Autor Wątek: REMONT - Isomac Zaffiro  (Przeczytany 25965 razy)

Offline tytoos Mężczyzna

  • Wiadomości: 598
  • Ekspres: Torre 2B, Rota v2
  • Młynek: Casadio, C40 IH, J-Max
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #135 dnia: 15 Luty 2018, 12:29:40 »
Miałem ten sam problem - znalazłem b. cienkie podkładki (coś ok 0,3mm) jak włozyłem chyba dwie to mniej więcej mi sie ustawiło w dobrej pozycji. Próbujac jak Marek, na siłę - nie udało się. Moze w jakimś metalowym sklepie coś podobnego dostaniesz...

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #136 dnia: 15 Luty 2018, 14:19:10 »
Na początku też miałem na jakiejś gumowej uszczelce od instalacji wodnej, ale przy każdym czyszczeniu kolby, każdym wytarciu w szmatkę wylewki się przestawiały. Już miałem użyć jakiegoś kleju do gwintów, ale ktoś mi podpowiedział, żeby użyć więcej siły i powinno się dociągnąć, tak też było. Jeśli już miałbym używać jakichś podkładek, to nie gumowych, tyko metalowych, żeby to dobrze dociągnąć, na gumowej będziesz miał wylewki za każdym dotknięciem kolby w innym miejscu.

Marek.
https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline Bacek

  • Wiadomości: 1591
  • Ekspres: Sage BES920, Aeropress, Phin
  • Młynek: F4E
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #137 dnia: 15 Luty 2018, 14:44:05 »
Miklas, jak potrzebujesz dokręcić o kilkadziesiąt stopni to zadziała ale jak o np 270 to już powodzenia nie wróżę.

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #138 dnia: 15 Luty 2018, 14:48:16 »
Nie będę zmyślał, to było dosyć dawno i nie pamiętam ile musiałem dociągnąć.

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #139 dnia: 15 Luty 2018, 15:00:07 »
Miklas, jak potrzebujesz dokręcić o kilkadziesiąt stopni to zadziała ale jak o np 270 to już powodzenia nie wróżę.

Dlatego zależy, co chcemy osiągnąć. Jak mamy dokręcić o 270, to pewnie lepiej coś podłożyć, ew. uszczelnić i cofnąć o 90. Ja mam dokręcić o ca 90 biorąc pod uwagę, że kolba nie ustawia się prostopadle do ekspresu, więc może uda mi się na siłę. Wieczorem się przekonam :)

Offline Jeżyk

  • Wiadomości: 1831
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #140 dnia: 15 Luty 2018, 16:42:14 »
Uważaj, bo kolba jest mosiężna, a mosiądz jest kruchy. Jak przesadzisz to zrobisz NPF-a. Lepiej dać sporo taśmy teflonowej i na tej taśmie dociągnąć. Można tak założyć taśmę, że nie będzie jej widać.
Nienawidzę wrednych ludzi, namawiających innych do swoich głupich przekonań.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #141 dnia: 15 Luty 2018, 17:38:51 »
Niby tak, ale taśma jest upierdliwa przy odkręcaniu wylewki - trzeba ją wymienić. A mam w zwyczaju czasem wylewkę odkręcić i wszystko porządnie wyczyścić... Już sam nie wiem  :-\

Offline WS Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 4973
  • Ekspres: Nuova Simonelli Musica, Arin Lever, Saeco Aroma Compact 200, alternatywy
  • Młynek: Mahlkönigi: K30 i Vario Home, Fiorenzato F6 D
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #142 dnia: 15 Luty 2018, 21:11:41 »
Na początku też miałem na jakiejś gumowej uszczelce od instalacji wodnej, ale przy każdym czyszczeniu kolby, każdym wytarciu w szmatkę wylewki się przestawiały. Już miałem użyć jakiegoś kleju do gwintów, ale ktoś mi podpowiedział, żeby użyć więcej siły i powinno się dociągnąć, tak też było. Jeśli już miałbym używać jakichś podkładek, to nie gumowych, tyko metalowych, żeby to dobrze dociągnąć, na gumowej będziesz miał wylewki za każdym dotknięciem kolby w innym miejscu.

Od kilku lat mam gumowe oringi przy kolbach i wylewki na pewno nie przestawiają się "za każdym dotknięciem kolby". Ale żeby tak się działo, trzeba wykorzystać elastyczność materiału, jego zdolność do ściskania i rozprężania. Czyli tak dopasować grubość oringu lub oringów, żeby przy dokręcaniu wylewki do właściwej pozycji czuć dosyć silny opór. Wtedy mocno ściśnięty oring będzie działał jak podkładka sprężynująca. Nacisk na gwint będzie na tyle silny, że wylewka nie będzie zmieniać położenia przy „każdym dotknięciu”. Oringi przy wylewkach to nie jest mój patent, spotkałem się z nim w firmowych portafiltrach. A polecam go, bo jest to rozwiązanie proste, tanie i skuteczne.

Offline mathos Mężczyzna

  • Wiadomości: 218
  • Ekspres: Isomac Zaffiro PID
  • Młynek: Compak K3
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #143 dnia: 16 Luty 2018, 20:42:09 »
Udało mi się na siłę (nawet bez jakiegoś nadmiernego szarpania) dociągnąć wylewkę do pożądanej pozycji.

Powiedzcie, czy taki wypływ wody z grupy jest w porządku? Nie za bardzo syczy? Prysznic okazji na końcu filmu widać prawidłowe działanie zabezpieczenia przed zbyt małym poziomem wody w zbiorniku :)




Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2397
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #144 dnia: 17 Luty 2018, 10:38:41 »
Trochę mało widać ten wypływ wody pod tym kątem ;-) Zawsze możesz myśleć o prysznicu IMS, wygląda że pacjent będzie żył ;-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #145 dnia: 17 Luty 2018, 16:16:47 »
 Ja mam nadmiar wody, ale za to chyba kryza odpowiada, za dużo nie ma informacji na ten temat.

Offline donkiszot Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 7056
  • Ekspres: v X ) ( ū \≈/ ] [ \ . / [↗ '] …
  • Młynek: C40MK3; Aergrind; KM3873; Wilfa; Santos Silent
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #146 dnia: 17 Luty 2018, 18:57:34 »
To tłumaczy tę natychmiastową ekstrakcję.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #147 dnia: 17 Luty 2018, 19:11:42 »
Jakoś to się reguluje czy trzeba z tym żyć ?

Offline Miklas Mężczyzna

  • Ojciec Chrzestny
  • Wiadomości: 3244
    • Instagram
  • Ekspres: Astoria CKE + sitka IMS, AeroPress, FrenchPress, Hario V60-02, V60-01, Kawiarka Bialetti 3tz
  • Młynek: Macap M4D, Kinu M47
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #148 dnia: 17 Luty 2018, 19:22:54 »
Jak masz podłączony ekspres do wody?

Marek.

https://www.instagram.com/mm_coffee_corner/ mój kawowy kanał na Instagramie. :-)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1795
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: REMONT - Isomac Zaffiro
« Odpowiedź #149 dnia: 17 Luty 2018, 19:39:02 »
Wężyk 1/2 cala, wcześniej rozdzielone na kran i zmywarkę. Zakręcić/przykręcić mogę ale razem z kranem; 4,5 bara średnio. Nie słyszałem żeby ktoś miał problemy przy takim ciśnieniu, podobno powyżej 5 bar się redukuje.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi