Autor Wątek: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.  (Przeczytany 9853 razy)

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Styczeń 2018, 12:07:27 »
@tom517 czy nadal uważasz, że nie uświadczę różnicy w smaku kawy między którymś z tych ekspresów, a Gaggią? Wybacz, że dopytuję, ale bardzo mnie ciekawi to co napisałeś wcześniej.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1794
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Styczeń 2018, 12:35:25 »
A niby jak masz uświadczyć, Gaggia daje dobre ciśnienie, ma OPV, wszystko równo leci, kolba też jest niczego sobie. U mnie zawsze robiła pyszne espresso, używałem tylko w pracy, HX w domu. Szybko się nagrzewała, fakt że tylko espresso i nie spieniałem. Jak będziesz sprzedawał, daj znać na prv, może wrócę do espresso w pracy przynajmniej od święta :). Zauważ, że topowe ekspresy mają 2 bojlery, jeden do pary, nie spieniasz, to taka gaggia jest jak ten topowy model :). Ale mimo wszystko często chce się czegoś nowego, także czemu nie :).

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Styczeń 2018, 12:47:57 »
ALE, różnica w cenie pomiędzy Bezzera Magica S a Magica S PID to mniej niż 6%, a pomiędzy Magica S a Rocket Cellini V3 PID to 3% i wg mnie to powinieneś wybierać pomiędzy tymi modelami.

Wydaje mi się, że Rocket Cellini V3 PID zszedł już ze sceny i nie jest oferowany w sprzedaży.
Zanim kupiłem HX używałem jednobojlerowego La Pavoni. Dalej bym go używał gdyby nie tandetna obudowa która zaczęła rdzewieć. Obecnie mam PID ale nie jestem pewien czy ponownie bym do niego dopłacił. Uważam że lepiej dopłacić do lepszego młynka albo akcesoriów typu tamper czy waga.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Styczeń 2018, 16:28:53 »
Rocket V3 został zastąpiony nową linią >> klik <<
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Styczeń 2018, 17:15:24 »
Rocket V3 został zastąpiony nową linią

Zdecydowanie poza budżetem ;)

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Styczeń 2018, 08:39:23 »
W przeszłości rownocześnie korzystałem z Bezy Magici S i Rocketa Cellini R. Lepsze i bardziej powtarzalne shoty wychodziły z Bezy.
Bardzo to ciekawe 😳 chętnie poznam więcej detali
Ps. Który to był Rocket „R” ?

rocket cellini evoluzione v2
Kawa zazwyczaj była ta sama. Oba ekspresy były używane z młynami MAZZER. Wszystko było na ustawieniach fabrycznych i chyba to miało decydujący wpływ. Bezzera to marka ze zdecydowanie większym doświadczeniem, wydaje mi się że ich ekspresy są tak zaprojektowane, że łatwiej uzyskać odpowiednią temp. podczas ekstrakcji, nie używając dodatkowych akcesoriów.

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1484
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Styczeń 2018, 10:38:18 »
Piszesz, że z Bezzery miałeś bardziej powtarzalne shoty. To był jeden za drugim czy po dłuższym odstaniu? Po jakim czasie od flusha zaparzałeś? Zastanawiam się co mogło mieć na to wpływ. Może Rocket szybciej się grzeje i trzeba było dłuższego flusha robić w stosunku do Bezzy? Stabilność temp. jest bardzo ok w Rocketie.

Fabrycznie, Bezza ma 11-12bar i pompę wibra, Rocket 9bar i rotapompę. Czy jest różnica w przepływie (ml/s) pomiędzy nimi?

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Styczeń 2018, 19:49:16 »
Zastanawiam się co mogło mieć na to wpływ.

Bezzera i Rocker są HX  tylko z budowy. Podstawową różnicą między nimi jest umieszczenie wymiennika w bojlerze. Objawia się to całkiem inną temperaturą wody dostarczonej do grupy w początkowej fazie.
Mówiąc w wielkim skrócie, w HX poziomym np. Bezzera woda jest w temperaturze ekstrakcyjnej w HX pionowym w górnej części przekracza znacznie wartość tem. ekstrakcyjnej.
Dlatego przepis na stabilną ekstrakcję temperaturową mając na uwadze te dwa wymienniki jest jeden od drugiego całkowicie inny.

Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Styczeń 2018, 21:04:11 »
Piszesz, że z Bezzery miałeś bardziej powtarzalne shoty. To był jeden za drugim czy po dłuższym odstaniu? Po jakim czasie od flusha zaparzałeś? Zastanawiam się co mogło mieć na to wpływ. Może Rocket szybciej się grzeje i trzeba było dłuższego flusha robić w stosunku do Bezzy? Stabilność temp. jest bardzo ok w Rocketie.

Fabrycznie, Bezza ma 11-12bar i pompę wibra, Rocket 9bar i rotapompę. Czy jest różnica w przepływie (ml/s) pomiędzy nimi?

Co do powtarzalności chodziło mi o Shoty pojedyncze, kiedy maszyna stoi. Flush i shot.
Co do przepływu ml/S to myśle, że w obu jest podobnie.


Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Styczeń 2018, 12:46:44 »
Ja nadal uważam że twierdzenie iż ten lub tamten ma bardziej powtarzalne shoty jest tylko i wyłącznie twierdzeniem subiektywnym, zależym od chwili, sprzetu aktualnie posiadanego ;) itp.

Aby obiektywnie potwierdzić takie tezy potrzebowalibyśmy obu maszyn, używanych w tych samych warunkach i tym samym czasie, przy tym samych młynku, kawie itp ... i sprzętu pomiarowego przede wszystkim :)

Chybą chętnie zobaczyłbym taki test :) :) :) bo moje doświadczenia są całkowicie odwrotne ... ale to też nie jest twierdzenie obiektywne :)
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Janusz Mężczyzna

    • CAFFE BARCA Sp. z o.o.
  • Użytkownik komercyjny
  • Wiadomości: 4827
    • ascaso
  • Ekspres: ASCASO DREAM Green
  • Młynek: i-2 mini Polerowane Aluminium
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Styczeń 2018, 12:50:34 »
Skąd ja znam ten temat ? :taktak:
ASCASO (i nie tylko) - Coś dla Domowych Baristów, Małej i Dużej Gastronomii...
https://www.caffebarca.pl/

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Styczeń 2018, 12:53:39 »
Ja bardzo długo korzystałem z Bezy, następnie doszedł Rocket. Może zbyt wiele oczekiwałem od Rota pompy. Łatwiej było mi uzyskać shoty jakie lubię z Bezy i już. Jeśli kupowałbym ponownie HX to Beze brałbym pod uwagę a Rocketa nie. To indywidualna decyzja.

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Styczeń 2018, 13:44:50 »
@Janusz - też znam, dlatego nie często uczestniczę w tych dyskusjach :) - (ps.przecież i tak najlepszy jest Promac :) :) :))

@FilipG - no własnie :) o tym napisałem wyżej. To twierdzenie subiektywne poparte przyzwyczajeniami ;) i założe się że nie rozróżniłbyś espresso zaparzonego z jednej lub drugiej maszyny. Dlatego zapytałem o detale.

ps. Jak przesiadłem się na nowy rower to też wszystko mi przeszkadzało :) a teraz nie oddałbym go za żadne skarby :)


www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Styczeń 2018, 15:43:06 »
ps. Jak przesiadłem się na nowy rower to też wszystko mi przeszkadzało  a teraz nie oddałbym go za żadne skarby

Ja też nie oddałbym za żadne skarby roweru napędzanego spalinowym motorkiem  ;)  :lol2:
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #29 dnia: 07 Luty 2018, 22:45:51 »
Dzięki za wszelkie opinie. Ostatecznie zdecydowałem się na Magice S PID i od dzisiejszego poranka cieszę się pyszną kawką z tej maszynki :)


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi