Autor Wątek: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.  (Przeczytany 9799 razy)

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Cześć! Po 10 latach z Gaggia Classic przyszedł czas na zmiany ;) Poczytałem, poszukałem i doszedłem do wniosku, że te dwa ekspresy z tematu są dla mnie idealne. Czy ktoś z Was ma jakieś sugestie na temat przewagi jednego nad drugim? Nie jestem zainteresowany zmianami pułapu cenowego, to tak aby uprzedzić propozycje innych modeli :) Te dwa to dla mnie optymalny wybór, pytanie tylko, który według Was ma mniej wad :P Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:10:14 »
Jak nie spieniasz za dużo, to bym nie zmieniał, ewentualnie zmiana dyszy na tą od Rancillo. W smaku różnicy pewnie nie uświadczysz, więcej smakowo zyskasz przy zmianie młynka. A co do tematu :) pytanie czy bardziej dźwignie odpowiadają czy pokrętła, mi bardziej dźwignie, chociaż mam z pokrętłem :). Z perspektywy czasu za dopłatą nie chciałbym zmieniać Classica na powyższe, chyba że na coś co można podłączyć do wody i odpływu dla wygody. Ale i tak chęć kupna nowej zabawki pewnie wygra :)

Offline orangina

  • Wiadomości: 121
  • Ekspres: Bezzera Magica S PID, Chemex, Bialetti, V60, Kalita Wave, Aeropress
  • Młynek: Ascaso i-2 mini, Comandante, Niche Zero
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Styczeń 2018, 11:56:30 »
Bezzera magica s ma większy zbiornik na wodę, większą tackę ociekową, dźwigienki zamiast pokręteł i wskaźnik ciśnienia. Ja wybrałem Bezzere i jestem bardzo zadowolony. Na pewno nie chciałbym zmienić na Appartamento.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:10:20 »
Jak nie spieniasz za dużo...
Spieniam sporo i z Gaggią to udręka, jak dobrze wiesz ;)
więcej smakowo zyskasz przy zmianie młynka
Oczywiście młyn będzie zmieniony razem z ekspresem, ale tu co do modelu nie mam wątpliwości i wiem czego potrzebuję ;)
pytanie czy bardziej dźwignie odpowiadają czy pokrętła
Chyba nie ma to dla mnie znaczenia.
Bezzera magica s ma większy zbiornik na wodę, większą tackę ociekową, dźwigienki zamiast pokręteł i wskaźnik ciśnienia. Ja wybrałem Bezzere i jestem bardzo zadowolony. Na pewno nie chciałbym zmienić na Appartamento.
Dziękuję.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Styczeń 2018, 12:31:41 »
Może Bezzera MITICA R :), lub coś innego z podłączeniem do wody i odpływem, oczywiście jak masz jak podłączyć do wody i odpływ. Z czasem docenisz wygodę.
Myślę że z pełnym zbiornikiem Gaggi zrobisz więcej espresso niż z pełnym Bezzery, ale jak już wybierać z obecnych, to na pewno pojemność zbiornika i odpływu im większa tym lepiej.
Pamiętaj że musisz mieć miejsce nad ekspresem na wyjmowanie zbiornika/dolewanie wody, jeszcze pewnie przy tym trzeba zdjąć filiżanki z góry.

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Styczeń 2018, 15:46:29 »
Może Bezzera MITICA R , lub coś innego z podłączeniem do wody i odpływem

Może nie ;) Nie mam problemu z tym aby dolać wody do zbiornika :) Przez 10 lat to robiłem i weszło mi to w nawyk :)

A jeszcze jedna rzecz, tak z czystej ciekawości, skąd wniosek, że, cyt.

W smaku różnicy pewnie nie uświadczysz

Uważasz, że na 10 letniej Gaggii, z wiecznie za zimną wodą, niestabilną temperaturą i 100ml bojlerem, zrobię takie samo espresso jak na nowoczesnym ekspresie z HX'em, E61 i stabilną temperaturą na grupie? Dość odważna opinia :P Ale absolutnie nie neguję, możliwe, że są tacy co to potrafią :) Pytanie tylko, czy będzie to tak samo dobre espresso czy tak samo kiepskie ;)

Offline hlary Mężczyzna

  • Wiadomości: 626
    • Kancelaria Prawna
  • Ekspres: Bezzera Duo TOP MN i kawiarka elektryczna i Bialetti
  • Młynek: Nuova Simonelli MDX i Porlex Tall
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Styczeń 2018, 16:32:00 »
Bezzera magica s ma większy zbiornik na wodę, większą tackę ociekową, dźwigienki zamiast pokręteł i wskaźnik ciśnienia. Ja wybrałem Bezzere i jestem bardzo zadowolony. Na pewno nie chciałbym zmienić na Appartamento.
Całkowicie popieram. To samo przeważyło u mnie za Bezzerą.
Może trochę dopłać i bierz Bezzera Magica S PID. Ma na pokładzie PID i fajnie szuka się smaku zmieniając temperaturę na PID-zie. Z doświadczenia wiem, że to robi różnicę w smaku.

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Styczeń 2018, 16:51:18 »
Całkowicie popieram. To samo przeważyło u mnie za Bezzerą.

Dziękuję.

Może trochę dopłać i bierz Bezzera Magica S PID

Myślałem o tym, ale to już się robi między tymi dwoma ekspresami spora różnica cenowa, a z drugiej strony, czy aż tak uciążliwe będzie manipulowanie temperaturą za pomocą flush'owania? Tak czy siak, dzięki za opinię!

Offline FilipG

  • Wiadomości: 153
  • Ekspres: Kalita,Chemex, ROBOT, LMLM
  • Młynek: Mk3, EUREKA atom
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Styczeń 2018, 18:21:25 »
W przeszłości rownocześnie korzystałem z Bezy Magici S i Rocketa Cellini R. Lepsze i bardziej powtarzalne shoty wychodziły z Bezy.

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Styczeń 2018, 19:26:53 »
W przeszłości rownocześnie korzystałem z Bezy Magici S i Rocketa Cellini R. Lepsze i bardziej powtarzalne shoty wychodziły z Bezy.
Dziękuję! A myślałeś może z jakiego powodu mogła występować ta różnica?


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Offline roger

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 902
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2018, 22:37:43 »
W przeszłości rownocześnie korzystałem z Bezy Magici S i Rocketa Cellini R. Lepsze i bardziej powtarzalne shoty wychodziły z Bezy.
Bardzo to ciekawe 😳 chętnie poznam więcej detali
Ps. Który to był Rocket „R” ?
www.akcesoriabaristy.pl
kawa / herbata / ekspresy / młynki / akcesoria
Rabat forumowy wynosi -10% / kod rabatowy: WOK10

ROCKET ESPRESSO - Autoryzowany dystrybutor w PL

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń 2018, 08:44:06 »
Bardzo to ciekawe chętnie poznam więcej detali
Ps. Który to był Rocket „R” ?

Ja również, bo do Rocketa przekonuje mnie jego mniejszy rozmiar, tylko pytanie czy różnice kawowe to kwestia sprzętu czy operatora?

Offline kulka Mężczyzna

  • Wiadomości: 1476
  • Ekspres: Rocket Evoluzione v2, Ascaso Arc, Chemex, V60-2, Aero, Origami + LilyDrip, April, Wilfa classic
  • Młynek: Mazzer Super Jolly, Kinu M47v3.5, Ascaso i-mini
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń 2018, 08:58:44 »
@erykszolc, rozumiem że rozmiar ma znaczenie :) ? Nie wiem jakie masz zaproponowane ceny. Appartamento jest generalnie tańszy. ALE, różnica w cenie pomiędzy Bezzera Magica S a Magica S PID to mniej niż 6%, a pomiędzy Magica S a Rocket Cellini V3 PID to 3% i wg mnie to powinieneś wybierać pomiędzy tymi modelami.

Offline erykszolc Mężczyzna

  • Wiadomości: 58
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń 2018, 09:28:05 »
@erykszolc, rozumiem że rozmiar ma znaczenie :) ? Nie wiem jakie masz zaproponowane ceny. Appartamento jest generalnie tańszy. ALE, różnica w cenie pomiędzy Bezzera Magica S a Magica S PID to mniej niż 6%, a pomiędzy Magica S a Rocket Cellini V3 PID to 3% i wg mnie to powinieneś wybierać pomiędzy tymi modelami.

Rozmiar jest sprawą drugorzędną, ale jeśli nie ma różnic w jakości to oczywiście wybiorę mniejszy :) Nie mam zaproponowanych cen, opieram się na cenach dostępnych w internecie. Dzięki za sugestie!

Offline tom517

  • Wiadomości: 1789
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Bezzera Magica S i Rocket Appartamento - najświeższe opinie.
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń 2018, 11:49:57 »
Jak bez pida, to chyba będziesz musiał wstawić termometr w grupę, na oko IMO nie tak łatwo trafić z temperaturą, pewnie się niektórym udaje, ja z tym miałem spore problemy i cały czas używam termometru.
Masz termometr czy też PID, to łatwiej ci zmieniać i testować różne ustawienia dla danej kawy, większa zabawa :)

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi