Autor Wątek: zaparzacz Good Grips  (Przeczytany 21273 razy)

Offline bulczan Mężczyzna

  • Wiadomości: 63
  • Ekspres: kawiarka, AP + prismo, FP, v60, chemex, phin
  • Młynek: c40 mk3 nitro blade
zaparzacz Good Grips
« dnia: 19 Styczeń 2018, 16:46:22 »
Natknąłem się ostatnio na zaparzacz do kawy o którym na forum chyba nie ma jeszcze ani słowa, mianowicie jest to Good Grips.

https://www.mniammniam.com/sklep/20217,Zestaw_do_parzenia_kawy_Good_Grips_OXO_.html

prod20217_max_6.jpg
prod20217_max_5.jpg
prod20217_max_3.jpg
prod20217_max_2.jpg

Co do zasady używania to wygląda chyba podobnie jak w gabryśce, czyli drip równomiernie polewany z prysznica. Jest on jednak sporo większy i można na raz zrobić większe ilości kawy.
Może ktoś z forumowiczów miał do czynienia z tym zaparzaczem i chciałby się pochwalić efektami?

Jest nawet filmik z metodą zaparzania (chociaż kiepsko to wygląda bez przelewania filtra i preinfuzji)
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 16:50:11 wysłana przez bulczan »
"Nie myśleliście nigdy, (…) że niebezpieczeństwem zadawania pytań jest to, iż możecie usłyszeć odpowiedź?". Mordimer Madderdin

Offline Pawcio Mężczyzna

  • Wiadomości: 1217
  • Ekspres: AP, FP, CD, V60-02, phin, ekspres przelewowy, kawiarka
  • Młynek: Timemore Chestnut, 1Zpresso JX-PRO
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń 2018, 17:02:37 »
Pytałem już tu kiedyś na forum o ten zaparzacz, chyba nikt tego nie używa. Odpuściłem sobie, jestem na etapie fascynacji Aeropressem :)
http://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3376.msg118187#msg118187

Offline Felix Mężczyzna

  • Wiadomości: 288
  • Ekspres: Melitta Excellent 3.0, AeroPress, V60, Largo, Gabi, Wilfa Pour Over
  • Młynek: Feldgrind, Tchibo
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń 2018, 18:04:54 »
No i po co wrzucacie, teraz będę musiał to kupić :P

A tak bardziej serio:
Jest nawet filmik z metodą zaparzania (chociaż kiepsko to wygląda bez przelewania filtra i preinfuzji)

Może właśnie o to chodzi? Ma być maksymalnie proste. Ja z Gabi korzystam głównie rano, w trakcie robienia śniadania. Wkładam filtr (bez przepłukiwania), wsypuję kawę, robię preinfuzję na oko, stawiam klepsydrę i zalewam do pełna.
Kawa jest smaczna, a ja daję radę ją zrobić będąc na wpół przytomny.

Tutaj teoretycznie jest jeszcze lepiej, bo można zgodnie z podziałką zrobić kawę dla jednej lub dwóch osób. Tylko skala nie jest w mililitrach, więc rano wyglądałoby to mniej więcej tak:


Życie to ciągła walka. Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:17:10 »
Ładnie to wygląda i chyba lepiej od gabi. Tylko jakie filtry do tego. I czy na filiżankę nie za duże, z kufla kawy jeszcze nie piłem 😀
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 19:20:08 wysłana przez tom517 »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:49:15 »
Filtr wygląda jak ten do domowego ekspresu przelewowego. Napisali #2, więc może te mniejsze 1x2.

Offline krystians Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6160
    • Lens tru3
  • Ekspres: ap, fp, moka, phin, tygielek, v60-2, Kalita, Kompresso
  • Młynek: Kinu m47, Wilfa Uniform
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń 2018, 19:54:44 »
1 oz to w przybliżeniu 29,5 ml więc w przybliżeniu na 350 ml jest zbiornik wody

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń 2018, 20:40:15 »
W Gabi proces parzenia przebiega znacznie wolniej. Tworzy się podciśnienie, które spowalnia przepływ wody przez prysznic. I chyba szerzej prysznic z Gabi zrasza kawę. Płaski na dole filtr Gabryśki też ma znaczenie w procesie zaparzania.
Patrząc na Good Grips to mamy patent zwykłego V60 doposażony w automatyczne naczynie do polewania. Idąc dalej, można było by na V60 postawić takie dziurawe naczynie/pojemnik i uzyskamy Good Grips ;)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń 2018, 20:57:12 »
Gdzie według Ciebie tworzy się podciśnienie w Gabi?

Przepływ w Gabi jest spowolniony przez odpowiednio dobrane wielkości otworów.

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń 2018, 21:01:58 »
Z prysznica zaczyna kapać więcej wody w chwili gdy cała już przeleje się z górnego zbiornika. Do tego czasu ten proces jest spowolniony, po przelaniu się całej wody z góry prysznic zaczyna szybciej dozować wodę - takie mam odczucie.
Na tym filmie fajnie to widać:
https://youtu.be/THlOVuA6ChM?t=212
3m30s - od tego momentu... dopiero jak cała woda z góry przeleje się do prysznica, zaczyna być szybciej zraszana kawa przez prysznic.
Podciśnienie wytwarza się pomiędzy górnym a dolnym zbiornikiem - co powoduje, że prysznic nie zrasza tak intensywnie kawy.
Tak mi się przynajmniej wydaje - dziennie robię kilka kaw Gabryśką i takie mam osobiste obserwacje :) Może niezbyt fachowo to ująłem, jednak chciałem zwrócić uwagę na to, że zraszanie nie jest jednostajne w całym procesie zaparzania.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 21:17:02 wysłana przez MisterTwister »

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń 2018, 21:23:43 »
To ciśnienie słupa wody. No i ewentualnie rozszerzenie się otworów pod wpływem ciepła. Nie ma miejsca na podciśnienie, bo połączenie klepsydry nie jest szczelne. Co można zauważyć gdy prysznic się zakamieni -- woda ucieka na styku zbiorniczków.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń 2018, 21:23:57 »
A jak składasz? Tam jest taka szczelina. Można złożyć całość tak, żeby ta szczelina pokryła się z wystającym elementem "żeberkiem" górnej części, albo tak, żeby się nie pokryła. W pierwszym przypadku rzeczywiście przepływ jest wolniejszy, w drugim szczelina stanowi odpowietrzenie. W pierwszym przypadku raz mi stanęła ekstrakcja i woda nie chciała lecieć.

Edyta: Może być też tak, że woda była tak twarda, że otworki pozapychały się kamieniem.

Marek.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 21:26:31 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline MisterTwister

  • Wiadomości: 113
  • Ekspres: ASCASO UNO PROF Black, ARC Black & Inox, Bialetti Moka Express 2&3tz , 2xGabi Master, Hario-V60
  • Młynek: Comadnante C40 Mk III IronHeart, Baratza Sette 30 AP, Porlex Mini mod
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2018, 21:44:15 »
Składam tak, że te dwa "przezroczyste trójkąty" na ściankach schodzą się po środku stykając się ze sobą - przez nie ładnie widać dystrybucję wody.
U mnie w domu mam całkiem przyzwoitą wodę z kranu, dodatkowo filtruję ją w dafi - więc problemu z kamieniem nie zaobserwowałem.
Co innego w pracy - wodę dostarcza nam "źródełko" i jest masakra - otworki prysznica potrafią się zakamienić - raz na tydzień, dwa muszę odkamienić Gabryśkę.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń 2018, 21:46:31 wysłana przez MisterTwister »

Offline dziewiecset Mężczyzna

  • Wiadomości: 463
  • Ekspres: Kalita Wave 185, V60-01, Bialetti, Chemex, AP, December Dripper
  • Młynek: Baratza Sette 270W, Aergrind, 1zpresso K-Ultra
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2018, 23:54:28 »
Panowie potem się ciężko czyta takie tematy, ten jest nt. Good Gripsa nie ciśnienia w Gabryśce.... POKÓJ!

Offline JanekdF Mężczyzna

  • Wiadomości: 710
  • Ekspres: Expobar Office Control, Cafelat Robot, alternatywy
  • Młynek: Aergrind, Hiku, projekt własny, stare stożki
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Styczeń 2018, 21:53:51 »
Od świąt testuję to cacko, Mikołaj trafił w zapotrzebowanie :) Niedługo trafi też do mnie Gabi na testy, to wtedy wrzucę wątek porównawczy. A teraz trochę potrzymam was w napięciu. Napiszę tylko, że jest smacznie :)
Who ever would call a machine in Italy "Cappuccino Amore"? - F.C.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: zaparzacz Good Grips
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Styczeń 2018, 10:15:12 »
JanekdF napisz proszę jaki jest minimalny rozmiar pojemnika który będzie pasował pod to cacko, ewentualnie jakie filtry pasują to bym razem zamówił.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi