Autor Wątek: Ruch Cafe  (Przeczytany 6384 razy)

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Ruch Cafe
« dnia: 22 Maj 2013, 10:12:52 »
Dzisiaj, ryzykując zdrowie a może nawet i życie  :) zaryzykowałem zakup kawy w RuchCafe. Punkty te są zlokalizowane w kioskach ruchu i wyglądają tak:
http://img834.imageshack.us/img834/9186/imag0152sm.jpg
Ruch Cafe
Sprzęt to:
http://img534.imageshack.us/img534/5121/imag0151yg.jpg
Ruch Cafe
Zdecydowałem się na espresso, akurat podjechał autobus i nie słyszałem mielenia ziaren. Ekstrakcja trwała ok 5 s i otrzymałem coś takiego:
http://img850.imageshack.us/img850/8638/imag0153jr.jpg
Ruch Cafe
W smaku dominowały kwasy, niezbyt przyjemne i intensywne, na granicy pieczenia. Da się wypić ale bez przyjemności. Po wszystkim zostaje posmak w ustach a przez ok. 0,5 godziny w gardle czułem takie lekkie drapanie ale nie palenie.
Espresso kosztuje 2,99 zł

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ruch Cafe
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2013, 11:22:28 »
Fajny automat, pewnie miał by możliwość zrobienia czegoś bliższego espresso.

To tak jak u mnie w pracy - wszyscy rozkręcają młynek, żeby kawa była szybciej, bo jak nie leci po naciśnięciu guzika to źle i się sprzęt psuje ;)

Ja bym zagaił z obsługą  - a nóż a widelec coś się uda zmienić :)
LMWDP #469

Offline gromog Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 1045
  • Ekspres: Crem One 2B R-LFPP Dual, Quick Mill Super Cappuccino, Jura F 50 II, Astoria CKE
  • Młynek: ZF64W, La Marzocco
Odp: Ruch Cafe
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2013, 11:23:19 »
Też raz pokusiłem się na kawę z automatu w jednej z białostockich galerii, woda zabarwiona jakimś zabielaczem była paskudna, a kawy nie było. Niestety jechałem już samochodem i nie chciało mi się wracać by kopniakiem potraktować taki automat.

Doktorze espresso to tam raczej nie uświadczysz, raczej to niemożliwe, by sypali tam ziarno z dobrej palarni.
« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2013, 11:25:45 wysłana przez gromog »

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Ruch Cafe
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2013, 11:25:13 »
Z kobietą z kiosku dyskutować?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Ruch Cafe
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2013, 12:08:29 »
Czemu nie - w końcu jej zależy na sprzedaży chyba bo ma jakiś % z tego. Jeśli ziarna są tam mielone, to młynek warto wyregulować. Może ma kluczyk do bebechów - zawsze warto próbować. Ja tak w kilku miejscach już młynki ustawiałem - co prawda nie w automatach, no ale ja bym się nie poddawał.

Po regulacji może mieć najlepsze espreso w okolicy :evil: chyba że to przystanek blisko twojego domu  ::)
LMWDP #469

Online Spinacz Mężczyzna

  • Administrator
  • Wiadomości: 4826
Odp: Ruch Cafe
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2013, 12:46:53 »
Daleko, obok seminarium - więc i nie zależy :)
Pani nie wyglądała na osobę skłonna do dyskusji.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi