Autor Wątek: Siemens EQ.9 TI903209RW - warto?  (Przeczytany 8894 razy)

Offline jul100

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: nie mam
  • Młynek: nie mam
Siemens EQ.9 TI903209RW - warto?
« dnia: 28 Grudzień 2017, 22:23:05 »
Witam wszystkich serdecznie,
Od kilku dni czytam forum po kilka godzin dziennie i już na samym początku narażę się większości pytając o expres automatyczny ale tak zdecydowałam i na dzień dzisiejszy tylko takie rozwiązanie wchodzi w grę.

Przez ostatnie kilka dni miałam przyjemność sporadycznego użytkowania ekspresu Siemens EQ.9 TI903209RW, który zrobił na mnie świetne wrażenie:
- smakiem kawy (dla mnie i mojego męża)
- cichą pracą (niemowlak 2 metry obok spał i go nie obudził, a sen ma niezwykle czujny) mielenie kawy praktycznie niesłyszalne
- różnymi rodzajami kaw do zrobienia
- łatwością obsługi
- czyszczenie

Przeznaczenie:
- kawy głównie z mlekiem 4-7 dziennie

Co do Siemensów czytałam dużo złego o starszych modelach na tym forum, jednak o tym modelu nie ma jeszcze nic konkretnego tutaj.
W sieci znalazłam kilka testów ale testy na blogach najczęściej są artykułami sponsorowanymi więc nie testy te nie były dla mnie żadną wyrocznią.

Czy w podobnej cenie - aktualnie jest promocja, że Siemens zwraca 500 zł od zakupu + 200 zł rabatu w sklepie, cena wychodzi 3800 - może ktoś polecić coś o podobnej klasie lub wyższej?
Doczytałam, że w grę wchodzi Jura E8 kupiona w Niemczech za takie same pieniądze ale ekspres będę brała na raty prawdopodobnie więc to raczej w grę nie wchodzi (ale nie mówię nie - chciałbym jednak mieć jakieś porównanie tego EQ9 do Jury E8 lub do czegoś innego)

pozdrawiam
Julita
« Ostatnia zmiana: 28 Grudzień 2017, 22:31:47 wysłana przez jul100 »

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens EQ.9 TI903209RW - warto?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Grudzień 2017, 10:01:27 »
Proponuję udać się do elektromarketu - w tym okresie często i gęsto jest możliwość testu maszyny - a nóż na Jurę i lub Nivonę trafisz, porównasz.

EQ9 jak dla mnie ma jedną dyskwalifikującą go wadę - pojemnik na mleko. O ile nie ma tam możliwości zasysania mleka rurką z kartonu/szklanki/dzbanka to musisz się przygotować na bardzo dokładne mycie i czyszczenie obiegu mlecznego, tak aby nie zaczął on żyć własnym życiem. A niestety praktyka pokazuje że nawet u osób dbających pedantycznie o czystość potrafi się w takich pojemnikach pojawić życie.
LMWDP #469

Offline jul100

  • Wiadomości: 2
  • Ekspres: nie mam
  • Młynek: nie mam
Odp: Siemens EQ.9 TI903209RW - warto?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Grudzień 2017, 10:44:23 »
Jeżeli chodzi o testowanie tego modelu, to miałam tą możliwość przez ostatnie kilka dni. Odnośnie pojemnika na mleko, to w jednym z testów który czytałam jest informacja:

"Lewa strona to przeźroczysty dzbanek na mleko. Tutaj już nie możemy powiedzieć o eleganckim wkomponowaniu tego elementu, bo dzbanek po prostu odstaje i jest widoczny z daleka. Ma to swoje plusy – nigdy nie zapomnimy go opróżnić (lub schować do lodówki – idealnie mieści się na półce) przed wyłączeniem ekspresu na noc (zresztą sam nam o tym przypomina przed każdym wyłączeniem). Pojemnik mieści litr mleka. Istnieje też możliwość podłączenia do ekspresu bezpośrednio kartonu/butelki – wystarczy skorzystać ze specjalnej przystawki i zanurzyć w nim wężyk."

Nie sprawdzałam tego jak miałam okazję użytkować ekspres, więc nie wiem czy to prawdziwa informacja, a podejrzewam że w sklepie też sprzedawca wiedział nie będzie.

Jest jeszcze marketingowa informacja:
System milkClean - uderzenie pary dokładnie czyści system spieniania.
singlePortion Cleaning - Gwarantuje niezmienną świeżości przygotowanej kawy dzięki higienicznemu czyszczeniu wszystkich przewodów po każdym procesie parzenia.

Czy pomijając pojemnik na mleko, ekspres ten jest wart uwagi?

Offline DrUsagi Mężczyzna

  • Global Moderator
  • Wiadomości: 6342
  • Ekspres: Conti CC100 PM, FE-AR La Peppina, Arrarex Caravel, alternatywa, w renowacji: Pedretti KIM Express
  • Młynek: Gastronomiczne 65mm, małe stożki głównie pod alternatywę
Odp: Siemens EQ.9 TI903209RW - warto?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudzień 2017, 11:18:45 »
W to czyszczenie to nie wierz tak do końca - to nie dysza jak w kolbowym gdzie wytrzesz ścierką, puścisz parę i wydmuchasz resztki. Tutaj układ mleczny ma trochę zakamarków i bez regularnego stosowania chemii do czyszczenia mleka się nie obejdzie. Płukanie wodą po każdym użyciu - jest to płukanie, nie czyszczenie.

Cichy młynek - super sprawa, nie budzi niemowlaka ale niemowlak urośnie, będzie mniej w dzień spać. Osobiście chciałbym spróbować kawy z różnych ekspresów i dopiero wtedy podjąć decyzję kierując się smakiem na pierwszym miejscu. Na papierze szukał bym informacji o tym jakie żarna ma młynek - idąc pod prąd marketingu, wolę stalowe od ceramicznych - czy jest regulacja temperatury, ilu stopniowa.

Czy jest wart uwagi? W kwocie poniżej 3800 (bo chyba tyle z tymi zniżkami wyjdzie) masz fajne i sprawdzone Nivony serii 7xx. Co ma EQ9 czego nie ma Nivona - nie wiem.  :diabelek: Bardziej przewrotne pytanie - co ma EQ9 czego nie ma Nivona z serii 6xx? 2000 PLN różnicy w cenie ;)

Czy wart jest uwagi? Jako automat, ja bym wybrał coś tańszego.
LMWDP #469

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi