Autor Wątek: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???  (Przeczytany 2577 razy)

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« dnia: 15 Styczeń 2018, 14:48:03 »
Wady i zalety jednego i drugiego żarna? Które smaczniej zmielą kawę ? Wasze własne spostrzeżenia/ doświadczenia ...
 
« Ostatnia zmiana: 15 Styczeń 2018, 14:56:04 wysłana przez PiotrekBM »

Offline Krakus Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3165
  • Ekspres: Ascaso Arc ++, ECM Casa V
  • Młynek: C40 IH RC, Niche Zero
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Styczeń 2018, 17:26:32 »
Sądząc z wniosków kolegi pj.walczak żarna płaskie 64mm to tak jak stożkowe 40mm (Baratza Sette).

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Styczeń 2018, 18:16:06 »
Powiem tak. Mam 2 młyny topowe z żarnami 64 mm i dwa też topowe z 75 mm. Przemiał lepszy pod względem ekstrakcji jest z żarna 75 mm, smak z poszczególnych żaren jeszcze dokładnie nie sprawdziłem.
Jest z tym sporo roboty. Kiedyś sprawdzałem to samo na przykładzie żaren 58 mm, przepaść była spora. Na pewno nie będzie tak wielkiej różnicy w smaku na przykładzie 64 kontra 75 mm.

Wady i zalety jednego i drugiego żarna? Które smaczniej zmielą kawę ? Wasze własne spostrzeżenia/ doświadczenia ...
 

Nie zdziwiłbym się, jak stożek 68 mm nie zrobiłby np. słodszej kawy niż z płaskich  64 mm. :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Szczympek Mężczyzna

  • Wiadomości: 2201
  • Ekspres: Rota + alternatywy
  • Młynek: Comandante, E65GBW, X54, Arco w drodze.
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Styczeń 2018, 21:05:06 »
 
Cytuj (zaznaczone)
Przemiał lepszy pod względem ekstrakcji jest z żarna 75 mm, 
Co to znaczy? Ile procentowo wynosi ekstrakcja? Jaki TDS?
WITAM I POZDRAWIAM :)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Styczeń 2018, 08:02:34 »
Sprawdzałem porównując drożność kawy w sitku metodą, przez odczyt temperatury konkretnie jej wzrost na wskutek przepływu wody. Odczyt temperatury miał miejsce z sondą umieszczoną w ciastku kawowym.

Edit.

Procentowo, 15-20% w czasie ekstrakcji 25 s.
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2018, 08:08:08 wysłana przez Tedi »
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline Antonio Mężczyzna

    • Mastro Antonio
  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 10513
    • Mastro Antonio
  • Ekspres: WEGA Concept
  • Młynek: Ceado E6P/E37S/E8D MGuate/MSJ
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Styczeń 2018, 09:12:57 »
Pewnie istnieje taki związek między przebiegiem temperatury a przebiegiem przepływu i jeszcze rozkładem drobin zmielonej kawy... Ale jak to połączyć z profilem sensorycznym, samemu będąc sędzią? ;)

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Styczeń 2018, 09:48:04 »
Pewnie istnieje taki związek między przebiegiem temperatury a przebiegiem przepływu i jeszcze rozkładem drobin zmielonej kawy...  ;)

Istnieje w bardzo dużym stopniu. Charakterystyka ekstrakcji jest na tyle zmienna i czytelna patrząc na odczyt temperatury, że przypisuje się ją bezpośrednio przemiałowi i zastosowanemu ziarnu.  Do dziś żałuję, że "zabawę" w pomiar temperatury z sondą w kawie robię stosunkowo krótko.
 
Ale jak to połączyć z profilem sensorycznym, samemu będąc sędzią?

Samemu można, :mhh:  lepiej wspólnie dochodzić do wniosków tym bardziej, że temat jest ciekawy.  :)
Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

Offline PiotrekBM Mężczyzna

  • Wiadomości: 1332
  • Ekspres: LM LM
  • Młynek: Kafatek MC4, Kinu M47, Comandante IH, Ditting KE 640 V (= Mahlkonig K30 V), Acaia Lunar
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Styczeń 2018, 10:50:51 »
Powiem tak. Mam 2 młyny topowe z żarnami 64 mm i dwa też topowe z 75 mm. Przemiał lepszy pod względem ekstrakcji jest z żarna 75 mm, smak z poszczególnych żaren jeszcze dokładnie nie sprawdziłem.
Jest z tym sporo roboty. Kiedyś sprawdzałem to samo na przykładzie żaren 58 mm, przepaść była spora. Na pewno nie będzie tak wielkiej różnicy w smaku na przykładzie 64 kontra 75 mm.

Wady i zalety jednego i drugiego żarna? Które smaczniej zmielą kawę ? Wasze własne spostrzeżenia/ doświadczenia ...
 

Nie zdziwiłbym się, jak stożek 68 mm nie zrobiłby np. słodszej kawy niż z płaskich  64 mm. :)
Nie zdziwiłbyś się , czy zdziwiłbyś się ?
Stożkowe żarna są uznawane za idealne do "wyciągnięcia" wszystkich głębiej ukrytych  w ziarnach smaków.
Podobnie sprawa ma się z wolniej obracającymi się żarnami (a może właśnie dlatego ze stożków kawa smakuje trochę inaczej, wiadomo że kręcą się one znacznie wolniej )

Offline Tedi Mężczyzna

  • Wiadomości: 1644
  • Ekspres: Gastro 1-2 GR, +/- 0,5 °C
  • Młynek: Gastro 65-75-85 mm.
Odp: Porządny stożek 68 mm czy płaskie powyżej 65-75 mm ???
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Styczeń 2018, 12:20:27 »
Nie zdziwiłbyś się , czy zdziwiłbyś się ?
Stożkowe żarna są uznawane za idealne do "wyciągnięcia" wszystkich głębiej ukrytych  w ziarnach smaków.
Podobnie sprawa ma się z wolniej obracającymi się żarnami (a może właśnie dlatego ze stożków kawa smakuje trochę inaczej, wiadomo że kręcą się one znacznie wolniej )

Zmierz temperaturę ziarna po przemiale. :taktak: To po części będzie trafione sformułowanie. :taktak:
Co do obrotów żaren stożkowych, że kręcą wolniej to nie jest żadna zaleta. To jest minimum które zapewni, żeby ziarno było obrobione w taki sposób, żeby nie przegrzewać drobin podczas ciecia kawy. Do tego dopisz wydajność przemiałową wynikającą z budowy  powierzchni tnącej względem jednostki czasu i wynikające tarcie podczas przemiału  które skutkuje wytwarzaniem ciepła. Masz odpowiedź, chcesz sprawdzić osobiście to zapodaj większe obroty żarnom stożkowym i z automatu palarnia kawy pójdzie w odstawkę. Do tego jeszcze zapodaj ciemno palone ziarno które przepalisz nie właściwym przemiałem bardzo szybko dla przykładu kawa dostępna praktycznie wszędzie  Izoo Gold. Test na słodycz z wygładzaniem goryczki temperaturą ekstrakcji wynikającej z ciemniejszego palenia ziaren kawy. To tak moim zdaniem.

Bym zapomniał, Piotrek masz ekspres LaMa,  mały stożek ręczny i konkretny młyn z płaskimi żarnami 64 mm jak wygląda spawa smaku kawy z tych dwóch przemiałów. :mhh:
Ja wiem jak wygląda smak kawy z małego stożka przy obrotach ponad 1000.  :)


Wolność słowa to podstawa tak samo jak picie kawy z samego rana.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi