Autor Wątek: REMONT - Isomac Zaffiro  (Przeczytany 25863 razy)

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #90 dnia: 12 Luty 2018, 20:01:40 »
Przedostatni? Co masz na myśli? Chyba, że słownik spłatał figla...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #91 dnia: 12 Luty 2018, 20:03:08 »
Presostat

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #92 dnia: 12 Luty 2018, 20:06:08 »
Chyba nie ma. Nie widzę nic, co wygląda jak presostat, a rozbierałem wszystko... Nie ma też chyba zaworu bezpieczeństwa...

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #93 dnia: 12 Luty 2018, 21:06:40 »
Już sam głupieję... Mój Isomac zachowuje się identycznie jak na tym filmie (wskazania manometru)... Może ten typ tak ma. Ale skąd takie wskazania?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #94 dnia: 12 Luty 2018, 21:09:39 »
Ale z nas osły, czy manometr bojlera byłby wyskalowany do 9 atmosfer? To manometr ciśnienia w grupie [emoji38]

Marek.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2018, 21:11:42 wysłana przez Miklas »
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline piomic

  • Wiadomości: 2588
  • Ekspres: Rocket Cellini Evoluzione
  • Młynek: MSJ
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #95 dnia: 12 Luty 2018, 21:12:57 »
Czy manometr grupy osiągałby 9 atmosfer od grzałki? Tyle ma być podczas ekstrakcji, to pompa daje 9bar.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #96 dnia: 12 Luty 2018, 21:15:12 »
Ok, ale pokaż mi taki manometr od bojlera, który ma na skali 9 bar. A ta zależność od grzałki to chyba jakaś błędna interpretacja, jeśli zachowuje się tak jak na filmie.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #97 dnia: 12 Luty 2018, 21:17:19 »
Na tym filmie to ktośik nie umie parzyć kawy ;)

Coś się tu nie zgadza w zeznaniach. Jeśli masz jeden manometr to pewnie pokazuje on ciśnienie ekstrakcji, a nie ciśnienie w bojlerze. Manometr od ciśnienia w bojlerze powinien kończyć się w okolicach 2,5 bara. To wskazanie 3-4 bary przy spoczynku, to ciśnienie doprowadzonej wody.

Jeśli z grupy idzie para, ale po chwili leci wrzątek, to raczek ok -- tak mają dobrze nagrzane HX. Jeśli leci tylko para, to pewnie ciśnienie w bojlerze jest znacznie powyżej. 0,8-1,2 bara to jest to co potrzebujesz -- tylko nie masz takiego manometru. Nie wiem jak to sprawdzić bez tego.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #98 dnia: 12 Luty 2018, 21:20:51 »
To ze mnie jest osioł... Sieję zamęt.
 9 bar jest tylko przez chwilę i zaraz spada. Termostat w Isomacu ma regulację. Moze jest ustawiony na zbyt wysoką temperaturę i woda w bojlerze zaczyna się gotować, para uderza do tego trójnika, do którego podłączony jest manometr i stąd takie dziwne zachowanie oraz para z grupy... Co myślicie? Nie zbyt naciągane?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #99 dnia: 12 Luty 2018, 21:34:47 »
Żaden osioł. Trzeba po prostu po kolei wyjaśnić pewne sprawy tego ekspresu.
1- to nie jest HX
2- nie ma presostatu. Jest termostat regulowany, termostat 145stopni, bezpiecznik termiczny i to one stoją po kolei na straży Twojego bezpieczeństwa. termostat regulowany ma bardzo złą opinię (jest zawodny i raczej nim nie kręć).
3- nie ma zaworu bezpieczeństwa.
4- barometr jest do pompy i ma zakres bodajże do 16 bar. (odradzam sprawdzanie czy tyle ekspres wytrzyma.) W tym ekspresie podobnie zresztą jak w innych jednobojlerowcach po ekstrakcji na manometrze jest ciśnienie kilku barów. jak otworzysz zawór pary to ciśnienie leci do zera. Taki urok
5- jest OPV

PS W grupie E61 przy ustawionej dźwigni w położeniu neutralnym nie ma prawa nic się wydostawać z prysznica. Coś jest niedopasowane, nieszczelne. Może za długie elementy popychające "zawory"?
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2018, 21:40:57 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #100 dnia: 12 Luty 2018, 21:40:40 »
Wygląda, że jest dokładnie tak, jak mówisz (czemu mnie to nie dziwi) :)
Pozostaje więc kwestia ustawienia termostatu. Czy jest na to jakiś patent czy trzeba na smak?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #101 dnia: 12 Luty 2018, 21:48:04 »
Jak robiłeś reanimację grupy, to użyłeś dokładnie takich samych elementów? Czasem, a właściwie prawie zawsze zestawy uniwersalne nie mają dokładnych odpowiedników. Trzeba się trochę nagimnastykować, żeby to spasować dokładnie. Jak będziesz mieć ostudzony w miarę ekspres, wykręć dźwignię z grupy razem z krzywką. Włóż samą krzywkę i zaobserwuj, czy czasem nie jest tam za ciasno. Jeśli krzywka będzie wchodzić "na styk" między popychacze, albo co gorsze ciasno i się krzywka będzie rozpychać, to DUPA. Tam MUSI być luz. Inaczej właśnie będzie tak jak u Ciebie. para wyłazi z prysznica. 
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #102 dnia: 12 Luty 2018, 21:49:27 »
Trzeba po prostu po kolei wyjaśnić pewne sprawy tego ekspresu
:poklon:

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #103 dnia: 12 Luty 2018, 21:53:02 »
Koniec końców z zestawu uniwersalnego użyłem jedynie kilku uszczelek. Resztę reanimowalem. Jednak wydaje mi się, że krzywka weszła dość ciasno, ale chyba się nie rozpychała. Jeszcze się upewnię.
Z czego wynika to, o czym piszesz?

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #104 dnia: 12 Luty 2018, 22:30:48 »
Zerknij na przekrój grupy (choćby na 5 stronie tej dyskusji). Krzywka obracana dźwignią popycha trzpień, na końcu którego jest grzybek z uszczelką. Otwiera to drogę dla wody z kotła do grupy. Jeśli założyłeś nową uszczelkę, zwiększyłeś przez to długość tego trzpienia. Stara uszczelka była wygnieciona, a więc krótszy cały trzpień z grzybkiem i uszczelką. Może też być to spowodowane wymianą krzywki. Jest nowa, niewytarta i podnosi szybciej trzpień, albo w ogóle podnosi go cały czas. Sprawdź to co napisałem wcześniej i jeśli jest taka potrzeba, zeszlifuj odrobinę trzpień otwierający dopływ wody. Tylko opiłuj go  od strony krzywki. Jeśli chcesz ustalić temperaturę wody w grupie, musisz mieć jakieś ustrojstwo do pomiaru tej temperatury. Jeśli chodzi o tę regulację i mierzenie temperatury, ja się poddaję, są koledzy bardziej doświadczeni w tym temacie, na pewno Ci podpowiedzą co i jak. Poza tym jest dość rozwinięty wątek z pomiarem temperatury na ciastku kawowym.
« Ostatnia zmiana: 12 Luty 2018, 22:46:10 wysłana przez Jeżyk »
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi