Autor Wątek: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood  (Przeczytany 2257 razy)

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« dnia: 31 Grudzień 2017, 07:47:01 »
Witam serdecznie,

Który z dwóch powyższych ekspresów byście wybrali? Cena obu jest porównywalna (Rocket trochę tańszy) ale bardziej mam na myśli kwestię jakości/trwałości materiałów, serwisu, szybkości nagrzewania. Rocket ma bojler, podczas gdy Asacaso termoblok.

Czy możecie polecić inny ekspress w tym przedziale cenowym?

Pozdrawiam,

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Grudzień 2017, 10:21:30 »
Witaj Ryan

Poświęcając cenne 60 minut swojego czasu na tym forum możesz poczytać o zaletach obu w/w maszyn, a jeśli jeszcze dodatkowo przeczytasz chociażby dwa poradniki ABC ze strony głównej zyskasz wiedzę wystarczającą nie tylko do dokonania wyboru ale i określenia przeznaczenia i wymagań dla poszukiwanego ekspresu. Czemu chcesz abyśmy poświęcali swój czas odpowiadając na Twoje pytanie skoro nie poświęciłeś swojego nawet na pobieżne przejrzenie forum?

Offline manfred Mężczyzna

  • Wiadomości: 4425
    • Po drugiej stronie szkła...
  • Ekspres: Nie ważne jakie sprzęta ważne jaka kawa.
  • Młynek: ręczny żarnowy
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Grudzień 2017, 12:20:34 »
Nie za dużo wymagasz :-) ::)

Offline mlopus Mężczyzna

  • Wiadomości: 2396
  • Ekspres: HX GRIMAC Baristar SN 000009,Bialetti Experss Mini, LP Europiccola
  • Młynek: Mazzer Luigi Super Jolly DR, 1Zpresso Q2
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Grudzień 2017, 12:30:09 »
No nie wiem pewnie zbyt dużo ale jak dla mnie to absolutne minimum przyzwoitości i zaangażowania. Takie posty to strata czasu i nie prowadzą kompletnie do niczego poza dywagacjami o przewadze termobloków nad HX i HX nad dźwignią czy jakoś tak  :doh:  Kurczę tracę czas  :picardpalm:

Offline Ryan1985 Mężczyzna

  • Wiadomości: 56
  • Ekspres: Rocket R 58, Bialetti Venus 6 tz
  • Młynek: Fiorenzato F64 Evo
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Styczeń 2018, 13:44:24 »
Dziękuję wszystkim za celne wskazówki i porady. Jednak wybrałem ekspress Rocket. Zastawiam się jednak między dwoma modelami Apartamento a Rocket  Giotto type V. Zastanawiam się czy warto dopłacić te 1,5 k PLN? T Mam już pewne doświadczenia z ekpresem kolbowym, chcociaż nie jestem aż takim znawcą i ekspertem jak większość tutaj. Chciałem trochę poeksperymentować i "pobawić" się parzeniem kawy. Z tego co widzę to główna zaleta Giotto vs. Apartamento to to że ma PID i duszę do pary Cool Touch. Reszta chyba jest podobna, oprócz lepszy designu. Teoretycznie mam budżet na jeden i drugi model, bardziej chodzi o barierę mentalną - 6 k PLN za ekspres to sporo, ale jednak jest to zakup na lata. Jak ktoś na tym forum napisał - lepiej kupić raz a dobrze. Co radzicie?

Offline Albinos Mężczyzna

  • Ojciec Założyciel
  • Wiadomości: 161
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Styczeń 2018, 14:03:14 »
W zasadzie sam już sobie odpowiedziałeś. Ja bym wolał z PID. Rurka od pary moim zdaniem nie ma większego znaczenia.

Offline MaciejF Mężczyzna

  • Wiadomości: 223
  • Ekspres: Steel Uno Prof
  • Młynek: Ceado E6P, Comandante C40 IronHeart
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Styczeń 2018, 15:48:36 »
Myślę, że w przypadku HXa ten PID aż tak kluczowy nie jest. Musisz wziąć pod uwagę, że Appartamento to bardziej kompaktowa konstrukcja co wiązać musiało się z różnymi kompromisami typu brak miejsca na izolację bojlera itd.  Są to pewne niuanse, które spokojnie zobaczysz czytając o obu ekspresach w sieci. Czy warte 1,5 tys.? Oceń sam. Myślę, że oba modele to maszyny na lata, Giotto niewątpliwie lepszy ale droższy, większy itd. Ja sobie cenię miejsce w kuchni ;)

Offline quorthon Mężczyzna

  • Wiadomości: 96
  • Ekspres: Ascaso Steel UNO Prof Electronic, Chemex, Clever Dripper, V60-02, Aeropress, Gabi
  • Młynek: Ceado E6P, Kinu M47, Tchibo (KM3873)
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Styczeń 2018, 16:35:26 »
Jak ktoś na tym forum napisał - lepiej kupić raz a dobrze.

O ile jest to prawdą w przypadku młynków, szczerze wątpię w prawdziwość tej tezy dla ekspresów. To Twój pierwszy ekspres, więc sporo kawy upłynie, zanim poznasz jego lepsze i gorsze strony, a także swoje preferencje użytkowe. A potem to już sam zobaczysz. Kupisz HX, będziesz chciał DB. Albo dźwignię. Albo... ;)

Podsumowując: młyn kup docelowy od razu, a z ekspresem na początku nie przeszarżuj.

Offline pmichal Mężczyzna

  • Wiadomości: 1072
  • Ekspres: Kalita
  • Młynek: Arco
Odp: Rocket Apartemento czy Asacaso Duo PID Inox & Wood
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Styczeń 2018, 07:03:23 »
Pytanie też ile kaw dziennie pijesz.
Bojler nagrzewa się trochę dłużej więc rano robi to różnice. Można to załatwić kupując wtyczkę z programowaniem czasowym.
Jeżeli chcesz bojler to fajnie by było jakbyś miał możliwość podłączenia pod wodę.
Przy różnych kawach PID robi świetną robotę, miałem ostatnio dwie różne Etiopie - Aramo i Kochere i jak się dowiedziałem to obie lubią inne temperatury, trochę inne ratio więc zmniejszanie temperatury daje tu fajną zabawę i przyjemność.
U mnie co prawda co tydzień inna kawa w młynku ląduję dla zabawy, ale głównie dla nauki więc jeżeli chcesz stosować jedną kawę ulubioną to wtedy PID może być już drugorzędną sprawą.

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi