Autor Wątek: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania  (Przeczytany 2815 razy)

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« dnia: 08 Styczeń 2018, 15:54:11 »
Cześć.
Ekspresu Saeco Aroma używam z klasyczną kolbą, wyniki nie są jakoś super powtarzalne, ale fatalnie też nie jest. W lepszej przyszłości go wymienię.
Uznałem, że warto pobawić się z moim ekspresem odnośnie wymiany dyszy do spieniania mleka.
Obecnie, po zdjęciu pierwszej końcówki panarello (zostaje taki dziubek plastikowy) i odpowiednim operowaniu bojlerem, jestem w stanie całkiem nieźle spienić mleko, nie jest to idealna "microfoam", ale nie jest źle.
Znalazłem z dwa, trzy tematy na zagranicznych forach, ale widzę, że ludzie tną rurkę od Saeco i łączą z tą z Rancillo przy pomocy jakiejś złączki. Wynika to chyba głównie z innego kształtu nowej dyszy.
Mimo to znalazłem post jednej osoby, która twierdzi, że rurkę można podgiąć i bez problemu zamontować w miejsce starej.
Pytania są takie:
Czy jak wykonywaliście ten mod w Gaggiach to wystarczyło przełożyć nakrętkę mocującą do zaworu na nową dyszę i przykręcić?
Jest tam jakieś uszczelnienie w tym miejscu czy po prostu sama nakrętka wystarcza by nie było wycieków pary wewnątrz obudowy?

Załączam zdjęcia wnętrzności Saeco oraz obu dysz pochodzące z innego forum:
aroma1.jpg
aroma2.jpg
aroma3.jpg
aroma4.jpg



Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Styczeń 2018, 20:47:36 »
Tam jest uszczelka. Na załączonym rysunku to jest nr 36.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Styczeń 2018, 21:02:38 »
Dziękuję za ten schemat, tak też coś czytałem o uszczelce, że pozostaje wewnątrz i trzeba uważać.
No nic trzeba będzie chyba zaryzykować i zamówić dyszę po wypłacie  miotla

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Styczeń 2018, 21:19:42 »
Nie wystarczy Ci zdjęcie tego plastikowego czegoś z rurki? Spróbuj zacząć spieniać mleko tuż przed wyłączeniem grzałki. Para będzie wtedy dobrej jakości. Powinno się udać. Możesz też spróbować zdjąć samą rurkę plastikową zostawiając dyszę z plastiku. Różnica między nową rurką z dyszą od RS a tym co napisałem wyżej nie będzie duża, a to też daje radę.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Styczeń 2018, 23:41:56 »
Ja już w zasadzie ten "trick" stosuję, działa całkiem całkiem. Myślałem, że dysza jeszcze coś poprawi, ale jeśli faktycznie gra nie warta świeczki to ok.
Z tego co widziałem większość osób w Gaggiach wymienia, stąd sądziłem, że warto.

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Styczeń 2018, 00:47:12 »
Akurat ten ekspres dość dobrze znam, więc spokojnie możesz spieniać mleko tym co masz. Dojdziesz do niezłych wyników. Przynajmniej taniej.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Styczeń 2018, 08:31:42 »
Dziękuję. W takim razie kasę będę zbierał na lepszy młynek póki co :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Styczeń 2018, 10:57:50 »
Słusznie. Zawsze gdy nie będziesz sobie mógł poradzić, albo gdy stwierdzisz, że ta dysza Cię ogranicza, będziesz miał czas na zmianę. Lepszy młynek, bardzo dobrze. Pomyśl też o kolbie bez "ulepszeń". Z oryginalnej możesz wyjąć wnętrze po odkręceniu trzech wkrętów od spodu. Tylko delikatnie, to dość delikatny i skomplikowany mechanizm. Niczego nie zepsuj, żeby móc wrócić do stanu pierwotnego. Możesz też bez problemu kupić inną kolbę i sitka. Ale to już na przyszłość. Powodzenia.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline maniek21

  • Wiadomości: 37
  • Ekspres: Saeco Via Venezia '03
  • Młynek: Demoka M203
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Styczeń 2018, 14:49:37 »
Sitka z kolby usunięte dawno, właściwie chyba raz tego systemu użyłem z czystej ciekawości, od zawsze korzystam z "gołej" kolby, tak jak w poprzednich ekspresach. Myślę, że z lepszym młynkiem może uda się uzyskać lepszą ekstrakcję (tutaj czasem otrzymuję kanałowanie, czasem zbyt wolną ekstrakcję), ale w zasadzie dopiero niedawno odkryłem, że to co potrafię (używanie plastikowego tampera i jakie takie dozowanie do kolby) to tak naprawdę podstawy podstaw w porównaniu co by tu jeszcze trzeba dopracować. Oczywiście i tak jest całkiem nieźle jak na taki zestaw, a crema niezła na espresso i bez "sztucznego zaworka". Będę pytał jeszcze o technikę w innych tematach.
« Ostatnia zmiana: 09 Styczeń 2018, 14:52:45 wysłana przez maniek21 »

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: Wymiana dyszy w Saeco Aroma - Rancilio Silvia - pytania
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Styczeń 2018, 15:57:48 »
To całkiem fajny ekspresik z bojlerem wykonanym z nierdzewki. Dbaj o niego, a na pewno Ci się odwdzięczy.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi