:30:08 »
Zenith to kobyła przekraczająca budżet prawie dwukrotnie.

Co do nowej wersji Mignon- wyświetlacz wydaje mi się zbędnym bajerem, za który trzeba będzie dopłacić.
Na chwilę obecną, w wersji bez dopłaty rozważam M2M I Mignon, przy dopłacie F4E Nano.

Chciałem jeszcze spytać jak do takiej Eureki czy Macapa ma się Comandate? Robię maksymalnie dwie kawy na raz, a młynek ręczny niespecjalnie mnie przeraża. Dodatkowym atutem jest na pewno rozmiar.
Ja tam bym się mocno zastanowił na comandante pod espresso. Czasami np. na 12 kliku leci 45s, na 13 18s i coś pomiędzy brakuje. Wtedy trzeba kombinować z dozą, ale jak pomyślę że znowu mam zmielić 17g tak drobno, to już mi się odechciewa. Jednak chwilę to kręcenia trwa. Mówię tylko o comandante, kinu nie miałem w rękach.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Młynek do 1500zł, najlepiej nowy, espresso
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Styczeń 2018, 15:41:14 »
Kinu pod espresso bardzo fajne, ale tak, trzeba bardziej się namęczyć niż pod alternatywy. Jak pijesz sam, w 2 osoby super, jak przyjdzie 10 gości to już gorzej ;)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi