Autor Wątek: Ekspres + młynek do 5000  (Przeczytany 1983 razy)

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Ekspres + młynek do 5000
« dnia: 27 Grudzień 2017, 17:45:30 »
Witam serdecznie.
Od kilku dni czytam intensywnie Wasze forum. Szukam ekspresu i młynka do max 5000 zł. Najpierw myślałem o ekspresie automatycznym jednak jestem zwolennikiem bezawaryjnych sprzętów i wolę poświęcić więcej czasu na zrobienie kawy ale nie martwić się czy nagle jakaś elektronika przestanie działać :) Chodzi głównie o espresso,  czasem kawy mleczne. Chodzi mi również o łatwość w obsłudze i bezawaryjność ze względu na żonę,gdyż spędzam mnóstwo czasu w delegacji i miałbym niemały problem gdyby coś przestało działać pod moją nieobecność :P
Doświadczenia w przyrządzaniu kawy nie mamy. Ale jestem zdania, że wolę od początku kupić coś lepszego i na lata niż za pół roku czuć jakiś niedosyt i wkurzać się, że muszę bawić się w zmianę sprzętu sprzedaż itd. Nie ukrywam, że zależy mi na w miarę kompaktowych wymiarach. Dziś zmierzyłem dystans pomiędzy blatem w kuchni a szafkami wiszącymi i jest to około 53 cm. Szerokość blatu jaki mogę przeznaczyć na miejsce dla zestawu to max 55-60 cm.
Czytając forum wpadły mi w oko Ascaso Dream. Z czego widzę ma pozytywne opinie wśród użytkowników. Chyba, że możecie polecić coś innego. A jeśli chodzi o młynek myślałem o Ceado e5p, może Fiorenzato f4e nano.
Z góry dziękuję za pomoc i sugestie.

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres + młynek do 5000
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudzień 2017, 18:03:37 »
Zamiast F4 polecę Eurekę E65 z małym hopperem, jestem świeżo po zmianie, do tego wziąłbym albo Basica (arc, dream te same bebechy) albo jakiś duo. Ewentualnie używany Hx.

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Ekspres + młynek do 5000
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudzień 2017, 19:44:07 »
Nie ukrywam młynek wygląda na solidny, jednak zbyt wiele informacji o nim w internecie znaleźć nie mogę.
Co do ekspresu Ascaso podałem jedynie przykładowo, bo widzę, że jest całkiem popularny. Inne marki oczywiście też wchodzą w grę. Co do wydajności to zazwyczaj będzie to jedna, dwie kawy pod rząd więc nie musi to być gastronomiczna maszyna :) Fajnie gdyby również dosyć szybko się nagrzewał sprzęt, bo z czego wyczytałem o Hx czas ten jest dosyć długi.
Widzę że Ascaso basic cenowo całkiem fajnie wygląda, ale jeśli możliwości sprzętu będą dużo wyższe to chętnie i wydam na ekspres i około 2tys :) Zależy mi po prostu na fajnie dobranym zestawie z którego będę zadowolony z żona i który posłuży ładnych parę lat :)

Offline tom517

  • Wiadomości: 1787
  • Ekspres: Izzo Alex II, Europiccola, Rota było: Caravel <-Gaggia Classic <-Ascaso Basic
  • Młynek: Niche Zero, Arco2, Kazak Tura, Myy47 GS1 było: Eureka 65E <- F4E nano < i2-mini <- Porlex Tall
Odp: Ekspres + młynek do 5000
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudzień 2017, 20:04:46 »
Głównie espresso to może 1 bojler, dwubojlerowce - praktycznie naj, w uproszczeniu mają drugi bojler do pary, Tobie nie zawsze będzie potrzebny, może Rancillo Silva, choć wizualnie jak z poprzedniej epoki 😀 Lelit może ładniejsze.
Jak będziesz miał dobry młyn i dobrą kawę, to z wszystkich będzie podobnie w smaku. Ceado nie miałem ale ostatnio jak zmieniałem to o nim też myślałem.

Offline xVampear

  • Wiadomości: 14
  • Ekspres: Profitec pro 500 pid
  • Młynek: Eureka Zenith 65E
Odp: Ekspres + młynek do 5000
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Styczeń 2018, 18:47:31 »
Po długim studiowaniu forum i sugestii Toma wybór padł na Rancilio Silvia oraz Eureka Zenith 65E. Udało mi się w Anglii znaleźć niski hopper do młynka więc bardziej kompaktowy się zrobi :) Dzięki za pomoc. Na dniach wjedzie do domu więc będzie można zacząć działać :D

 


Pokaż nieprzeczytane posty: Nowe / Wszystkie / Odpowiedzi